kızlar acill yardım ne yapmalıyım bu diş beni öldürecek......

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve dorukk tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

10 Nisan 2010
    Konu Sahibi : dorukk
  1. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar 2 günüdr şiddetli 20 lik diş ağrım var. ama ne ağrı gece uyku uyuyamıyorum ağzımı acıp bişi yiyemiyorum yutkunamıyorum bile.sanırım boğazımla kulağımada vurdu apsesi... ilaçda alamıyorum napmalıyım şaşaırdım.ağrı kesici bile içmeye korkuorum son 3 aylık dönemde kesinlikle tedavisi olmazmış.. sabaha sarımsak suyu felan sürdüm belki kurutur die.. bana çözüm bulun nolurr....:KK43:(((((((
    yada ilaç felan kullanan oldumu ağrı kesici antibiyotik felan...
    acil cevap bekliyorum......
    ayrıca bu iltihaplanmamın kuzularıma bi zararı olurmuki acaba ya.....?

Son düzenleme: 10 Nisan 2010
  2. 10 Nisan 2010
  3. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kimsecikler yok galiba ya.......... üfffffffffffffffffffffffffffffff

4. 10 Nisan 2010
  5. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kekik çayıyla gargara yapabilirsin ama içme bize zararlı olabilir sıcak olarak ağızında beklet,tükür 1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı dağ kekiği koyup 5 dakika demle süzüp gargara da kullan
    ağrıyan dişin üzerine karanfil basarsan ağrını dindirir rahatlarsın önce gargara sonra karanfil uyuştuğunu göreceksin acil şifalar canım çok geçmiş olsun

6. 10 Nisan 2010
  7. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederim canım ama dayanamdım dr a gittim antibiyotik kullanmka zorundasın dedi yoksa tamemen saracak ağzını dedi. largopene başladım umarım bi zararı olmaz... bembeyaz sardı ağzımı zaten offf çok zor allahım tez zmanda şifamı verir inşallah....

8. 11 Nisan 2010
  9. yavrukirpi

yavrukirpi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    dorukcuum bildiğim kadarıyla gebelikte diş tedavileri için enn uygun zaman 3-6 ay arası, ki sen de şu an ordasın. apse yaptıysa kurutmadan müdahale edilmez zaten. kuruduktan sonra da ağrın kesilmezse çektirebilirsin. düşün serklaj yaptırıyoruz bazılarımız ve direkt genel anestezi alıyoruz, bunun yanında dişteki lokal anesteziğin çok da etkisi olmaz. ayrıca bir eczacı olarak sana tüm ilaçların gebelikte çok da zararlı olmadıklarını rahatlıkla söyleyebilirim. tedavini aksatma, tedavi edilmeyen diş apsesi sana ve bebeğine antibiyotikten daha ciddi zararlar verebilir. geçmiş olsun canım.

10. 11 Nisan 2010
  11. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    largopen ben de kullanmıştım canım korkma..
    grip olmuştum ateşim 38e çıkınca mecbur kullanmıştım..bir de parol alabilirsin belki ağrını azaltması için..burada minoset kullanan arkadaşlar da olmuştu..ama dediğim gibi largopenden korkma..
    geçmiş olsun..

12. 11 Nisan 2010
  13. dorukk

dorukk S ♥ A ♥ B ♥ İ Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    largopen ben de kullanmıştım canım korkma..
    grip olmuştum ateşim 38e çıkınca mecbur kullanmıştım..bir de parol alabilirsin belki ağrını azaltması için..burada minoset kullanan arkadaşlar da olmuştu..ama dediğim gibi largopenden korkma..
    geçmiş olsun..
    teşekkür ederim kızlar ..... başladım bakalım faydası olacakmı.....

14. 11 Nisan 2010
  15. maonyaaa

maonyaaa bir melek diliyooorrumm Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben bekarkende olmuştu bende.20lik dş iltihabı.bi hafta 10 gün kadar ağrısını çektim.doktorada gitmedim.ilaçta almadım.sadece hergün o apse olan yere pamuk koyup dişlerimi sıkıyodum.bide karanfil koy oraya.sakın çektirme bebeğe zararlı.

16. 12 Nisan 2010
  17. julia

julia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    4ç aydan itibaren diş tedavileri doktorunuz da izin verdiği sürece sorunlu olmaz,diş de çektirebilirsiniz tedavi de yaptırabilirsiniz,önemli olan doktorunuzun izin vermesi .
    Antibiyotikle geçer ama tekrar etme ihtimali var mutlaka tedavisini yaptırın.
    Geçmiş olsun