Kızımın sol böbreğinde sorun varmış....

Konusu 'Nefroloji - Böbrek Hastalıkları' forumundadır ve devrimc66 tarafından 15 Şubat 2010 başlatılmıştır.

15 Şubat 2010
    Konu Sahibi : devrimc66
  1. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kizim 6 ay icinde 3 kere idrar yollarinda iltihaplanma yasadi..en sonunda sorun nerden kaynaklandigini ögrenmek icin baska cocuk doktoruna gittim..ultrasondan bakti doktor böbreklerine ve sol böbreyinin dogustan gelismedigini veya idrar yollarinda bir tikaniklik oldugunu söyledi...gerekirse sol böbreyinin alinmasi gerekeceyini söyledi..tabi soke oldum..o gün rahat edemedim acile gittik..ordada kesin birsey söyleyemediler...sonra bu ayin 18.de röntgen cekimi icin randevu aldim hastaneden...röntgenden daha belli ve net söyleyeceklermis...kizim daha 3 yasinda...cok üzgünüm..doktorun söyledikleri aklima geldikce gözyaslarimi tutamiyorum..uykularim kaciyor..kafami yinede fazla takmamaya calisiyorum..
    kizlar sizden ögrenmek istedigim sey böyle bir durumu yasayan varmi..yada cocugu tek böbregiyle yasayan varmi aranizda veya cevrenizde...eyer varsa nelere dikkat etmek gerekiyo..

Son düzenleme: 15 Şubat 2010
    nlgm bunu beğendi.
  2. 15 Şubat 2010
  3. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    kizlar cevap veren yokmu

4. 6 Nisan 2010
  5. ipektuncer

ipektuncer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Ben çok şey söyleyebilirim.. Sizinki ile aynı yaşta bir çocuğum var ve bir böbreğinde reflü var. Teşhis şöyle konuldu. Kızım ard arda 2 defa idrar yolu enfeksiyonu geçirdi. birinde 8 aylık, birinde 14 aylıktı. Bunun üzeirne ilaçlı böbrek filmi tabir edilen, ama tıp dilinde ismi voiding olan tetkik yapıldı. Reflü teşhisi konuldu. Kendi kendine çocuğun gelişimi ile beraber düzelme şansı yüksek. Koruyucu bir tedavi uygulanıyor. Bazı konulara dikkat etmek gerekiyor, özellikle kız çocuklarında. Hemen böbreğin alınması gibi konular gündeme gelmez. Öncelikle teşhis konuldu mu, hastalık nedir tam olarak? Böbrek ultrasonu sonucuna göre böbrekte hasar var mı?

6. 6 Nisan 2010
  7. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.072
    Ödül Puanları:
    563
    Canım çok geçmiş olsun inşallah hemencecik iyileşir de kendini toparlar şu röntgen çekimide belli olsun için daha rahat eder

8. 7 Nisan 2010
  9. tuuba_metin

tuuba_metin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ılk once kızın ıcın uzuldugumu belırteyım ama korkmaa aynı hastalık bnde de var. bn 23 yasındayım ve 3 yıl once cok fazla bas agrısyla hastaenye gttım bana mıgren dedıler bn 2 3 ay mıgren ılcları kullandım ama doktr hatası oldugunu sonnda naldık cunku bnde yuksek tansıyon varmıs yuksek tansıyonuda tetıleyen sol bobregıumın calısmamasıymı.. 3 defa anjıo oldum ama malesef bobregımdekı damar acılmadı. ve bobregım sag bobregıme gore kucukk 2 yıl once %16 calısıodu bobregım suanda dahada kuculmus son ulturason sonucuna gore.. senı cok ıı anlıyabılıorum bnde cok uzuldumm yılım cok berbat gectı ama sımdı cok ıım.. sadce tuz yemıorum .. eger sag bobregınde bı sorun yoksa hıc korkma bnmde bu hastalıgım cok gec farkedıldi bu hastalıgım daha kucuklugume dayanıormus ama anlamadık sen yınede sanslısın erken teshıs konulmus.ben bu hastalıgı cok arastrdımm bobrek alımı en son dusunulecek konuymus doktrlarım ole soyledıler artık eskısı gıbı bobrek alımı yaplmıomus...

10. 23 Nisan 2010
  11. tuuba_metin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mrb.gecmıs olsun tekrardan kızının durmunu merak ettım suankı durumu nasıl cvp yazarsan sevınırım.

12. 27 Nisan 2010
  13. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplariniz icin tesekkürler kizlar... hemen cevap yazilmayinca bakmayi unutmusum konuya..en son röntgen cekildi..hastanedeki dr.böbreyi alinacak kadar büyük bir sorun yok dedi..ondan 1 ay önce götürdügüm doktor icin abarttigini söyledi...böyle doktorlara kiziyorum...tam emin olmadan böbreyi alinabilir falan demeleri cok yanlis...simdi ayda 1 kere idrar testi yapilmasi gerekiyor..gözetimde tutulacak..sadece ilac tedavisi uygulanacakmis...

14. 28 Nisan 2010
  15. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada sizlerede gecmis olsun kizlar...en büyük mutluluk saglik..saglik olmayinca..hic bir seyin deyeri olmuyormus gercekten....1 ay boyunca röntgen icin randevu gününü bekledim..uykularim kacti...kizimin böbreyi alinacak düsüncesiyle 1 ay boyunca cok üzülmüstüm..allah kimsenin sagligini bozmasin insallah..

16. 3 Mayıs 2010
  17. tuuba_metin

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızının durumunun ii olmasına cok sevındım .. ole hemen bir doktora gıdıpp onun lafların asakın baglı kalmaa baska hastanelerdn baska doktrlara gt bn ole yaptım cunku.. cok dıkkat et kızınaa eet saglık gıbısı yok para mal mul hepsı calsıınca kazanılıo ama saglık tekrardan gerı gelmıo..

18. 3 Mayıs 2010
  19. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    çok çok geçmiş olsun baklava.. bizim bi komşunun kızı doğuştan tek böbrekli.. şimdi yanılmıyosam 13 yaşında gayet gürbüz ve sağlıklı bir çocuk.. çok anormal bişeyi olsa duyardık herhalde, ki yok.. zaten seninkinin de öle bi ihtimali yokmuş.. endişelenme, bişey olmaz inşallah.