Kızlar 6 haftalık hamileyim ama kahverengi lekem bitmedi :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve psikolo tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : psikolo
  1. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar sizleri devamlı takip ediyorum , bundan önceki hikayemi anlatmıştım bilenler bilir bir düşük bir boş gebelikten sonra tekrar süpriz bir şekilde hamile kaldım şu anda hamileliğin altıncı haftasındayım. Hamile olduğumu öğrendiğim gün hafif pembe ondan sonrada hep kahverengi lekelenmelerim oldu, kimi zaman koyu kahverengi kimi zaman baya açık kahve moralim sıfır tabi. İlk kontrolde keseyi gördük ve kanamayı sordum olur dedi doktor progesteron verdi hala devam ediyorum daha sonra gittiğimde kese büyümüş o lekeler sorun olmaz progestana devam et dedi ama hiç kesilmedi, hergün mutlaka peçeteyi kirletecek şekilde akıntının içinde görüyorum. Endişelendim çünkü miğde bulantım bazen kötü oluyor bazende hiçbir belirtim olmuyor sadece progestandan dolayı baş dönmelerim var. benim gibi lekelenmesi olupta bebeğini kucağına alan yada şu zaman kesildi diyen arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim. Allah isteyen herkese sağlıklı bir şekilde evlat versin inşallah.

2. 13 Aralık 2009
  3. Azize45

Azize45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    slm canm bendede aynı açık kahve rengiydi lekeler 8.haftaya kadar devam etti.
    şimdi 9.haftam bitti 1haftadır hiç yok...düşük önleyici hap kullanıyorum dr.verdi 3ay bitene kadarda kullancam.dinlen ve kendini yorma.moral bozucu bi durum bilirim her an bebeği kaybetcem gibiydi.

4. 13 Aralık 2009
  5. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet canım aynen dediğin gibi birde daha önce yaşadıklarımı düşününce dahada çok üzülüyorum bende progestan kullanıyorum ve devamlı dinleniyorum çarşamba günü kontrolüm var kısmetse kalp atımlarına bakacak dr. inşallah bir aksilik çıkmadan alırız bebeklerimizi kucağımıza desteğin için tekrar teşekkür ederim ..opuyorumnanaktan

6. 13 Aralık 2009
  7. pamuksel

pamuksel delüüü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım tebrik ederim bebeğin için bende 6 haftalık hamileyim sadece 1 kereye mahsus çok açık kahve şeklinde bir akıntım oldu yorduğum için kendimi sonra dr. gittim düşük önleyici progestan verdi dr. ve bu kahve lekeler bizim hiç sevmediğimiz şeylerdir çok dikkat edeceksin wc dışında hareket etmeyeceksin dedi 2 haftalık rapor verdi. Bende bir dış gebelik (Sol tüpümü kaybettim), 2 tane kimyasal gebelikten sonra inş. Allahım bu seferkini almaz benden. Çalışmadığın için şanslısın bol bol dinleneceksin her şeyin en iyisini Allah bilir hakkımızda neyse iyi olan o karar verir.

8. 13 Aralık 2009
  9. psikolo

psikolo ÇakıL Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet canım kesnlikle haklısın inşallah bir yaramazlık olmadan Allahın izni ile alırız bebeklerimizi kucağımıza. hep dua ediyorum çarşamba günü gelmek bilmiyor :eek:klava: benim doktorumda olur böyle arada telaşlanma diyor ama ben kendime hakim olamıyorum işte..

10. 13 Aralık 2009
  11. tulbe2006

tulbe2006 Hosgeldin melegim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim bende 7+6 günlük hamileyim ve ayni lekelenmeler hatta normal kanamalar bende de oluyor.Magnezyum ilaci kullaniyorum ama hala tam gecmedi.Fazla hareket ile daha da arttigi icin hemen hemen hep yatiyorum.1 hafta sonra kontrolüm var.
    Cok dikkat et kendine,fazla ayakta kalma.Insallah bebeklerimizi saglikla kucagimiza aliriz.Ama yaklasik 4. aya kadar bu gibi sorunlar cikarmis.Bana evden cikmak,kisa da olsa yolculuk yapmak yasak dedi doktorum.

12. 13 Aralık 2009
  13. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 45 gün sürdü bırak peçeteyi çamaşırımı kirletiyordu geldiğini bile hissediyorum progestron tablet kullnadım pek etkili olmadı ardında iğnelere başladım tabletlerle berbaber iğnler bittikten sonrada tablete devam ettim ve çok şükür 20 gündür yok sana tavsiyem sakın kendini yorma ağır hareketler yapma ben bir kat merdien çıkınca kanamam geliyordu bolca su iç ve dinlen

14. 13 Aralık 2009
  15. semra066

semra066 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba cnm gecmis olsun ve tekrardan hamilesin tebrik ederim.canim benimde ilk hamileligimde 6. haftada kanamam baslamisti,ve bu hep devam etti bazen tam kirmizi bazen kahverengi olmak uzere ve hep solugu hastanede aliyordum,ve dokunzuncu ayima kadar devaam etti ama sukur bisey olmadi sag salim dogdu melegim.canim sinir stress uzuntu yapma sakin kendine yat istihrat et dinlen birseycikte yapma yorma kendini bir seyde olmaz ins.muhtemelen gecici lekelenme oluyordur.umarim yardimci olmusumdur

16. 13 Aralık 2009
  17. badegul

badegul bebişim geliyooooo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 5 haftalık hamileyim bendede hafif kahverengi lekelenme oluyo pazartesi doktora gittiğimde sorcam banadamı o haptan verirler

18. 13 Aralık 2009
  19. clarita

clarita Nehir ve kuzeyin annesi Üye

Beğenildi:
    1.074
    Ödül Puanları:
    123
    hayırlısı olsun arkadaşım bende boş gebelik geçirdim ve kahverengi akıntım oluyodu ama bazılarının 9 ay boyunca oluyomuş işallah bir sorun çıkmaz hamileliğin güzel geçer moralini bozma kendinede dikkat et