Kızımın gözleri kaşınıyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve wetw tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

12 Şubat 2010
    Konu Sahibi : wetw
  1. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba 5 ay 3 haftalık kızım çok saçlı doğmuştu, haliyle şimdi uzunlar. Sorunum kızım son 20 gündür gözlerini uyk esnasında sürekli oğuşturuyor. Uykuya dalsa bile elleriyle gözlerini oğuşturarak uyanıyor ve sürekli gözlerini kaşımak istediğinden uykuya dalması güç oluyor. Bunun sebebinin ince telli ve tokadan sıyrılan saçlar olabileceğini düşünüyorum acaba bir hastalık belirtisi de olabilir mi?. Bu ay sonunda normal kontrolü var çocuk doktorunda. Ayrıca bir göz doktoruna da götrmelimiyim? Gün içinde uyaıkken kaşımıyor ama uykuya daldıktan 1 saat sonra gözlerini kaşıyarak uyanıyor ve sonra sürekli kaşıyor taki tam dalana kadar.

2. 12 Şubat 2010
  3. filiziyiliksever

filiziyiliksever Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    uykusunu tam alamadığındandır.sen gözüne gelen saçlarını kes.ben öyle yaptım.ensesindeki ve anlından gözüne kadar uzanan saçları kestim::KK66:

4. 12 Şubat 2010
  5. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Topluyorum ama sanırım göremediğim tokadan kayanlar var. Nasıl kestn, uyurkenmi?

6. 12 Şubat 2010
  7. sofbay

sofbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence o gözleriyle alakalı bişey degildir. uykuya dalamadıgı icin cırpınıyo minikler bizdede oluyo aynısı.gözlerinde herhangi bir kızarıklık capaklanma vs varmı yoksa kaygılanma. oluyo o sekilde.genellikle sırtüstü yatarken cok yapabilir ben hemen yan ceviriyorum ellerini cekiyo gözlerinden tekrar uyuyo.. bi dene istersen..