kızımın memişinde şişlik var

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sule-46 tarafından 17 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

17 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : sule-46
  1. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar,kızımın sağ memişinde şişlik farkettim.Çok şükür kızarıklık morarma yok.
    Eskiler süt toplanmış ovala diyorlar ya,yapsam mı bişey olur mu?
    Direk doktora mı götürsem.
    Bir arkadaşın oglunda olmuştu,onlar ultrason çektrmş ve antibiyotik kullanmış.Ama baya kızarkmş.Doktor ovaladınız mı demiş?Ama bu eskilerin yöntemler de dogru çıkıyor be:)

2. 17 Temmuz 2008
  3. EU1

EU1 Guest

ben biliyorum kuzenimde olmuştu.ama merak etmeyin kötü bir şey değil.doktora götürün yinede

4. 17 Temmuz 2008
  5. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    980
    Ödül Puanları:
    93
    ben her gün her banyodan sonra bebe yağı ile masaj yaparak memeişlerinide ovalıyorum kızımın evet süt toplanması olayı doğru. iiçn rahat etsin istiyorsanda doktora git istersen.

6. 17 Temmuz 2008
  7. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımdada olmuştu bebek yağıyla hafif hafif oğ bak nasıl yok olacak korkulacak bişiy yok kızımdada aksi bişiy olmadı için rahat olsun

8. 17 Temmuz 2008
  9. sabirsizim

sabirsizim nazlı kuzummm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bizim bi arkadaşın bebişinde de olmuştu erkek bebek ti sonradan geçti ama birde o sıkmıştı süt çıkmıştı sanki, ovalamayı bilmem ama sakın sıkma sıkmak zararlı diyor doktorlar ama kendiliğinden geçer o bebekteki geçmişti

10. 17 Temmuz 2008
  11. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım her banyodan sonra bebişinin memişleirni ovala masaj yapar gibi süt toplanması dogruu hem bunlar bebekte sancı bile yapabilio sen ovalamaya devam etd erim ben sana...

12. 17 Temmuz 2008
  13. eylulum

eylulum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    benim ilk doğduğu sıralar olmuştu büyükler banada her banyoda ovala geçer dedi.Doktora sordum çok tehlikeli sakın sıkma ve ovalama o kendiliğinden geçer dedi.Ama senin bebeğin 3 aylık niye şimdi oldu ki?

14. 18 Temmuz 2008
  15. __zeynep__

__zeynep__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet ya şu eski insanlar boş değilmiş bazı konularda..bizde şuan eşimin işi dolayısıyla köydeyiz ve bir arkadışımda doğum yaptı onunda olmuş hatta sıkınca sıvı çıkıyormus senin bebişte olmadı mı diye sordu... olmadığına şaşırdı... ewet onlarda ovalıyolarmıs geciyormus canım lorkma yanişutarafagitti:1rolleyes:

16. 18 Temmuz 2008
  17. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    Kizlar ben doğum ettiğimde doktor bebeklerin memişlerinde şişlik olabilir hormonlarla alakali ama üstüne basa basa söylüyorum kesinlikle ellemeyin ve asla ovalamayin sikmayin çok tehlikeli demişti. Evet eskiler boş değil bi çok şey biliyolar ama doktorlarda bole söylüyor. Yinede doktora daniş derim

18. 18 Temmuz 2008
  19. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    Kizlar ben doğum ettiğimde doktor bebeklerin memişlerinde şişlik olabilir hormonlarla alakali ama üstüne basa basa söylüyorum kesinlikle ellemeyin ve asla ovalamayin sikmayin çok tehlikeli demişti. Evet eskiler boş değil bi çok şey biliyolar ama doktorlarda bole söylüyor. Yinede doktora daniş derim