kızımın kreşini değiştireceğim sizce doğru yaparmıyım???????

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve karadayi tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : karadayi
  1. karadayi

karadayi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım beş yaşında ağustosta özel bir kreşe yazdırdım. Çalıştığım için önceden babaanne ve annem bakıyordu hem kızm için eğtici olsun hem okula alışsın diye kreşe karar verdik eve yakın (kayınvalidemle aynı sitede oturuyoruz) bir yer olsun dedik ve kayın validem okul çıkışlarında alabilsin diye bize 2 dk mesafelilik bir kreş seçtik hemde küçük yaşlarda servis sorunu yaşamayalım dedik. Ama ben işten ayrılıyorum yani şubatta çalışmayacağım çünkü iş yeri hem çok yoğun hem cumartesi günleri önceden yarım gün çalışıyordum şimdi 5 kadar hafta sonu iş olduğundan değil patron kayfi, hem kızımın okulu için izin istediğimde sürekli sorun yaşıyorum patronumuz gıcık da.
    Neyse konunun özü kızıma vakit ayıramadığımı düşünüyorum çünkü akşam 19:30 da ancak evdeyim 21:30 da yatıyor pazar günleride temizlik bir yandan hiç birşey yetişmiyor.
    Bundan dolayı eşimle karar aldık az kazanır ama huzurlu oluruz biraz tabii maddi yönden kısıtlamaya gireceğimizden yine eve yakın MEB bakanlığının açtığı kreşler var aylık 190 TL civarı 8:30-15:30 kadar şubatta buraya yazdırmaya düşünüyorum ama biryandanda acaba dönem ortasında kreş değiştirmek kızım için kötü olur mu diye düşündüm.
    Ama bir yandan düşüncem şu okuldan benim almamı çok istiyor bir kere almıştım kreş çıkısı 1 hafta boyunca sevinçten babaanneye anlatmış.
    Sizce okul değişiminden dolayı çok etkilenir mi yoksa ben yanında daha fazla vakit harcadığım için kolay atlatır mıyız bu dönemi???????? özelllikle anaokulu öğretmenlerinden fikir istiyorum onlar küçüklerin psikolojilerini bildikleri için yoksa yanlış anlamayın sizinde fikirlerinize ihtiyacım vareyvahedigeldismile

2. 15 Ocak 2010
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Uzman değilim bu konuda ama benimde 5 yaşında bir oğlum var, benim oğlumda MEB e bağlı Etlikte Sevgi anaokuluna gidiyor.

Bence değiştirebilirsiniz, bir sorun olacağını sanmıyorum.Ha ilk başlarda bir-iki hafta gitmek istemeyebilir, nazlanabilir ağlayabilir ama sonunda kabul edecektir, alışacaktır. Peki bu bahsettiğiniz kreş evinize yakınmı. Kreş değiştirmenize değermi.Verdikleri eğitimi, ortamı araştırdınızmı. Bu saydıklarımda iki kreş arasında bir fark yoksa değiştirin canım, ne olacak.

Benim oğlum servisle gidip geliyor, sabahın 7 sinde kalkıyor. Dönem başından 1 ay sonra servis şoförü ve ablası değişti. Onu bile yadırgadı, üzüldü ağladı, gitmek istemedi ama bu 1 hafta sürdü ve adapte oldu hemen. Şimdi tek derdimiz erken kalkmak:gitme:

4. 15 Ocak 2010
  5. karadayi

karadayi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekür ederim cevabın için araştırdım kreşin müdürü ile konuştum sevgi anaokulu kadar eski değil bu yıl açılmış keçiörende ve eve 10 dk lık bir mesafe var sistem etliktekiyle aynı
    diyebilirim ama işten izin sorun olduğu için bu haftadan sonra gidip hocalarla görüşeceğim...:uhm:

6. 15 Ocak 2010
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    ah ah izin sorunu bende de var hemde fazlasıyla. F tipi cezaevi sankialsanaalsanasmile

Hakkınızda hayırlısı olsunolumunekankayizsmile