Kizini Sarip Sevmeyen Babalara Ve Kizlarina

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve xsxulem tarafından 28 Ocak 2008 başlatılmıştır.

28 Ocak 2008
    Konu Sahibi : xsxulem
  1. xsxulem

xsxulem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    KIZINI SARIP SEVMEYEN BABALARA VE KIZLARINA

Bu yazı kızlarına sarılıp öpmeyen,saçlarını okşamayan,uzaktan seven ve sevdiğini bile söylemeye cesareti olmayan babalar için yazıldı.Ve de onların sevgi dilencisi haline gelen kızları için!

Karşımda oturuyor yirmisekiz yaşındaki kız.Kocaman mavi gözleri var.Bakışları yumuşak ve hüzünlü.Tutunuş adlı romanımdan çok etkilenmiş.Romanı konuştuk bir süre.Sonra hayatı.Bu ülkede yaşamak zorunda olan kadınların hayatlarını özellikle.Bir ara söz benim geçenlerde Radyo 24 de yaptığım programa geldi.Babalarından sevgi alamayan kızların büyüdüklerinde nasıl birer sevgi dilencisi olduklarına değinmiştim radyoda.

"Sizi" dedi "Kızınızla görmüştüm bir kafede.Aranızda müthiş bir bağ olduğu hemen belli oluyor.Saçlarını öpmüştünüz.Yanağını,alnını,burnunu.Ve sonra sarıp sarmalamıştınız küçük kızınızı.Ve o sevgi dolu bakışlar...Arkadaşınız gibi kızınız.Ne mutlu ona.Biliyor musunuz,o sizi gördüğüm için gece saatlerce ağladım,babamı ve hayatımı düşünerek."

Fazla beklemedi tuzlu su.Gözlerini ıslatıp yuvarlanıp gitti yanağından aşağıya.

Ve sonra devam etti yaralı kız;

"Bu yüzden sevgi dilencisi olup çıktım Halim Bey.Babam dokunmadı bana, saçlarımı okşamadı,sevdiğini söylemedi gözlerimin içine bakarak ve ben hep bunu aradım erkeklerde.Peki ne oldu diye soracaksınız değil mi?Bir gram sevgi kırıntısına ihtiyacım vardı.Erkekler onu verir gibi yaptılar ve tepe tepe kullandılar duygularımı, bedenimi"

Daha fazla konuşamadı.

Ama ben devam edeyim.

Uzaktan seven babalar!Bugün kızlarınızı kucaklayın.Öpün.Sarılın.Bağrınıza basın. Onlara sevdiğinizi söyleyin.Kızlar,siz de babalarınız için yapın aynısını.

Ve son söz yine babalara;

Bunu yapın ki,kızlarınız büyüdüğünde sevgi dilencisi haline gelmesin!Yapın ki,insan kılıklı pisliklerin elinde oyuncak olmasın kızlarınız!

Kıymayın kızlarınıza!

2. 28 Ocak 2008
  3. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Ben de böyle büyümüş bir kız çocuğuyum.Zordur sevgisizlik bilirim.Onun başkalarına baba olup kızına yabancı olması zor şeydir doğrusu.Bir köşecikten izlersin, kayıtsız kalmış görüntüsü vererek kendine!.

4. 8 Şubat 2008
  5. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    ahhhhhhhhhh.......... babacım ... şimdi sağ olsaydınnnnnnnnnn...... ne çok özlüyorum seni................. BABAMMMMMMMMMMMMM

6. 8 Şubat 2008
  7. sero_o

sero_o Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    a.s.benimde sevgisini gösteremeyen bir babam vardı keşke şimdi hayatta olsaydıda sevgisini gösteremeseydi ben biliyordumki bizi çok seviyordu sadece gösteremiyodu

8. 9 Şubat 2008
  9. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Benim canım babam beni evlendikten sonra bile öptü,saçlarımı okşadı.Sevgisini herzaman belli etti.Nur içinde yatsın...Benim derdim annemle...Onun kızı olduğumdan beri bana kızım demedi.Saçlarımı okşamadı,sarılmadı,sevgiyle gözlerimin içine bakmadı...benneyaptımki

10. 9 Şubat 2008
  11. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim babam sevgısını bellı eder cok sevıyorum onu allah omur versin

12. 12 Şubat 2008
  13. gxuxlbeyza

gxuxlbeyza benim güzel ailem Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim babamda sevgisini belli edenlerden ..allah başımızdan eksik etmesin..

14. 12 Şubat 2008
  15. CASMXIXN

CASMXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim Babam öle Kucağina Alipta Sevmezdi Ama Iliklerimize Kadar Hissederiz Bizi Sevdiğini ....kizim Daha Da şansli Süper Bir Babasi Var ....kiziyla Evcilik Oynuyo Adam Daha Ne Olsun .....eli Kalkmaz Sesi çikmaz.....mutlaka Gezdirir...hep Sarilir Esirgemez Kendini .....allah Kocamdanda Babamdanda Razi Olsun....