kızlaaaarrrr!hem hamileyim hem ohss!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve bircingene tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    30 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bircingene
  1. bircingene

bircingene Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar 3 gündür yazamıyordum. çünkü şu an hastanede yatıyorum... normalde bhcg testimin bugün olması gerekiyordu ama ben 8. gün iyice ağırlaştım ve doktorumu aradım. ohss olabileceğimi söyledim. ertesi gün için randevu verdi. yani transferden sonra 9. günümde gittim ve önce gebelik testi yapıldı. değerim 270 çıktı. muayenede de gerçekten ohss olduğum ve hastaneye yatmam gerektiği söylendi. 3 gündür çok sıkıntı çekiyorum. günden güne şişiyorum. 24 saat serumla dolaşıyorum. karın şişliği ve bel ağrılarımdan gece uyuyamıyorum, oturamıyorum. ayrıca 11. gün değerim de 400 küsürlere fırlamış. doktorum sabretmekten başka çarem olmadığını söyledi. daha hamile kaldığıma bile sevinemedim. büyük ihtimalle de çoğul gebelik. ama 2 mi 3 mü bilemiyorum.

arkadaşlar sormak istiyorum acaba ohss olup da karnından su alınan arkadaşımız var mı aranızda? en korktuğum şey... varsa nolur bana yazsın insanın canı çok acıyor mu? kaç gün daha sürecek bu şişme hali?
    not: bu arada aslında zevkaladeydi rumuzum ama hastanenin ıp adresinden girince eski rumuzum çıkmış arkadaşlar....

Son düzenleme: 30 Mayıs 2009
  2. 30 Mayıs 2009
  3. zuzu79

zuzu79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım cok gecmiş olsun bende su an ohss yim ama cok aşırı şiş değilim ama ben bile bu hamle cok sıkıntı cekiyorum
    cok gecmiş olsun canım arkadasım tanışmıyoruz ama olsun
    gecicek inşalah allah yardımcın olsun bebişlerin ve sana sağlıklı günler hayırlı olsun bu arada bebişlernde
    napalım dimi herşey bebek icin
    gecicek bunlarda

4. 30 Mayıs 2009
  5. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    çok geçmış ols inş rahatlarsın canım bıran once..............ve tebrıklerrr.........

6. 30 Mayıs 2009
  7. EU3

EU3 Guest

hem gecmış olsun hem gözun aydın..:)

8. 30 Mayıs 2009
  9. ozge0666

ozge0666 bal kızlarım büyüyor. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gecmıs olsun arkadasım bende ılk gebelıgımde hem hamıleydım hemde ohss olmustum bende yaklasık 3 gunyatım hastanede dr un dedigi gibi sabretmekten başka care yok zamanla gececek bebıslerın hayırlı olsun

10. 30 Mayıs 2009
  11. CXIXMEGXIX

CXIXMEGXIX ..AYAZDA İKİ YÜREK.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ;

Seni çok iyi anlıyorum şu anda çektiğin ağrıları bende ilk tüp bebek denememde senin yaşadıklarını birebir yaşamıştım çok zor günlerdi.Transferimin 9. günü akşamı ağrılarım dayanılmaz olup karnım dokuz aylık gibi olunca acile gitmiştim önce banada bhcg baktılar hamileydim ikizlerime 3 gün hastanede yattım takibe aldılar sürekli serum takıyolardı bol sıvı tüketiyordum ama senin dediğin gibi karnımdan su almadılar gerek görmediler heralde özellikle geceleri acıdan kıvranıyordum nefesim kesiliyordu resmen ama onlar bana sadece bişey yapamayız geçecek dayanman lazım diyorlardı nitekimde geçti yaklaşık 10 gün sonra normale dönmeye başladım bende senin gibi hamileliğime bile sevinememiştim...
    Canım gerçekten geçiyor korkulacak bişey yok ama biliyorum çok zor geçiyor sabret arkadaşım şuan için tek yapabileceğin bu maalesef..
    umarım bir an önce normale dönüp hamileliğini doyasıya yaşarsın opuyorumnanaktan

12. 30 Mayıs 2009
  13. MeinLeben

MeinLeben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gecmis olsun canim ve gözün aydin insallah harika ve saglikli bebeklerin olur....Ben almanyadayim bazi seyleri anlamadim bhcg testi ohss nedemek

14. 30 Mayıs 2009
  15. kaymaklim

kaymaklim bismillah Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim cook gecmis olsun rabbim sifa versin ve bebegini sana bagislasin insallahhhh

16. 30 Mayıs 2009
  17. nesrinbar

nesrinbar Bir Gün Mutlaka...O Gün Bugünmüş.... Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    88
    gözün aydın ve geçmiş olsun
    bende ohss oldum ama benim transferim yapılmamıştı ve hatta bu yüzden transferim iptal edildi.ben 3 defa su çektirdim ve 15 gün kaldım hastanede ama son 3 gün şişmem durmuştu sadece kontrol amaçlı kaldım zaten suyu ertesi gün atmaya başladım
    su çekerken hiç ağrım olmadı sadece tansiyonum düştü buda çok normal çünkü vücudun aslında ihtiyacı olan suyu alıyorlar zaten su çektikten sonra o suyu nasıl yapıyorlar bilmem ama vücuda geri veriyorlar ama benim bildiğim kadarıyla gebelik varsa su çekmiyorlar
    umarım en kısa sürede acıların azalır çok ama çok iyi anlıyorum seni
    sevgilerle bebişlerini kucağına alman dileğiyle

18. 30 Mayıs 2009
  19. bircingene

bircingene Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol bitanem. 4 defa tüp bebek denedik 3 ünde en ufak bişey olmadı. hiç hayalimdeki gibi olmadı bu iş. müjdeyi duyduğumuzda sadece eşimle birbirimize baktık kaldık. ağrılarımdan ikimiz de o kadar üzülmüştük ki...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.