kizlar aranizda hic laparokopsi ameliyati yaptiran oldu mu?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve narin_yarim tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : narin_yarim
  1. narin_yarim

narin_yarim allahim sen bebeklerimi koru Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bugun dr.um 3 ay ilac tedavisi aldiktan sonra gebe kalamazsam laparokopsi ameliyati yapicagini soyledi tirsdim korktum belkide delirecek gibiydim. Lutfen kimse yaptirdiysa bir bilgi vere bilir mi? Nasil bir ameliyat acitiyor mu, nasil bir sey bu yahu ?????? Yapmadan olmaz mi?

2. 25 Eylül 2009
  3. pelly1

pelly1 Şükürler olsun... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    doktorun ne için laparoskopi yapacakmış? ben yumurtalık kisti aldırdım laparoskopi ile. Bazen rahimde yapışıklık, yumurtalıkta yapışıklık veya polikistik over varsa laparoskopi yapıyorlar ama doktorun tam olarak neden yapacağını sana anlatması lazım.

4. 25 Eylül 2009
  5. narin_yarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben galiba pco-luymusum, oda yumurtlari catlaticakmis anladigim kadariyla.

6. 25 Eylül 2009
  7. GokceRana23

GokceRana23 rabbime emanet miniklerim Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    198
    ben hem laparaskopi hemde aynı anda histereskopi ameliyatı oldum daha önce iki negatif aşılama ve ilaç tedavilerim klomen oldu hsg çekmediğimiz için tüüp bebeğe geçişte laparaskopi ile rahme baktı dr ve perde bulundu yani septum bu perde bebeğin tutunmasını ebgelleyen düşmesine neden olan ve erken doğuma sebep olan bişeymiş ve aldı perdeyi dr çok şükür engelim kalmadı hem tüplerede bakmış oldu temizmiş bencede korkma anestezili olduğu için ağrı hissetmiyosun sadece kalkınca karnında agrı azcık oluyo oda zaten igne yapılıyo agrın kalmıyo canım

8. 25 Eylül 2009
  9. ruyabu

ruyabu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    6 Agustosta oldum ben laparoskopi.sag yumurtaligimdaki kistten dolayi :sinifsinif: ameliyattan sonra cok rahatladim..cünkü kasiklarimda agri vardi ama ameliyatla birlikte bikac kötü haberde aldim :nazar: sag yumurtaligimin islevini yitirdigini sol tarafinda sadece %80 calistigini ögrendim:KK43:(( ogünden beri bebek icin calismalardayiz :eek: laparoskopiden sonra cogu kisinin hemen hamile kaldigini duymustum ama bende hala tik yok fisfisfis ameliyat hakkinda da öyle korkma ben uyuyamiyordum bile korkudan inan bana bikini hizasinda iki delik aciliyor ve göbekten iceri bi kamera yerlestiriliyor. bakiyorlar hersey yolundami yapisikliklar kist felan ne varsa tertemiz yapiyorlar:)) sonra bi su saliyorlar icine mavi bi su o su tüm tüplerinden gecmeli gecmezse sorun var demektir bende mesela sag taraftan hic gecmemis soldan da gec de olsa su geri gelmis dediklerine göre oda iyi bi sans hic gecmeyenler sadece tüp bebekle hamile kalabilirmis doktorum öyle dedi umarim birazda olsa aydinlatabildim :teselli:

10. 25 Eylül 2009
  11. narin_yarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu ne ya canim bebis icin basimiza gelmedik kalmadi cok korkuyorum yahu ben. senin bebisin var mi? benim eskiden dr.la hic isim olmazdi. simdi bir gidip geliyorum.
    dr. laparoskopi deyince halim bir berbat oldu, zavalli kendiside korktu. belki hic ihtiyac kalmaz dedi offfffffffff. keske hamis olsamda yapmasam sunu :eek:

12. 25 Eylül 2009
  13. GokceRana23

GokceRana23 rabbime emanet miniklerim Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    198
    canım benim bebeğim yok bu ay tüp bebek tedavisine geçtik hayırlısı ile bakalım bebiş için mecbur çekiyoz bende hastaneden çıkmaz oldum malesef ama rabbim çekilen sıkıntının sonunu güzel eyler sende ihmal etme eğer yapılması gerekse yaptır ve bian evvel sorun ney onu öğren güzel haberlerini almak dilegiyle...

14. 25 Eylül 2009
  15. KARAFESLEGEN

KARAFESLEGEN RabbiminLütfuHosgeldin Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimde hsg filminde tüplerim tıkalı çıktı, o yüzden laparoskopi ve histereskopi aynı anda oldum..tüplerim açıldı ve kistler temizlendi..
    canım hiç korkulacak bir ameliyat değil sağ ve sol kasıktan birden göbekten toplam 3 delik açarak giriyorlar..en fazla 2 şer dikiş..ben biraz gaz sıkıntısı çekmiştim, o kadar..hakkında hayırlısı olsun, inşallah tez zamanda bebişini kucağına alırsın...

16. 25 Eylül 2009
  17. pelly1

pelly1 Şükürler olsun... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    pko'lu isen laparoskopi ile yapılan işleme "drilling" deniyor. benim kist alınırken dr'um onu da yaptı. Yumurtalıklarda büyümemiş, içi sıvı dolu bir sürü kistçik oluyor. drilling ile doktor onları yakıyor ve yumurtalığı rahatlatıyor. bu işlemden sonra 1 sene kadar normale dönüyor. bu arada metformin kullanmanı tavsiye ederim. doktoruna bir sor. ben 2,5 yıldır kullanıyorum ve işe yaradı. laparoskopiden sonra ve metformin sayesinde 8-9 aydır düzdenli adet görüyorum ve yumurtluyorum.

laparoskopi korkulacak birşey değil. genel anestezi oluyorsun. hiçbirşey hissetmiyorsun. ben ameliyatı gece oldum. o geceyi hastanede geçirdim. ağrı kesici verdiler. hiç canım acımadı. ertesi gün öğlen çıktım, eve döndüm. 2 gün sonra işe dönmüştüm. şu an iki küçük delik izim var sadece, onlar da bikini ile falan görünmüyor kesinlikle.

18. 25 Eylül 2009
  19. karanfil

karanfil Guest

canım bende 3 ay önce oldum laporoskopi ameliyatı.3ay ara verin demişti doktorum...bugün bitti...pazar günü klomene başlıycam.hep çatlatma iğnesi oluyordum.2 defa hamile kaldım ikiside 3 aylık kalp atışları durdu.ameliyat olduktan sonra glukofen verdi.ama çatlatma iğnesi olmıycaksın dedi.iğne olmadan hamile kalırmıyım bilmiyorum.zor gibi geliyor.çünkü iğne hamile kalmayı kolaylaştırıyor.