Kızımla dışarıya çıkamaz oldum.....

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 4 Haziran 2009 başlatılmıştır.

4 Haziran 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızım 2,5 aylık ama çok minik, dışarıya çıktığımda insanların "bebeğe bak ne kadar minik, prematüre mi ? prematüre olmadığından emin misin? neden bu kadar zayıf? sütün mü yaramıyo? hiç bu kadar küçüğünü görmedim, ay nasıl bakıyosun? ben tutamazdım, neden bu kadar küçük?" gibi konuşmaları karşısında sinirlerim bozuluyor. Gezmeyi çok sevmeme rağmen moralim bozulmasın diye kızımla dışarıya çıkamaz oldum. Eşim kimseye aldırış etme diyor ama benim çok hassas bir yapım var çok üzülüyorum... Benim yerimde olsaydınız siz ne yapardınız?

2. 4 Haziran 2009
  3. simla03

simla03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    amaan canım dert ettiğin şeye bak alemin ağzı torba değil ki büzesin hiiç aldırma Allahın yarattığına bahaneler bulup gencecik bir annenin moralini bozmayı iyi biliyorlar ona yaratana binlerce şükür büyüyüp fıstık gibi güzeller güzeli kız olunca boş:1hug:una üzülmüşüm düşüncesiz insanların sözlei için diyeceksin

4. 4 Haziran 2009
  5. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hiiç aldırış etme, O çocuğu da temiz havadan mahrum etme.
    Patavatsız insan çok. Herkesi takacak olsak değil gezmeye dışarıya bile adım atmamamız lazım.

6. 4 Haziran 2009
  7. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    bende yaşadım canım benimki harbiden prematüreydi 2 aylıkken 3.5 kiloydu dışarı çıkıyoduk yolda millet durdurup aaaa ne minik bikaç günlük herhalde diyodu hee diyodum hastaneden yeni çıktık dayanamadım gezmeye çıktım delimisiniz bee diyodum valla sayıyodum da sayıyodum boşver cnm öle böyle büyüyolar yaa allah sağlıkversin takılmaçok keyfini çıkar öyle çabuk büyüyolarki

8. 4 Haziran 2009
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    aa, kime ne ayol senin bebeğinden. Hiiiç kulak asma. Göğsünü gere gere gez bebişinle. Ona da çok iyi gelir annesi temiz hava bol güneş:CüvCüv:

10. 4 Haziran 2009
  11. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aman be cnm boşversene elalemi.bebeğinin sağlığı yerindemi gerisine kulak bile asma.nolcak yani kilolu olsa nolur sanki.açmı kalıyo susuzmu.öyle insanlara acayip siniroluyorum.insanın morelini bozuyolar ya.dengesiz insanlar çok var öyle.bebeğini bol bol dıişarı çıkar.sonra benimki gibi ev kuşu olmasın.meleğini öp benim için.ayrıca çok tatlı kızın:nazar:

12. 4 Haziran 2009
  13. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    aman canım yaa boşver elalemi yaa al yavrunu gez toz o tür laflarada hiç açıklama bile yapma bas git... yada duymamazlıktan gel niye üzüyosun kendini kime ne!

14. 4 Haziran 2009
  15. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    senin yine etraf diyo benim annem diyo . Geziyoruz annemle kızımda yanımızda ayy ne tatlı diyenlere bizimki daha küçük minyatür büyücek diyo . Kaç aylık diyolar hemen atlıyo 4 aylık ama narin diyo sanki ona ayy ne küçük diyolar. Ayrıca gayet normal annem heralde tombiş olsun istiyo

16. 4 Haziran 2009
  17. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun kızlar ya moral verdiniz.Kuzucuğum benim gözümde normal ama bu tepkilerden sonra ben de şüpheye düştüm.Kızım 3110gr. doğmuştu, sadece annesütü veriyorum şu anda 2,5 aylık henüz daha 4600gr. sütüm beslemiyodur diye mama vermeye bile çalıştım biberon almadı, oysa ki sütüm var. Aslında ayda ortalama 600gr. alıyor, doktoru bebekler ayda 600-1000gr. arası kilo alır diyor. Doktorum gerek görmediği halde idrar kültürü istedim, iki gün hastanede idrar almaya çalıştım, bütün gün internette az kilo alma sebeplerini araştırıyorum. Yani kısacası çok kafaya takıyorum elimde değil paranoyak olmak üzereyim imdaaaaat......

18. 4 Haziran 2009
  19. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım ya doktor sorun yok diyorsa sen niye bu kadar takıyorsun ki. hem ayrıca bebeğine küçük desinler daha iyi nazar değmez. sen al gez yavrunu. milletle muhatap olmazsın.