Kızlar Acilen Fikirleriniz İhtiyacım Var!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kadesa tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : kadesa
  1. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    herkese günaydın..ben bugün tam 17 haftalık hamileyim ikiz bebeklerime ve son iki haftada 3-4 gün aralıklarla ultrasona girmek zorunda kaldım.tüp bebek yöntemiyle hamile kalınca her ağrıda sızıda doktora gitmek istiyorsunuz.birde böbrek kumu düşürdüğüm için ağrılarım artınca sık aralıklarla bebeklerime birşey mi oluyor diye ultrasona girdim.kızlar sizce böyle sık yapılan kontrollerin bebeğe zararı olur mu?ne düşünüyorsunuz ya da bu konuda bilginiz var mı?

2. 29 Ocak 2010
  3. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bana da kardeşim ultrasonun zararlı olduğunu söylemişti canım kafama takılınca arştırdım kesinlikle öyle bişey yokmuş.%100 zararsız olduğu kanıtlanmış için rahat olsun.ultrason görüntüleri ışınla değil ses dalgalarıyla ilgili bir durummuş.sağlıcakla ka lcanım sevgiler...

4. 29 Ocak 2010
  5. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    cok eskı aetler degıldır herhalde benımde cok sık gırdım zamanlar oldu dr sdordum 90 yıllardsn kalma usg gırmıyosun dımı dedı yuok bı etkısı dedı

6. 29 Ocak 2010
  7. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    ses dalgalarıda olsa sonucunda ışık yayıyor cihaz zararsız diyemeyiz avrupada normal hamilelik sürecindeki bayanlar 4 kez giriyormuş usg ye. ama seni korkutacak kadar çok büyük zararları yok usg nin ayrıca senin çok özel bir durumun var tabiki bakılacak bakılmazsa ihmal edilmiş olur benimde kanamam oldugunda sık bakmıştı dr

8. 29 Ocak 2010
  9. canan0131

canan0131 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende cok pımpırıklı bı anne adayıydım ılk 5 ay nerdeyse 10 gunde bır ultrasona gırıyordum böylelikle içim rahat ediyordu bırgun komsum zararlı deyınce doktoruma sordum bana istersen 9 ay boyunca aralıksız ultrasonda kal yınede bişey olmaz demıstı ben bebegımın hareketlerını tam olarak hıssetmeye basladıgımdan berı ayda 1 gıdıorum inş saglıcakla alırız bebeklerımızı kucagımıza

10. 29 Ocak 2010
  11. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    kızlar çok sağolun,biraz olsun içim rahatladı ama kendimi frenleyip bundan sonra sadece kontrollere gitmeye çalışıcam.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.