kızlar bana bir akıl verin..:(((

Konusu 'Söz Kesimi' forumundadır ve hmz tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : hmz
  1. hmz

hmz Aşksın Sen... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar öncelikle hepinize slmlar..a.s.Benim sözüm inşallah kurban bayramında olacak:Saruboceq: Kızlar ailem söz olmadan önce erkek tarafının bize gelip tanışmalarını istiyor direk gelip yüzük filan takamazlar herşeyin zamanı vardır diyolar.Buarada biz istanbuldayız onlar ise trabzonda .ılk başta erkek arkadaşımın ailesi bunu kabul ettiler ama dün fikirlerini değiştirmişler erkek arkadaşımı arayıp biz iki kere gel git yapamayız gelip yüzükleri takarız demişler ayrıca söz olmasın nişan yapalım demişler.Ama kızlar ben herşeyi söze göre ayarladım nişan daha ayrıntılı birşey şimdi başlasam bile yetiştiremem ben nişanımın yaza olmasını planlıyodum o yüzden ben de sinirlendim, erkek arkadaşıma ailene söyle kız isteyecekler kız tarafına uyum sağlamalılar biz onlara uyamayız dedim.Daha önce kendi akrabalarının düğünleri için kaç defa gelip gitmişler yani uzaklığı bahane ediyorlar bence. kafam çok bozuk sizce ben yanlış bir tepkimi vermişim.kendi kafalarına göre nişan yapıp oldu bittiye getirmek istiyolar gibi geliyor bana :çok üzgünüm:

Son düzenleme: 15 Ekim 2009
  2. 15 Ekim 2009
  3. dicerr

dicerr Guest

hayır canım tepkın cok normal
    once tanısmaya gelecekler olmadı bır daha gelecekler bır daha gelecekler
    uzaklıgı sorun edemezler
    aılenın ıstedıgı gıbı yapmazsan ıcınde kalır
    sen de agırdan al madem oyle bekleyebılır benım ıcın acelesı yok de erkek arkadasına
    her seyı nasıl da bır cırpıda halletme dusuncesındeler ya

4. 15 Ekim 2009
  5. onuseviyorum

onuseviyorum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence ailenin ne istediği de önemli..eğer söz diyorlarsa söz olsun..
    erkek taraflarıda bir nazlı olmaya başladı son zamanlarda ya ..
    hayret birşey..kız almak koaymı ya.?

6. 15 Ekim 2009
  7. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Tatlım aynı şeyi biz abimde yaşamıştık.Karadenizden Antalya'ya kız istemeye gidilecekti.Çok uzak olduğu için annemlerde aynı şeyi yaptılar.Söz nişan birarada oldu.Ondan sonra hemen döndüler.Hem sözle nişanin ne farkı varki.Eğer evde olacaksa aynı şey bence.Bi gece tanışmaya gelirler,başka gecede söz nişan yapılır.Bence uzaklıktan öyle diyorlar.Oldu bittiye getirmek istediklerini sanmıyorum.Nede olsa onlarında oğullarının mürüvveti bu.Onun için ben sence yapıcı ve olumlu ol.Aileni de telkin et.Bu yüzden aranızın açılmasına izin verme.Bunlar sadece şekil bence,önemli olan içerik.Şimdiden tebrik ederim canım.Mutlu kal...yerimseniben

8. 15 Ekim 2009
  9. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım kolay değil gerçekten. benim nişanlımında ailesi trabzondan geldi. isteme ve söz oldu aynı gün. babam da başta nasıl olcak böle tanımadan mı vercez dedi. ama geldiklerinde öyle olmadı babam dedi çok uzak biz cevabımızı verelim dedi. başladı konuşmayazemuszemus gayet güzeldi. şubatta yaptık sözü.ama ciddi anlamda söz değil yani sadece bi yüzük kimseyi çağırmadık.ama ağustosta nişan yaptık geldiler tekrar

10. 15 Ekim 2009
  11. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    istanbul izmir de az değil. yani canım bak ne kadar zaman oldu biz hiç gitmedik uzak diye. nişanlım gelmeye çalışıyor daha çok. canım bi istemede geldiler 600 milyon yola gitti. millet o parayı yakın olsa harcamıo takar bi bilezik fazladan belki. ama uzak olunca beklentin de olmuyo yazık

12. 15 Ekim 2009
  13. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ıstanbulda kalacak bi yer ayarlasınlar önce tanışıp bi hafta sonra da söz yapılsın
    Benim eşimde biraz uzaktan gelmişti Benim babam da seninki gibi ilk gelmede olmaz dedi
    Sonra zar zor ikna ettik bu sefer de babam yüzüğü kabul etti ama
    Gelsinler bi bakalım aklımıza yatarsa takarlar
    Yok içime sinmezse biraz daha beklemek isterim dedi
    Ama geldiklerinde damadı oturuşunu kalkışını bakışlarını beğenmiş
    Yüzükler takıldı
    Sonra biz eşimin ailesine gittik evlerini yaşadıkları yeri gördük
    Babam şimdi damadıyla çok mutlu :lepi:
    Bence öncelikle düşünmen gereken kendi ailen erkek tarafı kız alıyor kolay mı
    Biraz uğraşsınlar şimdiden herşeyi kolaylaştırma sonra tepene binmesinler
    Derim ben kendi tecrübelerim doğrultusunda

14. 15 Ekim 2009
  15. benEceA

benEceA Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    71
    canım istediğin şey normal ama belki söyleme tarzın biraz yanlış olabilir. tabii birçok konuda şimdiden tavır koymanda fayda var bizde de aynı muhabbet olmuştu yakın oturduğumuz halde gelip isteyip aynı gün sözde yapalım dediler ama ben ayrı ayrı istedğim için anneme söylettim büyük biri söyleyince itiraz edemiyorlar aklında bulunsun erkek arkadaşına söyle bundan sonra ben bu konulara karışmıyorum bişey varsa annen annemi arasın de ve çekil aradan. onlar kendi aralarında hallederler sende üzülmemiş olursun

16. 15 Ekim 2009
  17. 34moni53

34moni53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    açıkçası trabzon hiç de az yol değil, benim nişanlımın ailesi de denizliden , geldiler aynı gün içerisinde isteme söz yapıldı, bir daha 2 hafta sonra nişan yapıldı. zaten erkek arkadaşın olan tanıdığın bir insan , onları da düşün tanışma için ayrı isteme için ayrı söz için ayrı kaç defa gelip gidebilirler ki , ayrıca herkesin işi var gücü var , bu kriz zamanı kimse kolay kolay işini gücünü bırakıp kaç defa taa trabzondan istanbula gelemez bence. illa ayrı ayrı istiyorsan cuma akşamından gelirler bi ön tanışma olur en azından baban da az da olsa bir fikir sahibi olmuş olur, uygun görürse cmt akşamı da söz yaparsınız.

18. 15 Ekim 2009
  19. plasticwoman

plasticwoman Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    153
    bence haklısın baştan tavız verme kız alıyorlar gelıceklerde gıdıcekler gerekırse 40 kere kolaymı ole