kızımın kalça kemikleri tam gelişmemiş

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve h.mine tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

15 Şubat 2009
    Konu Sahibi : h.mine
  1. h.mine

h.mine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar dün doktora gittik kızımın kalça ultrasonunu çektirmek için kızımda kalça çıkıgı yokmuş ama kemikler tam olarak gelişip yerine oturmamış doktor takip ettigimiz sürede hiç birşey olmaz dedi ama ben çok üzüldüm allahtan kundak yapmamışsın dedi eger kundak yaptırmış olsaydım kesin kızında kalça çıkıgı olurdu dedi şimdi 2 kat bez kullan dar kıyafetler kilotlu çorap filan giydirme dedi aman sizde dikkat edin kontrollerde pek anlaşılmadı ama ultrasonda çıktı böyle bi durumla karşılaşan varmı bilgilerinize çok ihtiyacım var:1no2:

2. 15 Şubat 2009
  3. ggxuxvercin

ggxuxvercin MANGA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim yeğenim de eylül doğumlu.. 2-3 aylıkken bize de aynı şeyi söylemişti doktor.. büyük boy bez kullanın demişti.. 2 numara daha büyük bez kullandık... bi de en son gelişen kemik, kalça kemikleriymiş.. o yüzden telaş yapmaya gerek yok... genelde görülen bişey yani.. tabi gene de tedbirinizi alın ama endişelenmeyim bence... bebişe ve sana sağlıklı günler canım...

4. 15 Şubat 2009
  5. h.mine

h.mine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım çok saol 1 ay sonra tektrar ultrason çekilecek gelişimine bakılacak inşallah iyileşir csizede saglıklı günler

6. 15 Şubat 2009
  7. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun çabuk gelişir de kısa zamanda atlatırsınız inşallah bu durumu...
    bu durumu gösteren bir belirti varmı merak ettim...kontrollerde anlaşılamadığını yazmışın onun için sordum... bizimkilere böyle bişey gerek görülmedi.. doktor kalça ultrasonu yaptırdınızmı dedi bende yaptırmadık ama iki ayaklarıyla bir yerden destek alıp kendlerini geriye atıyorlar deyince güzel gerek yok dedi...

8. 15 Şubat 2009
  9. h.mine

h.mine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    yok canım bizimde hiçbir belirti yoktu hatta doktor kontrallerde 2 bacagını dışa dogru dairesel hareketlerle açtırarak kontrol ettiginde kalça çıkıgı yok gayet güzel gözüküyo ama genede bi ultrason çektirelim dedi öylelikle çıktı ama genede dedigim gibi kalça çıkıgı yokmuş ama tam olarakta gelişememiş en kısa sürede atlatırız inşalllah bide kız çocuklarında olma ihtimali erkeklere göre 8 10 kat fazlaymış meraklanma bence sende

10. 15 Şubat 2009
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Geçmiş olsun,bizde kalça ultrasonu çektirmedik doktor istemedi.Kızımda iki ayağının üzerine basıyor (bastırmıyoruz tabi yanlış anlaşılmasın,arada bi bu pozisyona geldiğinde yapıor)hemde nazlımeleğin dediği gibi ayaklarıyla kendini geriye doğru ittirebiliyor.Bi sorun yoktur değil mi?

12. 15 Şubat 2009
  13. EU3

EU3 Guest

geçmiş olsun canım,

kızlar kalça ultrasonumuzu çeken doktorun verdiği bilgileri paylaşmak istedim, kalça çıkıklığı bebek yürümeye başlamadan hiç bir şekilde muayene ile vs anlaşılamaz, bebeklerin kalça kemikleri kıkırdak şeklinde olduğundan sorunlar rontgenle bile görülemez mutlaka ultrasonla bakılmalı imiş bilginize

14. 15 Şubat 2009
  15. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    yapma ya bizdemi ultrason isteyelim

16. 15 Şubat 2009
  17. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bizde 1hafta önce çektirdik.bizede bir sorun yok gibi fakat daha tam oluşmamış dedi
    6.ayda tekrar çekilecek
    dark senin dediklerini bizmkilerde rahatlıkla yapıyor fakat yürümeye başlamadan anlaşılmazmış canım bende öyle biliyorum

18. 15 Şubat 2009
  19. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum iki aylıktı ultrasonla bakıldığında hiç bir şey çıkmadı acaba erkenmi yaptırdık