Kizlar 16+4 günlük hamileyim ve 5.5 kg aldim yardim edinnn

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve huriye aydın tarafından 9 Ekim 2008 başlatılmıştır.

9 Ekim 2008
    Konu Sahibi : huriye aydın
  1. kızlar 16+4 günlük hamileyim geçen ay 2 bu ay 3.5 kg almışım yaa... suyu bol içiyorum ama, çok yiyorum galiba... meyve süt bunları hergün tüketiyorum... vitamin ilacı kullanıyorum, bu ayda kan ve magnezyum ilacına başladım... nasıl kilolarımı dizginleyeceğim... bebeğede banada zararlı fazla kilo... yardım edin............

2. 9 Ekim 2008
  3. bu arada 51 kilo ile hamile kaldım şu an 56.5 kiloyum arkadaşlar...

4. 9 Ekim 2008
  5. ertesigxuxn

ertesigxuxn doğa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım doktoruna danışsan bende 23 hafta 3 gnlüğüm ama daha 4 kilo aldım demekki sen kendinide besliyorsun bence doktoruna mutlaka danış bitanem yönlendirsin seni bir şekilde sağlıklı hamilelik geçirmeni dilerim

6. 9 Ekim 2008
  7. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bence de haftana gore fazla gibi ama normal de olabilir bilmiyorum..ben 27 haftaligim 12 kilo aldim,bana cok geliyor ama dr um 20 kiloya kadar normal diyor..bol bol su iciyorum,hamur isi,tatli,tuzlu yemiyorum...ekmek hic yemiyorum ama yine de almisim.....zaten mide yanmasindan cok sey yiyemiyor insan.sen bi dr un a sor canim...ne diyecek.

8. 9 Ekim 2008
  9. @ycel

@ycel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence de canım doktoruna danış o seni düzenli bir hale sokar.Ama bence ekmek ve hamur işi çok tüketiyorsan bunu azalta bilirsin zaten bu tür şeylerin bebeğe ve sana pek bir yararı yok.Kafana da çok takıp bebişini sitrese sokma düzelir canım.

10. 9 Ekim 2008
  11. NaZo_GeLiN

NaZo_GeLiN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 24 haftalık hamileyim ve sadece 2,5 kilo aldım bana az geliyor ama bebeğimin kilosu normal çok ta yiyorum ancak bu kadar alabildim...

12. 9 Ekim 2008
  13. sağolun arkadaşlar hepinize teşekkür ederima.s.

14. 10 Ekim 2008
  15. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ya onemli olan bebegin saglikli olmasi,iyi gelisebilmesi....cok kilo almak da iyi degil bebek icin de anne icin de...dogumda zor olur diyorlar..

16. 10 Ekim 2008
  17. yesh

yesh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim, herkesin dedigi gibi doktoruna danisman ilk yapman gereken sey. Ilk aylarda ben de hizli kilo almistim son 2 aydir hic kilo almaz oldum, o da refluden. Bunyeye cok bagli boyle seyler ama tabi her caninin istedigini yiyorsan o da yanlis. Turk insaninda oyle bir yanlis gorus hakim; hamilenin cani bir sey cekerse yemeli. Hayir yememeli, istedigi tatli, hamur isi vb ne bebege ne anneye yarari olmayan kilo aldirici seylerse hamile bir zahmet kendini tutup yememeli daha saglikli seylere yonelmeli. Ben tatli ihtiyacimi taze/kuru meyvelerle, yada balli sutle, hic olmadi az sekerli sutlu tatlilarla gidermeye calisiyorum. Haftada 1 kereden fazla tatli/cikolata/hazir meyve suyu/hamur isi gibi seylerden tuketmiyorum. Onemli olan tum besin gruplarindan az ve oz yemek. Umarim kilo alimin sonraki haftalarda yavaslar ama bu konuyu cok da dert etme kendine. Allah baska dert vermesin, sorun yeterki aldigin kilolar olsun...

18. 10 Ekim 2008
  19. meleğimsin

meleğimsin Guest

ya uff hakikaten bende çok kilo alıyorum ve üstelik yolun çok başındayım inşallah böyle devam etmez!