kızlar bakın bı lütfen

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve hafsaa tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

16 Ekim 2008
    Konu Sahibi : hafsaa
  1. hafsaa

hafsaa Guest

kızlar yardımınıza ıhtıycım var oğlum memeyı almek ıstemıyor sabaktan berı ac ac duruyo dızıme yatırır yatırmaz bagırıyor çığlı atıyor resmen sadece uyuklar vazıyetteyken alıyor yanı uykuluyken onuda dogru duzgun emmıyo ne yapmam lazım ya cok kotuyum sutum gelıyo bıberona alıstı ama kendımı cok kotu hıssedıyorum sızce aç bırakmalıyım yoksa mama vermelımıyım?aç kalırsa bısey olur mu?sabretmelıyım demı kızlar aglaması benı olduruyo nefesı kesılene kadar aglıyo ama bugun vermedım mama akıl verın bana:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

2. 16 Ekim 2008
  3. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım senı anlıyorum bebeklerin 4 ve 6 ay arası memeden kesılme gıbı durumları oluyormus.kızım gecen hafta aynı seylerı yasattı bana.kafayı yıyecektım.memeyı agzına verıyorum basıyor çığlığı.bıberonu da almadı.bu dönemde mücadele edeceksın.genelde ayakta sarkılar söyleyerek az da olsa emiyordu. sen de dene istersen.daha önceleri gece cok ıyı emerdedı o dönemde onu da yapmadı.bu hafta cok şükür normale döndü.aç bırakma sakın.mama nıye vermek istiyorsun anlamadım.sütün yetmiyor mu.sağarak ver sütünü.onlar açlıktan anlamıyor.bebişin kilo kaybeder ve halsiz düşer.daha çok üzülürsün.inşallah oğlun eskı halıne döner canım.

4. 16 Ekim 2008
  5. minenil

minenil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı durumu iki haftadır falan bende yaşıyorum. ben de genelde ayakta emziriyorum bi de uyku uyanıklık arasındayken emziriyorum o zaman güzel emiyo ama peşini bırakmaya niyetim yok o inatçıysa bende inatçıyım :eek:. bide bişey daha farkettim tesadüf mü bilmiyorum ama emerken ben ya da biri ona bakarsa ya da konuşursa emmiyor ama ilgilenmiyo gibi yaparsa bırakmadan emiyokaydirigubbakcemile3 dene istersen a.s.

6. 16 Ekim 2008
  7. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Bingoo!!! Ben de ayni dertten muzdaribim ne yazik ki..aç birakmak falan hiç fayda etmiyor denedim ve gördüm.sadece yari uyur haldeyken emzirebiliyorum.o haldeykende fazla kuvvetli çekemediğinden karni doymuyor biraz sonra hemen uyaniyor.sütümde baya azaldi kendimi çok kötü hissediyorum.ara ara mama veriyorum yine mecbur.inşallah düzelir bebişlerimiz yaa..:KK43:(((

8. 16 Ekim 2008
  9. gonulsena

gonulsena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kizlar ben yeni anne deilim ama dikkatimi cekti konunuz, cocugun yatar pozosyonda aciyan bir yeri oldugunda yada agzinda veya burnunda bir sorunu oldugunda da emmek istemiyor dr a gostermeniz faydali olabilir, yada sutte bir degisiklik (sizin beslenmenizden kaynaklanan,koku tat) de cocuklari geri itebilir .. aklinizda bulunsun

10. 16 Ekim 2008
  11. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim oglumda aynı şeyi yapmıştı bende pes etmedim ayagımda uyuşturup veriyordum öyle alıyordu çogu bebekte görülen bişey korkma sonra düzelir biraz sabretmen lazım.kızımda sapıttı bu aralar herhalde oda öyle yapıcak

12. 16 Ekim 2008
  13. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yaa kafayı yiycem oğlum emmek istemiyo zorla emziriyorum mama veriyorum almıyo sanki diş çıkaracak gibi 1 haftadır zayıfladıda ürekli ağlıyo napıcam ben bilmiyorum yarın doktora götürücem inşallah düzelir durumuna dayanamıyorum çok üzülüyorum

14. 16 Ekim 2008
  15. hidennisko

hidennisko çiçekli böcekli :)) Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    sayfayı korkarak açtım
    çünkü bugün bana biri egenin emmeden önce katılarak ağlaması yüzünden acaba memeyi mi bırakacak dediği için kavga ettim..

demekki sizlerde yaşıyorsunuz aynı sıkıntıyı..
    benim zaten öyle çok bol sütüm yoktu ama ege çok seviyor emmeyi..
    son zamanlarda farkettim ki ilk başları güzel emiyor çok geliyo ya, sonra bırakıyor zora gelmiyor çekeyimde gelsin diye...

kararlıyım ben arkadaşım oğlumu emzirmek için her türlü savaşı vereceğim..
    Allah'ım sen hepimizin sütünü bol bol getir ......
    sende vaz geçme bence emzir..ben çıngırak çalıyorum..konuşa konuşa yavaş yavaş yatırıyorum kucağıma...

16. 16 Ekim 2008
  17. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    he normal kizlar korkmayin benim oglan hic oyle yapmamisti masallah ya kurban olsun Anne'si ona emiiiii:asigim::asigim:
    bu kiz cadoloz laelaelaelaelaeboyle yapiyor birakmak istemiyor emmeyi ama cekip cekip birakiyor
    bole olurmus bebekler ama tabi hepsi degil
    elinizden geldigi kadar devam mama vermeyin sutunuz yetiyorsa

18. 16 Ekim 2008
  19. sukran2503

sukran2503 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim benim sana sunu diyebilirim eger biberona alistiysa ve memeni almiyosa tek caren sutunu sagip biberlonla ona icirmek baska turlu olmaz memeden sakin kesme yazik sutun varsa sag icir bisey olmaz. anne sutu gibisi yok mama ancak bebegi sisirir.

hadi canim optuldun bebeginede iyi bak
    kaydirigubbakcemile5
    sukran