kızlar acil bakın lütfen

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve kelebeklikuzu tarafından 20 Eylül 2010 başlatılmıştır.

    20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  1. kelebeklikuzu

    kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

    Katılım:
    1 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    1.233
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    geçen ay doğum kontrol hapı kullandım tedavi amaçlı. bu ayın 8 inde adet oldum. bitince tekrar başladım hapa ama çok yan etki yaptı 3 gün içip bıraktım.
    az önce baktım yine hastalanmışım.
    neden olabilir?? çok korktum
     
  2. 20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  3. _Zumrut_

    _Zumrut_ Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2010
    Mesajlar:
    313
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ilk kullanımda bu tarz durumlar olabiliyor... lekelenme diyorlar buna..

    bu arada dikkatli olun.bir arkadaşım çok bilinen bir dogum kontrol hapı yuzunden sarılık tehlikesi geçirdi. karaciger degerleri tavan yapmıştı.
     
  4. 20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  5. kelebeklikuzu

    kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

    Katılım:
    1 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    1.233
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ilk kullanımım değil aslında. evlindiğimde 8 ay kullandım bıraktım. yaklasık 5- 6 sonra tekrar kullanmış oldum. ama bu farklı bir markaydı.
    çok korktum şimdii :KK43::KK43: iş yerindeyim birde. ne oluyorsa hep iş yerinde oluyor bana :KK43:
     
  6. 20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  7. _Zumrut_

    _Zumrut_ Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2010
    Mesajlar:
    313
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    farklı bir markaysa ve daha önce hap kullandıysanız doktorunuza söyleyin... aslında bana kalırsa hap kullanmayın, bir sürü yanetkisi var.
     
  8. 20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  9. kelebeklikuzu

    kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

    Katılım:
    1 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    1.233
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    mecburen kullanmıştım 2 ay kullanıp bırakıcaktım ama 2. aya dayanamadım. şimdi araştırıdm biraz. 3 gün hap içtiğim için adet olmuşum şu an.
    haplar mahvetti beni.
    teşekkür ederim ilginiz için.
     
  10. 20 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  11. _Zumrut_

    _Zumrut_ Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2010
    Mesajlar:
    313
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    rica ederim. :)
     
  12. 22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  13. HELPLESS

    HELPLESS Aktif Üye Üye

    Katılım:
    6 Mayıs 2010
    Mesajlar:
    647
    Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    belki o hapa karşı bi yan etkin vardır
    bu illa aradan geçen süre zarfında belli olmayacak die bişi yok
    bence dr git ve durumunu söle
    sonradan bi sıkıntı yaşama geçmiş olsun canım:))
     
  14. 22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  15. island

    island Popüler Üye Üye

    Katılım:
    7 Ağustos 2007
    Mesajlar:
    6.454
    Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Bu kullandığın hapın markasıyla ilgili değil, dk. haplarının hepsi böyledir.
    Yani hapı içtiğin sürece adet olmazsın hapa ara verirsen kanama başlar. Vücudun dengesi bozuluyor haliyle.
    DR.la görüş yine de sen hem yeni bir korunma yöntemi üzerinde konuşursunuz.
     
  16. 22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  17. GezegeNKralicesi

    GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

    Katılım:
    18 Aralık 2009
    Mesajlar:
    4.924
    Beğenildi:
    2.594
    Ödül Puanları:
    238
    Hapı ne zaman bırakırsan bırak adet görürsün birkaç güne gecer. Normaldir.
     
  18. 23 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kelebeklikuzu
  19. xxDerinxx

    xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

    Katılım:
    23 Ocak 2010
    Mesajlar:
    9.052
    Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Doğum kontrol hapını yarıda kesince böyle düzensizlik oluyor malesef...