Kızımla ilgili yardım!!!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve canselim tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : canselim
  1. canselim

canselim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar benim ilkokul 4 sınıfa giden bir kızım var.Okula başlamadan önce kendi çabaları ile okuma yazma öğrenmişti.Yani IQ yüksek zeki bir kız.Hatta 1 sınıfta öğretmeni sınıf atlatmayı bile düşündü.Neyse ama şimdi derslere konsantre olamıyor.Öğretmeni sürekli arayıp durumunu anlatıyor.Çok asi oterite tanımayan bir çocuk oldu.Ders notlarıda düştü.Öğretmen durumun dahada kötü olabileciğini yani drslerinin ama zeki olduğu için durumu kurtardığını söylüyor.Bizde babası ile konuşup kendine gelmesi adına ceza verelim diye düşündük ve sosyal aktivitelerini kısıtladık yüzme,basket v.b gibi.Ama sonuç dahada kötü çünki bu gün öğretmeni aradı sınavı vardı sonuç hüsran senağlama 100 üzerinden 30 almış :1shok: şok olduk.Ne yapacağımızı şaşırdık.Kızlar biraz akıl verin ne olur.Ne yapayım ben.

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.a.s.

2. 19 Kasım 2008
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bence cezlandirarak bir yere varamazsiniz!! Gördügünüz gibi!!

Sorunu nedir peki?? Konsusun kizinizla belki sinifta ona ters gelen birseyler var!!

Yada sinif arkadaslarinla anlasamiyor?? Mutlaka onu okuldan sogutan bir sebeb vardir diye düsünüyorum!!:nazar:

Benim bir arkadasimin kizida ayni sizinki gibi cok zeki hatta sinif bile atladi lakin sosyal iliski kuramiyor bütün sinif arkadaslarinla anlasamiyor...Arkadasim onu cocuk piskolojuna götürmüstü...benneyaptımki

4. 19 Kasım 2008
  5. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle sakin olun ve cezalandırmayı kaldırın,
    çünkü daha da olumsuz yapar çocuğunuzu..
    bence yapıcı yaklaşın,karşınıza alıp konuşun..
    belki sorunu vardır anlatamadığı...
    biliyorsunuz ki ergenlik yaşı baya bir düştü..
    yıkandığınız yerde uzmandan yardım alın ama kızınızı
    bu durumu yüzünden cezalandırmayın sakın..
    onu olumlu yönde motive edin...
    nedenini öğrenmeye çalışın...bence
    mutlaka bir nedeni vardır,ya sınıfıyla ilgili ya da arkadaşlarıyla ilgili...
    düzelir merak etmeyin,biraz daha ilgi istiyor demek ki...
    sevgiler...

6. 19 Kasım 2008
  7. canselim

canselim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım bende bir uzmandan yardım almayı düşünüyorum.Elimden geldiği kadar destek olmaya onu anlayıp dinlemeye çalışıyorum.Malum ön ergenlik döneminde.Ama hiçbir problem bulamadım şimdiye kadar.Neden böyle anlayamadım.Belkide problem var ama ben farkedemiyorum.

8. 19 Kasım 2008
  9. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    konunuz olması gereken bölüme taşınmıştır
    bilginize

10. 19 Kasım 2008
  11. marjinal girl

marjinal girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bir çocuk gelişimcisi olarak size şunu öneririm. IQ yüksek olan bir öğrenci eğer sınıf atlaması gerekirken atlatılmamışsa ve bildiği şeyleri tekrar etmek zorunda kalması onu fazlasıyla sıkabilir.Bu her çocukta olabilir normaldir sizde hata üstüne hatayla karşılık vermeyin ceza verirseniz hem öğretmenine hemde size daha çok kin tutucak ve hareketin söndürülmesi yerine yeni alışkanlıklar kazandırmış olucaksınız. Karşınıza alın derslerine çalışmanın ona ne gibi yararlar sağlayacağını anlatın eğer çalışırsa onu sevdiği şeylerle ödülllendirebileceğinizi söyleyin vb..Kolay gelsin İnşallah sorunu halledebilirsiniz.

12. 19 Kasım 2008
  13. lisa simpson

lisa simpson Guest

canim evde bir problem varsa kizin bu sekilde protesto ediyor olabilir
    son zamanlarda ailevi bir sorun yasadiniz mi
    esiniz ile mutlu bir ortam sagliyor musunuz

14. 19 Kasım 2008
  15. zergi

zergi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı testleri yaptırmanı öneririm.Tek bir doktor yerine bir merkezi seçerseniz daha sağlıklı olur.Çocugun elinde olan bir şey diil bu durum

16. 19 Kasım 2008
  17. EU1

EU1 Guest

çocuk madem zeki neden sınıf atlatmadınız.öğretmenini dinlemeliydiniz.burada yanlış yapmışsınız
    ayrıca elinizin altında internet var.bir araştırma yapsanıza zeki çocukların okuması için özel okullar var.oralara gönderin.neden normal bir okula gönderiyorsunuz.işte size bir hata daha
    eğer hemen bir tedbir almazsanız maalesef bu yeteneği yok olur gider..o da normal bireyler gibi olur..

18. 19 Kasım 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı
    216 417 90 71
    216 318 44 87
    Alanlı S.Fazlı Oğlu Apt .No :3-2 İdeal Tepe Maltepe İstanbul
    .
    .
    .
    .