kızımın kusmasından ıllalah dedım!!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve burcumm25 tarafından 12 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : burcumm25
  1. burcumm25

burcumm25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar tecrubelı annelerden yardım ıstıyorum kızım 1 ay 4 gunluk ve dogdugundan berı kusuyo bazen halk arasında curuterek cıkarıyo bazen oluk gıbı attırıyo bazende hemen yer yemez cıkarıyo gelısmıyo o yuzden cok mınık sokakta prematuremı dıye soruyolar cok canm sıkılıyo sutum var bendemı problem var dıye dusunuyom kusması normalımı curutme dıye bıse varmı kızlar acıl cvp:1no2:

2. 12 Temmuz 2009
  3. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.711
    Ödül Puanları:
    238
    canım benim büyük kzıımda çok ksardı..oluk gibi .. ama çok güzel kilo alırdı.. halk arasında derler ya yağıı alıp posasını atıyor. benimki ayenn öyle oluordu.. kilo alımı çok iyiydi o kusmaya rağmen.. ama sennki gelişmiyorsa belki stütün yaramıyordr canım.. bence dr una danış.. geçmiş olsun..

4. 12 Temmuz 2009
  5. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim kusmasi normal ama sende üşütmüş olablirsin..şusıcak havalarda pekde anlaşılmayabilir ama sen üşüttüysen bebegin öyle çürümüşgibi kusar..sen kendini sakın canim..bide vitamini bol olan şeyler tüket.(örn:sebze meyve)kusmasi normal ama sütün besleyici değeri düşük galiba kilo alımı yavaşsa bundan olabilir..sen sütünün kalitsini arttir canim..ozaman kussada kila alabilir..

6. 13 Temmuz 2009
  7. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    emzirdikten sonra sallama ve hemen yatırma biraz tut 45 derecelik eğimde yatır yatıracaksanda gazını mutalaka çıkart gazda kusturur çok emiyorsa mideşi şişer kusar kustuktan sonra hemen değil bir süre sonra tekrar emzirmye çalış bol su iç üşütmüşte olabilir çürümş gibi ondan kokar

8. 13 Temmuz 2009
  9. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun seni çok ii anlıyorum.oğlum 3 buçuk aylık ve reflüsü var.inanılmaz kusuyo.gazınıda çıkarıyom ama genede kusuyo,ilaç verd dr o bile kesmedi kusmasını bende bıraktım şimdilik.belki 6 aydan sonra geçen kusmalardandır diye.peynir kesiği gibi olan kusmalar ise sütün yaradığını gösterirmiş.o çeşit kusmaya normal demişti dr.bebeklerin çoğu emdiğinin fazlasını kusar ve bu durum bebek kendi kendine oturmaya başladığında geçer.inşallah seninkide biran önce geçer.bende omzumda mendillerle gezmekten usandım ama yapacak bişey yok bekleyecez..

10. 14 Temmuz 2009
  11. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    .....

Son düzenleme: 15 Temmuz 2009
  12. 14 Temmuz 2009
  13. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.711
    Ödül Puanları:
    238
    bence kusan çocuk daha iyi kilo alıyor.. benim ilk kızımda çokkkk kusardı.. ama çokda iyi kilo alırdı.. üşütmekle ilgisi yok bence..

14. 14 Temmuz 2009
  15. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim kızımda çok kusardı halada kusuyor neredeyse 4.ayımıza gireceğiz.önlük yetişmiyor günde defalarca üst değiştirdiğimiz oluyor.evet doktorlar kilo alımına bakıyor normalse kusmanın önemi yok diyor.kilo alımı normalse hiç korkma benim kızımda minik:)

16. 14 Temmuz 2009
  17. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğluşumda doğduğundan beri kusardı halada tam geçmiş değill
    ama gelişimimiz maşallahh cok iyi eğer kilo alımı iyiyse sorun yapmamak lazım
    yani minik olması bence bi baz değil ,önemli olan kilo alımın normal olması
    eğer alımı yoksa dr görüşseniz daha iyi olurr
    :teselli:

18. 14 Temmuz 2009
  19. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kusmaların cogunlukda nedenı duzensız beslenmedır..
    yada bebek reflusudur..
    bebekler ılk 1 seneye kadar kusarlar ama sonra muhakkak kesılmesı gerekıyo bu sure ıcınde bebege sıksık az az yedırme metodu uygulanır ve cogunlukda bebekde duzelme olur..egerkı 1 yasını doldurmus bebekde hala devam ederse uzun bı tedavısı surecı baslar ve gelecekde hastalık sınyallerı calar ama buda bınde bırdır..bebeklere sık sık ve az az yedırın bebekler adı ustunde sızın gozunuze her daım kılosu az acdır gele bılır ama oyle degıldır unutmayın..