Kızımın mobiyalarını nasıl yapayım?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve fxuxsfxuxs tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : fxuxsfxuxs
  1. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bu mobilyalar benim ortaokul yıllarımdan. şimdiye kadar kullandım, ıvır zıvırımı koydum içine. bebiş olunca da ona tahsis ettim. şimdi ona bir oda yapmak istiyorum. tayinimiz çıkar büyük ev bulamayız diye oda takımı almadık. bunlar çok eski, öyle bir durumda gözden çıkarabilirm. ama yine de biraz değişiklik yapalım dedik. önce yapışkanlı folyo düşündüm ama burda istediğim rengi bulmam zor. boyasam nasıl olur ve en önemlisi ne renk yapayım? hayvan figürlü kulplar aldık onları da takıcaz, yorum yapıp fikir verirseniz çok sevinirim.

2. 26 Kasım 2008
  3. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    :uhm:hmm bende yapışkanlı kağıtlardan al diyecektima ama bulamamışsın...
    aslında boya iyi fikir bence ama profosyenel bir şekilde yani dışarıda sprey boya ile boyatırsan süper bişey olur kulplarda çok sevimli çünki...
    o zaman yeni almış gibi olursun bence....a.s.

4. 26 Kasım 2008
  5. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bencede spey boyalar war cok güzell halıların morr böle pembelı morlu boyarsın cok sık olur cnm

6. 26 Kasım 2008
  7. MxuxebbetSevdam

MxuxebbetSevdam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    eğer elinizden geliyor ise açık tonlarda ahşap boya ile boyayıp daha sonra üzerine çeşitli resimler (hayvan-bebek-çizgi film kahramanları-çiçek) yapıştırabilirsiniz.tabi dekopaj tekniği uygulamanız lazım.çok zor hatta çok keyifli işler bunlar.özellikle dolabına çok güzel bir manzaralı dolap kapağı yapabilirsiniz.ya da aldığınız tutamaklar gibi hayvan figürleri alıp açık renk boyattıktan sonra yapıştırma yapabilirsiniz.veya duvar stickerlarından alıp onları da yapıştırabilirsiniz.benden anca bu kadar fikir çıktı :)

8. 27 Kasım 2008
  9. haxsxarxix kedi

haxsxarxix kedi pıtırcık şurubu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben dıyorum kı ıstedıgınız renkı bır de ınternetten sıparısle almayı deneyın sıtelere bır bakın bence. duvarsticker alıp duvarları da onlarla susleyebılırsınız. yere bır armut puflardan alırsınız renklı boyle. cıvıl cıvıl olur oda. ha bır de sevımlı bır avıze :)

10. 27 Kasım 2008
  11. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ne renk istediğime de daha karar veremedim pembe ve lilayı çok seviyorum ama tek pembe çok çiğ durur mu acaba diyorum.

12. 27 Kasım 2008
  13. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    duvarsticker araştırdım çok güzel şeyler var fiyatta o kadar pahallı değil bence böyle bir şeylede süsleyebilirsiniz bebişinizin odasını kolay gelsin

14. 27 Kasım 2008
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Pembe rengi bulmanız çok zor değil. Bence diğer nalbur yada duvarkağıdı satan yerlerde de bulabilirsiniz. Mobiyalarınız vernikli olduğu için üzeri boya tutmaz boya akar... Ancak zımparalayıp boyamanız laım bu da çooook meşakkatli bir iş. Ya da sprey boya ile boyayacaksınız. Ama bunda da boyayı homojen olarak her tarafa aynı yoğunlukta püskürtmek gerekiyor bu da biraz beceri ve uğraşı gerekir. En kolayı yapışkanlı folyo bulmaya çalışın. Yada beyaz alın, beyaz renk her halükarda daha ferah gösterecektir. Ayrıca oyuncakçılarda satılan miki mouselu yada hayvanlı çıkartmalarla süsleyebilirsiniz.

16. 27 Kasım 2008
  17. SENACE

SENACE Guest

CİLALI ve VERNİKLİ MOBİLYALARI YENİ BİR BOYA İLE BOYAMAK İÇİN ÖNCE ZIMPARALAMAK GEREKİR.
    BU DA SiZİN EVDE ÜSTESİNDEN GELEBİLECEĞİNİZ BİRŞEY DEĞİL GİBİ GELİYOR.
    BİR MOBİLYACIDAN YARDIM ALABİLİRSİNİZ.
    SADECE DOLAP KAPAKLARINI YENİDEN YAPTIRABİLİRSİNİZ. O ZAMAN DAHA EKONOMİK OLUR SANIRIM.
    YA DA SİZ SICAK SİLİKONLA ÜZERİNE BİRŞEYLER YAPIŞTIRABİLİRSİNİZ. ( Ayna, boncuk, ip, örgü deri ve kumaş parçaları vs. )

18. 27 Kasım 2008
  19. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bi çözüm daha ama tabi bunu iyi yapacak biri lazım çok güzel duvar kağıtları çıktı satılıyor yapışmalı bu olabilir onun haricinde mobilyacı boyasa daha iyi kırmızı güzel olur kızrmızı siyah çok yakışıyor öyle bir konsept uygulayabilirsin.....