Kızlar 3 yaşındaki kızımın ağzında sürekli yara çıkıyor neden acaba???

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve glupglup tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

15 Nisan 2010
    Konu Sahibi : glupglup
  1. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Canım kızımın ağzında gene yara çıkmış bugün ve çok acıtıyo kızımın canını. Çocuğunda böyle bi durumu yaşayanınız var mı? Temizlik konusunda çok hassasım başka neden olabilir acaba? Doktora götürsem bi dert götürmesem bi dert. Götürsem ilgilenen bi doktor bulmak çok zor, ilaç yazıp göndercek, götürmesem sürekli kafamda soru işaretleri. İnternetten baktım ama okuduklarımda açıkçası korkuttu beni. Acil görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

2. 17 Nisan 2010
  3. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Ağızda hangi bölgelerde ve nasıl yaralar çıkıyor? Çocuklarda ağız içi yaraları genelde vitamin eksikliğine bağlıdır,ayrıca kansızlığın belirtileri ağızda da kendini gösterir. Doktora götürün ama öncelikle nedeni araştırılır.Ona göre de tedavi seçeneği verilir.
    Düşük ihtimal olsa da alerjik bir durum da olabilir.
    Zımba deliği gibi kenarları beyaz delik görüntüsü varsa aft dediğimiz yaralardır,dediğim gibi mutlaka doktora götürün ve teşhis edilsn. Geçmiş olsun.

4. 22 Nisan 2010
  5. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekkürler canım. galiba o dediğinden. Aft olsa gerek. Aslında herşeyi yiyen bir kızım var, vitaminsiz kalması pek olası gibi görünmüyo. Ama böyle sık sık tekrarlaması korkutuyor beni.

6. 6 Mayıs 2010
  7. ozlemoztepe

ozlemoztepe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 24 yasındayım ve ortaokuldan beri çekiom vitamin eksikliği dendi kırmızı iğneler yedim vitamin çinko demir hapları aldım bi işe yaramadı guatrd olabilir dendi test yapıldı bişey çıkmadı anlıyacagın hala çekiom çocuğuna gercekkten uzuldum cunku sulu yemek yerken öyle yanıoki birde sabah kalkarken agzın kuru oluo konusamıon bile sen bi dr götür ama umarım bi çare bulurlar benimkine bulamadılar

8. 6 Mayıs 2010
  9. gulyhas

gulyhas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    glupcüm, karadut iyi gelir ağız yarasına, aktarlarda satılıyor minik şişelerde onlardan al ve sür günd ebir kaç kez baya faydasını görecelksin. Kızımdadad çıkmıştı bir keresind ekullandım hemen geçti, çok geçmiş olsun inşallah düzleir

10. 7 Mayıs 2010
  11. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar kızımın trioid bezinde sorun oluştu. Benim kanamam dolayısıyla hastaneye yattığım ilk gün , eşim kızımın çok üzüldüğünü ve çok ağladığını söylemişti ayrı kaldığımız için. ve sabahta boğazında bi şişlik oluşmuş. Özlemin dediği gibi Guatr değil ama ona giden yolda ilerliyor anladığım kadarıyla :KK43: Doktor tiroid bezinde büyüme olmuş dedi. Çocuklarda olası iyi bişey değil diyerek bizi korkuttu. Ultrasonda hormon değerleri normal çıktı.Ama şimdi sintigrafi denen bi ultrason var onu çektircez haftaya. Daha 3 yaşını yeni bitirdi. Bu yaşta böyle bir hastalığa yakalanması içimi acıtıyor. Galiba o ağız yaraları böyle bi hastalığın olacağının habercisiymiş belkide anladığım kadarıyla. Allah daha beterinden korusun hepimiz yavrularını.

12. 7 Mayıs 2010
  13. gulyhas

gulyhas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    glupcüm çok üzüldüm birden benimde 3 yaşında kızım var yavrum küçücük daha. Demek sen hastanedeyken çok ağlamış canım yaaaa

ınşalllah temiz çıkar hepsi üzülme canım allahın izniyle, kıskançlık tan çocuklart neler yapar bir bilsennnnnnnn

14. 8 Mayıs 2010
  15. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Allah kimseyi yavrusundan ayırmasın. Çok zor gerçekten gülyhascım. Heleki benim gibi çocuğuna çok düşkün olanları.... ınanırmısın kızım doğduğundan beri bir gece olsun kızımdan ayrı uyumadım. Dolayıyla oda bana çok bağlandı ve apansız ayrı kalıncada çok üzülmüş işte. Allah beterinden korusun diye dua etmekten başka diyecek bir sözüm yok. Salı günü röntgen çektircez bi aksilik olmazsa gene, inşallah kötü bişey çıkmaz. Hayırlısı neyse o olsun artık

16. 24 Şubat 2014
  17. jokernes

jokernes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    48
    Çok eski bir mesaj kalmış sanırım ama. Belki biri okur yararlanır

Aft lar genetik birazda babamda var bende var 2 kızımda da ara sıra çıkıyor. Bunlar ağız ülseri imiş. Ama sadece ağız mukozası darbe alıp zedelenince çıkıyormuş. Yanağı içerden ısırmak, sert cisimlerin uçları(buna kenar ekmek dahil) Allah hepimizin miniklerini canlarını korusun

Bu arada karadut iyi gelir derler bir de karbonatlı su ile çalkalamak

Not: Özelden yazacaktım ama yeniyim 50 mesajı aşmadım diye attırmadılar bana:KK52: