Kizlar Bacağina Kramp Giren Varmi?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve harzemsah tarafından 17 Mart 2008 başlatılmıştır.

17 Mart 2008
    Konu Sahibi : harzemsah
  1. harzemsah

harzemsah Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    KIZLAR GECE UYURKEN SOL BACAĞIMA KRAMP GİRDİ ÇOK ACIDI BALDIRIM KASILDI GEÇENE KADAR KIVRANDIM ŞİMDİ DE HALA AĞRIYOR senağlama
    HAMİLELERDE BAZEN OLUR DİYORLAR. KALSİYUM EKSİKLİĞİNDEN FALAN MI OLUYOR ACABA BİLİYORMUSUNUZ? BAŞKA YAŞAYAN VAR MI?

2. 17 Mart 2008
  3. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim 3.ayda felan karnıma kramplar girdiğinde magnezium diasporal saşe vermişti doktorum ve işe yaramıstı...sende de devam ederse doktorunla görus bencede...

4. 17 Mart 2008
  5. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ayyy Canim Benim Bi Kaç Kez Oldu Hatta Bu Sabahta Ayni şey Oldu Uykudayken Uyandim.sağ Bacağima Kramp Girdi çok Kötü Yaa.bol Bol Yoğurt Ye Dedi Doktorum Süt Iç Dedi Ama Hepsini Yapiyorum Geçmiyo.birde Anneme Sordum Oda Olur Dedi Halk Arasinda Bebek Yeli Diyomuşlar.bacağina Kramp Girince Yaninda 2. Kişi Baldirindan Bi Eliyle Tutsun Diğer Eliylede Dizden Aşağiyi Ve Yavaş Yavaş Düzeltsin Sonra Hafiften Masaj Yapsin Biraz Hafifletiyo.kalsiyum Magnezyum Ve Yanliş Hatirlamiyorsam Potasyum Bunlardan Herhangi Birinin Eksikliğinde Görülürmüş.bazende Yoğun Egzersiz Yapinca çikarmiş

6. 17 Mart 2008
  7. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ahhhh ahh canım bende gecen hafta yaşadım banyodan cıktım kramp girdi yere yıgıldım acısından masaj yaptım gecmedi ama şiddetlli agrısını hafiflettim 5 günde kramp giren yer sürekli agrıdı sorma canım berbat bişidi şimdi tamemen gecti cok şükür cok dikkat ediyorum süt iciyorum ve bolca su

8. 17 Mart 2008
  9. EU1

EU1 Guest

benimde 2 haftadır kram giriyordu bacağıma geceleri özellikle birde sol kasığımda çok şiddetli 20/30 snlik sancılar oluyordu ctesi dr. gittim magnezyum verdi 2 gündür kullanıyorum ama dün gece olmadı bi sancı ve kramp.Dr. görüş cnm muhakkak ama normal bu kramplar korkulacak bir durum yok.

10. 17 Mart 2008
  11. harzemsah

harzemsah Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    Çok sağolun kızlar aslında yeterince kalsiyum alıyorum vitaminde içiyorum. Sabah 2 bardak süt 2 kibrit kutusu kadar peynir yiyorum öğlende 1 kase yoğurt yada 1 bardak ayran içiyorum aldığım vitaminin içinde de var kalsiyum megadyn pronatal kullanıyorum magnezyumda var içinde ama yetmiyor demek ki anlamadım bir daha olursa doktora sorarım. Suyu biraz az içiyorum belki de ondan olabilir..

12. 17 Mart 2008
  13. EU1

EU1 Guest

:a015:ben o krampları her gece yasıyorum 2 aydır böyle ve sanki ayarlamışsın gibi hepte gece uyurken yaşıyorum cok kotu oluyo ve sağ bacağımın agrısı hiç gecmiyo

14. 17 Mart 2008
  15. melekk_84

melekk_84 2 prenses annesi.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    geçen gece uyurken birden uyandım sağ ayağıma kram girdi çok fena oluyoya hemende geçmiyo ertesi gün bile acıdı:bbo:

16. 17 Mart 2008
  17. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    benim de yaklasık 2 haftadır uyurken giriyor cok fena
    benim yedigim peynirin yogurdun haddi hesabı yok vede yani :)))
    ayrıca magnezyumda iciyorum ama gene de oluyor iste
    takmamak lasim arkadaslar normalmis cunku

18. 18 Mart 2008
  19. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    bendede oluyo özellikle gece:KK43:ben doktoruma söylemedim bile .. normal oldugunu bildigimden.. daha önceden magnesyum hapi yazmisti.. her ihtimale karsi.. simdi yazdiklerinizi okuyunca aldim iki tane.. doktorum magnesyum hapini yazarken istersen bir kutu ic bise olmaz vücut artani atiyormus diye duydum bende iki tane attim :KK70: su an bile becegim sizliyo..