kızlar acil yardım lütfen hareketlerı resmen rahimde gıbı sankı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 15 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    selam arkadaslar ben 28+0 dayım hareketlerı resmen rahimimde sankı zaten tekmelerı ılk gunden bu gune yukarı cıkmadı ama suan hele bu aksam ıyıce asağda böyle olan varmı bu haftada bılgılendırırsenız sevınırım sımdıden tşkr ederım :KK43:

2. 16 Mayıs 2010
  3. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    benim bebegim de cok asagidaydi bir hafta oncesine kadar,cikiverecek gibi hissediyodum.Su anda yukarda ama yine asagi inebilir cunku daha once de bir hafta asagida bir hafta yukarda degisip duruyordu.Normal mi degil mi bilmem ama beni korkuttugu kesin,hele hele dikisli halimle.

4. 16 Mayıs 2010
  5. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    anladım canm sen kacıncı haftandasın sankı resmen rahımımın ıcını karıstırıyo elı aya cıkıcak gıbı hıssedıyorum o durumda benım ılk aylarımdan bu yana yukarı cıkmadı haraketlerı zaten

6. 16 Mayıs 2010
  7. DerindirSiyahlar

DerindirSiyahlar Almina ve Çınar ilkokula başladı! :) Pro Üye

Beğenildi:
    540
    Ödül Puanları:
    153
    daha çok yukarda olmaz tekmeleri sanırım..son 1 hafta içinde göbek deliğimin üzerinde hissediyorum tepikleri..kafalar aşağıda ama ayakları yukarda..33. haftaya kadar yukarı çıkıyormuş göbek,sonraki haftalarda aşağı inermiş..Yanılmıyorsam...

8. 16 Mayıs 2010
  9. bebeto

bebeto aşksın sen cansın sen Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    eger sancınız yoksa bence yatağa uzanın ve bebiğiniz dinleyin

10. 16 Mayıs 2010
  11. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim de bebeğim aşağıda ben dr. sordum erken doğum riski yok sorun değil yani dedi.

12. 16 Mayıs 2010
  13. nemoda

nemoda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebek aşağıda mı diye ben de sordum doktora üstelik perinatalog kendisi, aşağıda veya yukarıda diye birşey yoktur , tıp kitapları öyle birşeyden hiç bahsetmez dedi.Başka doktorlar bu konuda bayağı yorum yapıyor ben de anlamadım

14. 16 Mayıs 2010
  15. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ben 31.haftamdayim ama bu durumu daha 20'li haftalardan beri yasiyorum.Bazi gunler surekli asagida hissediyorum ayaklarini,bazen de gunler boyu yukarda oluyor.Tahmin ediyorum bebeklerimiz donuyor sureklin icerde ve o yuzden bu sekilde hissediyoruz.Benim doktorum da hic onemsemedi sordugumda,ama benim yine de bazen canimi sikiyor bu durum.Ben cok rahatsiz oldugumda popomun altina bir yastik koyup yarim saat kadar sirt ustu uzaniyorum.

16. 16 Mayıs 2010
  17. mercan76

mercan76 kızımın kızkardeşi geliyo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı dert bendede var gecen camaşır asarken resmen eli ayagı dışarı cıkacakmış gibi hissettim ama şimdi yukarda mesela döndükce öyle oluyor demekki Allahım korusun bebeklerimizi

18. 17 Mayıs 2010
  19. plazma

plazma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba. ben 33 haftalık hamileyim. 23-24 lü haftalardan beri zaman zaman bende hissediyorum. ayakları dışarı çıkacakmış gibi bir his bu. çok güvendiğim iki doktora birden danıştım. ultrasonla baktılar ve bebeğin ayakları aşağıda bu şekilde hissetmeniz çok normal dediler. zaten birkaç gün sonra bebek dönüp başka pozisyon alınca bu rahatsızlık sona erdiğinde haklı olduklarını anladım. endişelenecek bir şey olduğunu zannetmiyorum ancak yinede kendi doktorunuza danışmanızda fayda var. belki sizin için özel bir durum söz konusudur.