Kızımla başım ciddi dertte yardım eder misiniz?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve nyilmaz24 tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : nyilmaz24
  1. nyilmaz24

nyilmaz24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar 4 yaşında bir kız annesiyim ve yaklaşık 2 aydır kızımla başım dertde :)) Napıcağımı şaşırdım. Kasımda 4 yaşına girdi sanki küçücük kızım gitti yerine kocaman bi kız geldi.Söylediğim herşeye cevap veriyor. Benimle büyük insan gibi ses tonunu benden daha fazla yükselterek kavga ediyor. Yatmıyor bir türlü uykusu gelmiyor sürekli uykum yok diyor.Benimle mutfakta zaman geçiriyor yani nasıl yemek yaptığımı öğrenmeye çalışıyor. Ama huyları çok değişti ben napıcağımı bilemiyorum. Yardım edermisiniz :KK43:(

2. 7 Ocak 2009
  3. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım "büyümek" deniyor buna sengözlerimebaksanab ne mutlu size, kararlı (inatçı da derdi annem olsaydı, ben -kararlı-yı kullanmayı seçiyorum), meraklı bir kızınız var sanırım.

4. 7 Ocak 2009
  5. nyilmaz24

nyilmaz24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet meraklı ama anlamıyorum neden birdenbire bu kadar değişti nasıl davranıcağımı şaşırdım :KK43::çok üzgünüm:

6. 7 Ocak 2009
  7. ahsev

ahsev Guest

bencede güzel meraklı oması.yuvaya gidiyor mu

8. 8 Ocak 2009
  9. bohemienne

bohemienne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    son araştırmalar, hormonlu ve doğal olmayan yiyecekler yüzünden, yeni nesil çocukların erken geliştiğini ortaya çıkardı. amerikada 3 yaşlarındaki kız çocuklarını bu garip kişilik değişiklikleri ve yetişkin gibi davranma, huysuzluk yüzünden doktora götüren aileler aynı teşhisi alıyor; "3 yaşındaki kızınız ergenliğe girmiş." malesef böyle bir şey var. küçük çocuklar, özellikle kız çocuklar, 12-13 yaşlarında bir ergenin sergileyeceği davranışları sergiliyor. bir araştırmada, annenin şikayetini okudum, kadın: "kızım benimle kavga ediyor, bana bağırıp kapıları çarpıyor. ufak tefek şeylere sinirlenip odasına gidip ağlıyor" diyordu. bu kadının çocuğuna da aynı teşhis kondu. haberiniz olsun.

10. 8 Ocak 2009
  11. nyilmaz24

nyilmaz24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızım yuvaya gitmiyor bütün gün beraberiz açıklamanız çok güzel ama ben doğduğu günden beri yapay hiçbişey yedirmedim herşeyini kendim yapıyorum yoğurdunu,tatlısını aklınıza ne gelirse meyve sebzeyide zamanında yediriyorum. Yazları özellikle köyde geçiriyoruzki köy sütü yumurtası vb.şeyleri yesin diye bu yüzden içim rahat.

12. 8 Ocak 2009
  13. bohemienne

bohemienne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    kızınızın durumunun bu olduğunu iddia edemem elbette, bambaşka bir şey de olabilir ama yapay hiçbir şey yemediğini sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz bence. pazardan aldığınız tüm sebze ve meyveler hormonludur. tüm şeker, çikolata gibi paket ürünlerde binlerce madde var. bakkaldan alınan her şekerin içinde kurşun bulunur. işlem görmüş, rafine edilmiş her gıda doğal olmaktan uzaktır. buna soframızdaki şeker, fırından alınan ekmekteki un dahil. yediğimiz her şeyi kendimiz üretmediğimiz sürece doğal besleniyoruz dememiz imkansız. tabi sizin kızınızın durumu bundan kaynaklanmayabilir, onu bilemiyorum.

14. 10 Ocak 2009
  15. umutdayeserencicekler

umutdayeserencicekler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim kardesim kiziniz gayet normal sadece sinirlarini sorluyor aslinda sergiledigi haeketi kendisi bile beyenmiyor bundanda hircinligi odasina girip aglamasi bunlar yardim ciliklari

mutvakda sizlen saman gecirmesi size kendini yakin his etmesi ve sevgi beklemesine isaret.
    tüm cocuklar 2 - 6 yas arasi bu deyisikligi yasarlar kimi cok belirgin olur kimi hafif gecirir.
    bu deyisime kendini bulma adi verilir.

su an kizmak ceza vermek olayi daha cikmaza sokar ve dahada sorlastirir.

kendisine bol ilgi verin ve ne kadar sevdiginizi soyleyin ama uymasi gerekdigi kuralida kadi olarak söyleyin ve bu kuralda ne pasina olursa olsun taviz vermeyin.

bir sey söyledinizmi birkere tekrarlayin sonra bozuk pilak metodu uygulayin ( hani cocuklar bunu cok güzel uygular: neden nicin niye bizim söyledigimizi agsimisda cevirerek isteseler 2-3 saat saman gecire bilirler ) agiz dalasina uymayin uymasa düsünmesi icin odasina gönderin ve odasinda kalmasini söyleyin 5 dakika sonra uzlasma teklif edin gidib sinirinin gecip gecmedigini sorun eyer yanit evetse sakinlesmisse olayi unutun ve normal davranin eger daha halen hircinsaodadan cikin ve birdaha 7 dakika sonra girin ve bunu taki sakinlesene kadar uygulayin.

ben size bir kitap önerebilirim

Her Çocuk Kuralları Öğrenebilir
    Küçücük Bedendeki Güçlü Kişiliklerle Anlaşabilmek
    Annette Kast-Zahn

bu kitap cocukunuzu daha iyi anlamayi sagliyacak

bol basarilar hihoyyyt