kızlar 75 civarı olup hamile kalan var mı ?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Rosca tarafından 1 Ekim 2007 başlatılmıştır.

1 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Rosca
  1. Rosca

Rosca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 70-75 kilo ile hamile kalan varmı sonra kaça çıktınız yani ortalama kaç kilo alınıyor ben 75 kiloyum ve bu kilom ile hamile kalırsam nasıl olur çünkü veremiyorumsenağlama

2. 1 Ekim 2007
  3. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm benim üzülme bende 75 kiloyum ve okadarrrrrrrr zor kilo veriyorumki anlatamam 2 kere diyetisyene gittim artık istesemde çok zor veriyorum evlendikden sonra pko oldum ve bu hastalık yüzünden 23 kilo aldım 83 kiloya çıktım işte diyetisyen felan ilk 69 kiloyo düştüm sonra tekrar aldım sonra verdim ama artık imkansız gibi bişey veremiyorum ..
    ve çocuk düşünüyorum boyun 1:68 dok.hamiş kalabilirsin dedi düzenli adet oldukca ,sadece gebeyken çok kilo almamaya dikkat edebilri hatta ilk ay diyetisyene gidebilrisin ama kilo vermek için değil çok kilo almamamk için unutma bebek istiyorsan öncesi kilo veremek iyi değil vücut vitamin kaybediyor ne kadar doğru beslenmeye çalışsak bile yemiyoruz dengeli beslenmiyoruz..
    bende şimdi bebek istediğim için dikkat edip kilo almamaya çalışıyorum diyetle ilgili herşeyi sorabilirsin bana cnm 10 ay diyetisyene gitmiş biri olarak uzmanlatım sayırlır heheelaelaelaelaelae

4. 1 Ekim 2007
  5. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    nuraycığım okadar sana yazdım görmedinmi?merak ediyorum cnm neden adet olmadığını bi sorunmu var ne yaptın?

6. 1 Ekim 2007
  7. Rosca

Rosca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

caNIM ben 55 kiloydum evlendikten sonra hızla kilo almaya başladım bunda kullanmış olduğum doğum kontrol hapı etkisi varmı tam bilemiyorum ama şimdi
    73-75 arası gidip geliyorum önceden çok kolay verirdim şimdi neredeyse imkansız gunlerce aç dursamda bu sefer daha kötü oluyor ve aşırı yiyiyorum canımın istediği seyleri şimdi bu kilo ile hamile kalırsam 90-100 falan olmaktan korkuyorum sıkı bir diyet yapsam hamile kalırsam bebeğe etkisi olur diye korkuyorum ama böyle hamile kalmak istemiyorum ...ne yapmalıyım dırımkızı
    diyetisyenlerede pek güvenmiyorum :1no2:

8. 1 Ekim 2007
  9. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm bak dediğim gibi dok.bulursan yiyerek zayıflıyorsun benim öyle listelerim vardıki millet sen böyle kilomu veiryorsun diyordu ...aç kalmak seni yıpratır
    diyetin tek kuralı daha doğrusu sağlıklı beslenmenin tek kuralı dengeli beslenmek
    sık sık yemek tabi belli çerçevede 2 litrede su en az bende senle aynı kiloda olduğum için ve bebiş istediğim için diyetisyenime dedimki kilo verelimmi hayır dedi ben size ne kadar günlük vitamin,protein,karbonhidratınız kadar liste versem yemiyor eksik tüketiyor vücuduzdan kaybediyorsunuz diyor bebek ilk aylarda anneden alır vitamini dedi beyin gelişimini felan etkiliyorus bebek öncesi kilo vermek o yüzden gebe kalınca gel ilk aylarda çok kilo almanı engelliyelim ama bu diyet olmayacak sadece düzgün besleneceksin dedi ..hem bu kiloda hamile kalsan 12 kilo alsanda doğumdan sonra çok kolay kilo vereceksin dedi sende verebilrisin cnm..unutma stres kiloyu vermene engel birebir yasadım ve gördüm..bana herşeyi sorabilirsin kiloyu zor veremenin altında çok şey yatabilr.

10. 1 Ekim 2007
  11. Rosca

Rosca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

dğru söylüyorsun canım ama o listelere uyamamakta gelmiyor değil insanın aklına ramazan bayramı ilk gunu regl olmam lazım bakalım olmazsam yapacak birsey yok ama olursam eşimle konuşmayı düşünüyorum biraz kilo verip sonra devam edelim çalışmalara Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

12. 1 Ekim 2007
  13. yeliz dolgan

yeliz dolgan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Semras ben de 74 kilo hamile kaldım. doğumuma 25 günüm kaldı sadece 5,5 kilo aldım. Sakın kafana takma canım. kilolu hamile kalanlar daha az alıyor.

14. 1 Ekim 2007
  15. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    ayy gerçektenmi cnm allah sabır versin cnm ya geçmez sana günler
    ama doktor neden bekletiyor anlmadım normalda senin 40 günü geçmiş
    her durumda anlar seni bu kadar bekletilmezz inş..hayırlı heberlerle gelirsin..

16. 1 Ekim 2007
  17. WomenLove

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm seni o kadar iyi anlıyorumki anlatamam bence sen diyetisyene güven yada iyi bir iç hasatlıkları uzmanına gir anlat durumu sana gerekli tahlilleri yapar
    mesela ben 2. diyetim de o kadar az yediğim halde veremiyordum stresde yoktu dok.dedi çıldırcam neden veremiyorsun ....hemen b12 gurubu tahlili istedi
    bi baktık benim yerlede sürünüyor hemen ilaç tedavisi ve benim vücudum bu vitamini yediklerimden yeterli almıyor vücuda depolamıyor şimdi ölene kadar b12 b1,b6 inelerini karıştırıp vuruluyorum..böylelikle başka bir derdimide bulmuş oldum...tavsiye ederim biraz masraflı oluyo ama değiyor önemli olan diyet yapıp verdiğin kiloyu korumak yoksa başa dönülüyorsırnaşık şey

18. 1 Ekim 2007
  19. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    hamilelikte alınan kilo kişiden kişiye göre deişiyor..ilk zamanlar kilo almasanda son 3 ay fırlıyo kilolar ben şu ana kadar 9 kilo almışım..69 kiloyum..sağlığın açısından kilo bi sorun teşkil etmiyosa tombikliğinin keyfini çıkar..