kızlar bana bır akıl verın

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve osenay tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

25 Ekim 2010
    Konu Sahibi : osenay
  1. osenay

osenay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar uzun suredıır hamıle kalamıyordum ıkı ay klomen kullandım sonuc alamadım sonra rahım fılmı cektırdık tek tupum tıkalı cıktı dıger hormon testlerı ve esımını seperm testı normal doktorum tupu acmak lazım dedı laparaskopı ıle ama ben sonra bırkac dr a daha gıttım onlar gerek olmadıgını acılan tupun bı sure sonra tekrar kapandıgını ya da hıc acılmadıgını yanı bos bır ıslem oldugunu soyledıler normal yoldan hamıle kalabılırmısım ama uzun surebılırmıs sımdıkı doktorum tekrar klomen kullanalım 3 ay sonra asılama yaparız dıyor. hıc bırı olmassa tup bebek yaparız dedı klomen ve asılamadan cok sonuc alanı gormedın aslında ne dersınız vakıt kaybı mı acaba hemen tup bebek mı yaptrsam

2. 25 Ekim 2010
  3. s_s_e_l_i_n

s_s_e_l_i_n Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun bende de var tek tüpüm kapalı bir doktor ameliyatla açalım diyor başkası tüp bebek ama da vinci yöntemi diye bir ameliyat varmış kapalı tüpler için mikro cerrahi yöntemi biraz pahalı bir yöntem ama kesin sonuç veriyormuş ben bunu araştırıyorum şimdi sende bir bak istersen ozaman doğal yöntemle hamile kalabilirmişiz

4. 25 Ekim 2010
  5. osenay

osenay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    laparoskopı ya da baska bır ıslemle amalıyat olmayı dusunmuyorum tek tup hamıle olmak ıcın yeterlı benım sorunum u klomen asılama safhalarını atlayıp dırek tup bebek mı yaptırsam acaba ??tuplerı kapalı olup asılamadan sonuc alan var mı kızlar

6. 25 Ekim 2010
  7. medusa02

medusa02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    eğer iki tüpün kapalı olsaydı, direkt tüp bebeğe geçerdin zaten canım. ama tek tüpün açıkmış, önce bir aşılamayı dene. baktın olmazsa tüp bebeğe geçebilirsin. benim ikisi de kapalı üç kez tüp bebek denedim. üçüde olumsuz ama ikibuçuk ay önce allahım bana mucizemi doğal yolla gönderdi. darısı inşallah tüm isteyen herkesin başına.

8. 25 Ekim 2010
  9. GamzeliKiz

GamzeliKiz Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ayy canım nasıl sevindim yaaa...opuyorumnanaktan
    tam bir mucize gercekten allahım o kadar büyükki imkansız denen şeyi nasılda veriyor...:teytey:
    allahım inş. sağlıklı kucağına almayı nasip etsin..:Saruboceq:
    3 tüpten sonra normal olması ne kadar güzel..zemuszemus
    benimde sağ kapalı dr. solun gayet sağlıklı olduğunu ve hamie kalabileceğimiz söyledi ama bende 3 ay klomen tedavisi gördüm olmadı:umursamaz:..bu ay preseed kullanıyorum inş. tuttururum..:Saruboceq::Saruboceq:
    tutmassada tüpbebeğe gidicem..:eek:
    hakkımızda hayırlısı senden sonra dha umutlu oldum nedense..kaydirigubbakcemile5:lepi:

10. 25 Ekim 2010
  11. VALEO

VALEO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba kulübe yeni katılan biri olarak bi sorum olacaktı tüplerinden birinin tıkanık olduğunu belirtmişssin bunu nasıl anladın şikayetlerin nasıldı?

12. 26 Ekim 2010
  13. osenay

osenay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kapalı tupun bır belırtısı yok ancak rahım fılmı cektırınce anlasılıyor uzun bır sure bebek sahıbı olamadım hersey normaldı dr bı rahım fılmı cekelım dedı ve sol tupumun kapalı oldugunu ogrendım gercı tek tupun kapalı ol ması hamılelıge engel degılmıs