kızlar 25.haftalık hamişim ama bende rahim kasılmaları oluyor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU3 tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

26 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

kızlar 25 haftalık hamileyim ama bende rahim kasılmaları oluyor ara ara bugün biraz daha fazla oldu bir kaç saniyede geçiyor yani karnım bir anda sertleşiyor sonra yine yumuşuyor sizdede böyle oluyormu?fisfisfis a.s.

2. 26 Mayıs 2008
  3. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    evet canim benim de o zamanlarda olmustu normaldir
    doktorum normal diyordu
    dogum icin hazirlik yani kasilmalar normal hamilelik icin hazirlayici seyler ama
    cok endiseleniyorsan doktoruna sor yada git gorsun seni

4. 26 Mayıs 2008
  5. EU3

EU3 Guest

sağol canım sendede ara aramı oluyordu

6. 26 Mayıs 2008
  7. basketchi

basketchi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    Canım bunlar bu haftalarda cok normalmiş rahim kendini doğuma hazırladıgından bu gibi kasılmalar olurmuss bu yuzden sıkma canını....Güzel hamilelikler diliyorum.yerimseniben

8. 26 Mayıs 2008
  9. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Neden normaldir diyorsunuz?? Aynı durum bendede oldu ve erken doğum yaptım 22 .haftamda..
    Sevdacığım canım benim öncelikle doktoruna git bir muayne ol lütfen rahim açıklığına bakılsın USG ile bakılıyor zaten.. eger gerçekten şiddtli ie mutlaka doktoruna git bu tip şeyler ihmale gelmez..
    Banada normal normal dediler rahim doğuma hazırlanıyor dediler doktora bile danışmadım sonrada işte başıma gelenler malüm erken doğum yaptım...
    Öpüyorum seni bu tip şeyleri ihmal etmeyin lütfen...

10. 26 Mayıs 2008
  11. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    bence dr una bir görün...
    belki doğum sancısı belki bebek her geçen gün büyüdüğü için yeri daralıyor ve basınç da olabilir canım...

12. 27 Mayıs 2008
  13. EU3

EU3 Guest

kızlar teşekkür ederim haftaya doktora çıkıcam öptüm hepinizi

14. 27 Mayıs 2008
  15. EU3

EU3 Guest

barzey canım senin ağrılımı oluyordu bende sadece ağrısız kasılma olup bir kaç saniye sonra geçiyor karnım aniden sertleşiyor ama ağrım falan yok

16. 27 Mayıs 2008
  17. EU3

EU3 Guest

bencede bir doktora git aynı kasılmalar bendede oldu NST ye bağlasın kasılmaların şiddetine bakarak ilaç veriyor.güm içerisinde 8 kereden fazla oluyorsa dikkat istirahat et ve mümkünse tuvalet ve yemek ihtiyacı dışında ayağa kalkma bu kasılmalar geçmiyor sonraları daha çok çoğalıyor. kesinlikle normal değil ben erken doğum yaptım canım...

18. 28 Mayıs 2008
  19. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    bendede kasılmalar oluyor arada bir, doktorum sende braxton hicks kasılmaları 2. trimester de başlamış olabilir diyor, korkuyorum, bende bu kasılmalar 1 aydır var ara ara oluyor

Son düzenleme: 28 Mayıs 2008