Kızlar acil bakar mısınız :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Shurup tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

17 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Shurup
  1. Shurup

Shurup Guest

kızlar 36 haftalık hamileyim.dün kontrolüm vardı.doktor bebeğimin kilosu asgari sewiyede dedi.kilo alımı çok iyiydi ama bu ay neredeyse hiç almamış.sorun yaratmaz filan dedi ama moralim için mi söyledi bilemiyorum.

2500 kilo çıktı ölçümlerde ki yanılma payı var biliyorsunuz ultrasonun.daha düşük kiloda doğuyor genelde bebekler ölçümlerinden.ne yapcam ben.doğumada az kaldı.nasıl toparlicam bu kiloyu.yardım edin lütfen

2. 17 Nisan 2009
  3. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Düşük doğum kilosu denilen şeyin sınırı 2500 gr, yani en az 2.5 kg veya üzerindeki bebekler düşük kilolu sayılmıyorlar. E daha 4 haftan da olduğunu düşünürsek, bence canını sıkacak bir şey yok.

Bir yerde dondurmanın bebeklere kilo aldırdığını okudum ama ne kadar doğru bilemem, bilimsel bir kaynak değildi.

4. 17 Nisan 2009
  5. jewela

jewela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya kilolu değil sağlıklı doğsun boşver

6. 17 Nisan 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    doğuma kadar 1 kilo alır benim oğlum haftada 250 gr alıyordu karnımdayken. sen sağlıklı beslenmeye devam et. ayrıca benım oğlum ultrasın kılosundan yarım kılo fazla doğdu. ayrıca kilo sağlık göstergesi değildir canım. zaten normal doğum kılosu en az 2500. daha da alacaktır. önemli olan gelişimini tamamlaması. doğduktan sonra zaten çok hızlı kilo alıyolar.

8. 17 Nisan 2009
  9. Hera

Hera Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    haftasına göre o kadar da küçük değil cnm 40 haftada o kadar doğanlar var. ben tam 36 haftlık doğum yaptım kendi doktorum değilde başka bi doktor baktı doğumdan hemen önce 2800 gibi ama daha fazlada olabilir dedi 3200 gr doğdu. şimdi daha fazla almaya başlr stres yapma önemli olan sağlıklı olması.

10. 17 Nisan 2009
  11. Shurup

Shurup Guest

bi önerisi olan var mı peki kıslar...yemem gereken filan

12. 17 Nisan 2009
  13. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    valla bence yeme içmenin çocuk kilosuyla ilgisi yok. bence daha çok genetik. senin ve eşinin doğum kilosu ve şu anki kilosu nasıl? bunlar çok etkili çünkü ben hamileliğimde ilk 6 ay peynir ekmek yedim. mide bulantısından doğru duzgun beslenemedim. son aylarda ise abur cubur çok yedim. belki bunun da etkisi vardır oğlum 4,5 kılo doğdu. ben ve eşim uzun boylu iri kıyım kimseleriz :)

14. 17 Nisan 2009
  15. estel

estel Guest

canım hiç üzülme..

banada öyle dedi doktorum..

son haftada bebeğim tam bir kilo aldı ve 3700 gr doğdu..

inşalllah son haftada depar atar :))

16. 17 Nisan 2009
  17. Shurup

Shurup Guest

saolun kızlar yaaa...içim içimi yedi besleyemedim diye...eşim 4 buçuk kilo doğmuş.ben 3700.aslında ikimizde iyi doğmuşuz.boyumuzda uzun ikimizinde.ama bu kız zayıf olacak herhalde

18. 17 Nisan 2009
  19. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    bence kilosu çok düşük değil bebğinin endişe etme cnm alır daha doğuam kadar