kızlar anne sütü ile bebe bisküvisi karıştırılır mı yada muhallebi yapılıyor mu

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve bercis tarafından 24 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : bercis
  1. bercis

bercis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben henüz dr soramadım ama aranızda tadımlık ta olsa bebişler bebe bisküvisini anne sütüyle kıvamlandırıp veren varmı?bir arkadaştan duymuştum anne sütüyle muhallebi yoğurt yapan bile varmış sizin bir bilginiz var mı yaa.verilimir mi acepfisfisfis

2. 24 Ağustos 2008
  3. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inan hıc duymadım canım oyle bısey.ama ben bebe bisküvisi arada verıyorum,en fazla bır tane.agzına tutuyorum kendısı emerek ısırarak yıyor,bır kere de uzum suyuyla ezıp yedırdım bayıldı,gerısını ıstedı yavrum

4. 24 Ağustos 2008
  5. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım anne sütüyle bebe bisküvisini ben karıştırıp veriyorum kahvaltıda ama 6 aydan sonra başladım

6. 24 Ağustos 2008
  7. circassian

circassian Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım sakın bunu doktoruna sorma inan çok kızar kardeşim çocuk doktoru ona dayanarak söylüyorum...gerek yok anne sütünün sihirini bozmaya sadece emzir çok bisküvi vermek istiyorsan meyve suyuyla karıştırarak ver derim.

8. 24 Ağustos 2008
  9. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben sabahları meyvasuyunun içine 2 tane koyuyorum cicibebeden herobabyninki güzel değil ayrıca.annesütünü sağıptamı koyuyorlar ne gerek var emsin çocuklar.

10. 25 Ağustos 2008
  11. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende duymuştum anne sütünden yoğurt yapan varmış

12. 25 Ağustos 2008
  13. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    yoğurt yapılabileceğini biliyorum ama muhallebi olmaz heralde Bebeği emmeyen sütünü sağmak zorunda kalan anneler anne sütü ve bisküviyi karıştırıyordur. benim aklıma hiç gelmedi valla. anne sütü almıyorsa bisküvi ile kandırarak vermek faydalı olabilir

14. 25 Ağustos 2008
  15. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herrobaby 'nin sütlü pirinçli devam maması ile hazırlanan kaşık maması var onu anne sütü ilede hazırlayabilirsin ben irmikli meyvelisini kullanıyorum bebeğim bayılıyo devam maması ile hazırlanan her mamayı anne sütü ilede yapabilirsin tabi sütün çoksa ben diğer arkadaşlara katılmıyorum nasıl olsa bu mamayı vereceksin bari anne sütü ile ver tabii 6 aydan sonra benim sütüm kilo aldırmadığı için ben başladım bile

16. 26 Ağustos 2008
  17. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar henüz anne değilim ama süt gibi zaten faydalı olan bir şeyi neden başka şeylerle karıştırıp veriyorsunuz bebişlere anlamadım.yoğurt yaparak,muhallebi yaparak yapısını bozuyorsunuz.bisküviyle ya da başka şeylerle karıştırıp tadını bozuyorsunuz,bebişinize anne sütünden başka sütle aynı doyuruculukta daha kolay yenen şeyler olduğunu gösteriyorsunuz ve emmekten vazgeçmelerini sağlıyorsunuz.sütünü sağıp biberonla vermek zorunda kalan bir arkadaşım vardı.çocuk erken doğdu ve arkadaşımın göğüs uçları tam büyümemişti.kız 2 hafta biberonla besledi bebeğini sonra da emzirmeye çalıştı ama bir türlü alıştıramadı.çünkü biberondan çekmek daha kolay.ufacık bacaksız bunu öğrenebiliyor.o yüzden anne sütünün sadece anneyi emerek alınabileceğini bilmeli bebişler.ilk öğreteceğiniz şey bu olsun.
    emzirmek sadece beslemek değildir.emzirme sırasında milyonlarca mikrop ve bakteri değişimi de yapıyorsunuz.yavrunuzun bağışıklık sistemini güçlendiriyorsunuz aklınızda bulunsun.
    mecbur kalıp sütünü başka şekillerde veren annelere tabiki sözüm yok.ama keyfii sütünüzün tadını bozmayın............a.s.

18. 23 Şubat 2012
  19. nihaal1987

nihaal1987 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    43
    benim oğlum 6 aylık 3 aydır zorla emziriyorum.ek gıdalara başladığımdn beride gündüzleri emmiyor.sütümü sağıp veriyorum sürekli.kaşıkla içiyor.bazende mamyla karıştırıyorum.bebeği emmeyi reddeden anneler için iyi bir yöntewm