kızlaar gögsünüzden süt geliyor mu???

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve sherry456 tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

10 Haziran 2008
    Konu Sahibi : sherry456
  1. sherry456

sherry456 Guest

arkadaşlar dogum vaktimiz iyice yaklaştı ama benim gögsümden süt gelmiyor.bu zamana kadar gelir falan diyolardı.bazen sıkıp bakıyorum tık yok daha. sütüm olmıycak diye üzülüyorum.:çok üzgünüm:
    sizde durumlar nasıl?

2. 10 Haziran 2008
  3. EU3

EU3 Guest

sheryy cim sakn sıkma dogumdan sonra mutlaka gelir benim 5,5 aylıkken gögsümde sancı oluyodu arkadaş masaj yap dedi yaptıgım gün azcık süt geldi bende sütü görünce korktum sonuçta ilk süt çok önemli bebişlerimiz için.. kendiliğinden sütü gelen arkadaşlarımız oldu ama okudugum bi yazıda süt salgılanmasını sağlayan hormonlar harekete geçince birbiriyle bağlantılı olarak rahim kasılmalarıda da başlıyormuş o yüzden dr lar kesinlikle kendiniz elleyip süt çıkarmayı denemeyin diolar sadece doguma yakın haftalarda meme başın küçükse germe masajı yapabilirsin ama çok fazla deil yani süt çıkacak kadar deil... dediğim gibi rahim kasılmasıyla süt gelmesi birbiriyle bağlantılı o yüzden dogumunu bekle gelir mutlaka gelmezse bile ilk günler sağarak verirsin sonra kendi emdikçe çoğalır . bide bu süt işi biraz psikolojik eger sütün yok yada gelmio ,ya gelmezse, gibi kendi kendine kuruntu yaparsan sütün azalır her zaman olumlu düşün canım.... çok uzattım galiba :)

4. 10 Haziran 2008
  5. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım herkesten gelmezmişki, sakın sıkma göğsünü. Gögüslerini sıkarsan rahim kasılmalarını başlatabilirsin, o yüzden oynama bebişin doğunca gelir korkma. Benim annemin hiç süt gelmemiş ama biz doğunca hemen gelmiş, çevremdeki arkadaşlarımında öyle ama bazı kadınlarda farklı oluyor. Bazen bebek doğmadan süt gelmeye başlayabiliyormuş, kişiden kişiye değişir. Sen takma kafanı hepimizin bol bol sütü olur inşallah.

6. 10 Haziran 2008
  7. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım napıyosun sakın sıkmaaaaaaaa benim bu ikinci hamileligim ilkindede şimdide gögsümden hemen süt gelmes dogum ettikten sonra gelir canım sıkma sakın .... annesi sen napıyosun sütü azalmasın yigenimisin:eek:klava: dogumdan sonra lıkırrr lıkırrrrr gelir allahın izni ile canım hele bide ılık banyo edince dogumdan sonra ohh degme yigenimisin süt keyfine :1hug:

8. 10 Haziran 2008
  9. sherry456

sherry456 Guest

teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için.aslında sıkılmaması gerektiğini biliyorum ama merak işte tatlicadiarzu arada bir bakayım diyordum ama artık kesinlikle sıkmam.dogum üzerinde böyle bi etkisinin olduğunu bilmiyordum.
    bebeğimi emzirmeyi çook istiyorum inşallah hepimizin bol bol sütü olur.

10. 10 Haziran 2008
  11. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bende hiç sıkmam ama özellikle 1 haftadır göğüs uçlarım hep ıslak siyah sütyen taktığım zamanda beyaz beyaz leke oluyor çamaşırım ki valla niye böyle oluyor anlamıyorum göğüslerimde ufaktı hala da ufak ama süt şimdiden akıyor

12. 10 Haziran 2008
  13. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim cok yakin bir arkadasimin basina geldi...Ama o sekiz ayi doldurmustu..Gogus uclarini cekistirerek sancisini baslatti kiz..Ben bu olayi bildigim icin uclarina dokunurken bile korkuyorum..Aman sherry cok dikkar lutfen cnm...

14. 10 Haziran 2008
  15. sherry456

sherry456 Guest

ayyy ne güzel işte. aslında hamilelikten önce bendede oluyordu sütyenin içi ıslanıyodu sarı bişiyler geliyodu.insan hamile olunca bekliyo doğal olarak.hayırlısı olsun bakalım.

16. 10 Haziran 2008
  17. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde süt gelmiyor göğüslerimden ilklerde neden gelmiyor diyordum ama herkesin farklı oluyormuş birde benim karnım ayıma göre hala küçük gibi geliyor geçen bir tanıdıkta senin kızın 2 kilo ancak doğar dedi canımı çok sıktı doktorum gelişimine normal diyorsa insanların böyle konuşup neden canını sıkarlar anlamıyorum:eek:klava:

18. 10 Haziran 2008
  19. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

BENİM GÖĞSÜMDENDE HİÇ GELMEDİ ŞİMDİYE KADAR.BENDE SENİN GİBİ MERAK EDİYODUM ACABA GELMİCEKMİ HİÇ FALAN DİYE AMA YİNEDE SIKMADIM HİÇ a.s
    İNŞALLAH GELİR SÜTÜMÜZ BOL BOL.
    BENİM GÖĞÜSLERİM NORMALDE ÇOK KÜÇÜKTÜ AMA ŞİMDİ BAYA BÜYÜDÜLER.HAMİLELİĞİMİN BAŞINDA SERTTİLER AMA ŞİMDİ YUMUŞAKLAR