Kızımın ismine bir türlü karar veremiyoruz...

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve fatma2005 tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

15 Eylül 2010
    Konu Sahibi : fatma2005
  1. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    MERHABA ARKADAŞLAR FİKİR VERİN LÜTFEN GÜZEL ANLAMLI İSİM ARIYORUM BİZİM AKLIMIZDA HİRA NUR VE HİRANİL VAR AMA TAM İÇİME SİNMİYOR BİLDİĞİNİZ İSİMLERİ BENLEDE PAYLAŞIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM...:teytey:

2. 15 Eylül 2010
  3. sebilem

sebilem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam öncelikle hayırlı ve kolay doğum diliyorum size isim konusunda ben ne söylesem boş yüzlerce güzel ve anlamlı isim var ama Hira ismini okur okumaz hiç hoşuma gitmedi açıkçası tabiki zevkler tartışılmaz ama madem fikrimizi sormuşsunuz söylemek istedim hera-hira isminde bir çok köpek tanıdığım için yani bana hep bu tarz isimler köpek ismiymiş gibi geliyor lütfen beni yanlış anlamayın hira da bunu çağrıştırdı bende kızınız büyüdüğünde arkadaşlarıda bu şekilde dalga geçmesin sonra bu tür şeyler bilirsiniz hep olur çocuklar arasında isimler hep alay konusudur onlar anlamının güzelliğine bakmaz söyleniş şekillerine bakarlar ve bu da birbirlerini üzmelerine sebep olur o yüzden kızınız için bu fikrimi dile getirmek istedim lütfen beni mazur görün. Benim beğendiğim onlarca isim var top on yaparsak ALMİNA ve ALMİRA listenin başında gelir ama bir çocuğum olduğunda belki farklı bir isimde seçebilirim o anki ruh halime bağlı olarak tabi :KK70:

4. 15 Eylül 2010
  5. fatma2005

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yok canım neden yalnış anliyim fikrin için teşekkür ederim. bir türlü içime sinmiyor :)başka isimlerde var aklımda:nazar::teytey: diğer arkadaşlar sizdende fikir bekliyorum.

6. 15 Eylül 2010
  7. fragola

fragola Gruşenka Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    selamm

öncelikle bebişinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim :nazar:

bizim için de bu isim konusu uzun süre muamma oldu. önce Ada koymaya karar vermiştik. Daha sonra Nil ismi aklımıza girmeye başladı ve kararsızlık yaşadık hangisi olsa diye. Ama en sonunda ben Mira ismini duydum ve duyar duymaz bayıldım. Eşim de bu ismi çok beğendi ve sonunda kızımızın adını Mira koymaya karar verdik. Mira yunuslara yol gösteren bir kuyrukluyıldız adı. Aynı zamanda eski türkçede prenses demek, ve ayrıca likya medeniyetlerinden birinin de adı. Bizim çok hoşumuza gitti. Fikir olması açısından paylaşmak istedim. Bunların dışında çok beğendiğim bir kaç ismi de yazayım belki içinize sinen bir tanesi olur:

Burçe
    Oya
    Selin
    Nehir
    Ece
    Ela
    Lara
    İnci
    Lina
    Defne
    Su
    Ceren

8. 15 Eylül 2010
  9. fatma2005

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    mira ismini hiç duymamıştım çok güzel hemde değişik bir isim gerçekten eşimlede paylaşıyım:)teşekkür ederim ayrıca sizin bebeğinizde sağlıcakla gelir kucağınıza işallah...

10. 15 Eylül 2010
  11. fragola

fragola Gruşenka Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    rica ederim beğenmenize sevindim :) ben de cok tesekkur ederim, sevgiler a.s.

12. 15 Eylül 2010
  13. fatma2005

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    züleyha ismide çok hoşuma gitti şimdi netde buldum eşime bir türlü isim beğendiremiyorum tanem ismini beğendi kendisi bu gidişde biz bi isime karar veremeyiz :))hayırlısı olur işallah...ismiyle doğarlar bizim canlarımız.:nazar:

14. 15 Eylül 2010
  15. melegm08

melegm08 ikizlerim olur inşallah:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm canm öncelikle rabbm tamamna erdirsin sağlıkla kucağna alırsın inş

sinem,esra,sedef,defne,ipek,eylül,...

babalar çok zor karar veriyo

16. 15 Eylül 2010
  17. Likya07

Likya07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bizde henüz kızımızın ismine karar veremdik bikaç tanede ben ekliyim fikir olsun

elizan:gökteki ezan sesi
    evra
    efsa
    erva
    alya
    lina
    beliz
    benan
    belemir
    evla
    ılgın
    su
    buğlem
    kayra
    beren
    ilya.......

18. 16 Eylül 2010
  19. fatma2005

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hepinize teşekkür ederim arkadaşlar beğendiklerimi kenara yazdm zaten çok saolun...:teytey::nazar: