Kızlar bana ne önerirsiniz?

Konusu 'Bir önerim var !' forumundadır ve DerinSu tarafından 8 Ocak 2010 başlatılmıştır.

8 Ocak 2010
    Konu Sahibi : DerinSu
  1. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    selam kızlarr...hemen gireyim konuya.ben bulaşık makine mi yeni aldım kızlar.fakat dün ilk defa çalıştırdım ve çok canım sıkıldı...birincisi çok ses yapıyor...ikincisi çok uzun süre yıkama yapıyor..iki programlı aldım çok programa gerek yok diye..kampanyalı fiyatı da 650 tl ...dedim çok iyi alayım ama canım sıkıldı işte..işten gleirken ugradım magazaya,anlattım..sahibi yokmuş bugün..biz bişey yapamayız dediler..yarın tekrar ugrayacagım...hadi ses olayını da geçtim diyelim çok uzun yıkama yapıyor..biri 2 saat diger program 2.5 saat...degiştirmek istiyorum..sizce degiştireyim mi?
    sizin makineleriniz kaç dakikada yıkıyor?anneminki 1.5 saatmiş en fazla..ve anneminki çalışırken sesini çok az duyuyorum..of yaa keşke biraz daha fazla verip daha iyi bir marka alsaydım:KK43:((ilk defa makine de kullanmıyorum herşeyini biliyorum..bi tuhaf geldi bu makine bana.

2. 8 Ocak 2010
  3. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım,
    benim makinem siemens. 5 programlı sanırım. programlardan biri sadece içindekileri ıslatma zaten (kuruyan bulaşıklar için) onu programdan saymıyorum.
    diğerleri ise
    45 derecede yıkama : 31 dakika
    50 derecede yıkama : 145 dakika
    65 derecede yıkama : 124 dakika
    70 derecede yıkama : 113 dakika

ben en çok 45 dereceyi kullanıyorum, çünkü zaten sudan geçirip koyuyorum makineye, ağır bulaşık olmuyor yani.

imkanın varsa değiştir, bi tane kısa program işe yarıyor. ama imkan yoksa da yıkama süresi benim diğer programlarla çok farklı gelmedi bana.

4. 8 Ocak 2010
  5. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    benimki bosch 1 saatte yıkıyor ve ses yok rahatsız edecek

6. 8 Ocak 2010
  7. reddevil3422

reddevil3422 Guest

bence de bi gidip konuşsan iyi olur 34 dakikada bile yıkıyo ablamınki üstelik baya da sessiz biraz daha ver para ama en azından istedğn gibi olur

8. 8 Ocak 2010
  9. ervanur

ervanur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    2 saat çok uzun bir süre.
    Bizim makine nerdeyse 10 senelik 4 programlı bir saat bile sürmüyor.
    Biraz paraya kıyıp iyi bişey almanızı tavsiye ederim 2 saatte harcadığı suyu ve faturyı düşünürsek bi kaç yılda kaç makine parası çıkarır bilemicem...

10. 8 Ocak 2010
  11. huri37

huri37 Huzur Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    2 programlı ve b sınıfı ise seste yapar 2 saattede yıkar...fiyatınını düşme sebebide zaten bundan ötürü elden çıkarmak içindir.sanırım arçelik marka makineniz...
    ama ne olursa olsun eve gelmiş kurulmuş kullanılmış olduğu için imzalar atıldığı için firma almayacaktır..
    bu firmanın başına söylemenizi tavsiye ederim onlarda kabul etmediği taktirde tüketici haklarına baş vuracağınızı söyleyin..
    satıcı malı 15 gün içinde ger iiade isteniyorsa almak zorundadır....

12. 8 Ocak 2010
  13. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah arçeliktir çünkü arçelik kurulmuş bile olsa makineyi alıyor
    ben 7-8 sene önce arçelikten bir çamaşır makinesi aldım. eve geldi, kuruldu. annemle çalıştırdk. bize çok gürültülü geldi, çok moralimiz bozuldu.

ertesi gün aldığım yere gittim. durumu anlattım, iade etmek istiyorum dedim. hiç sorun çıkarmadılar. müşteri memnuniyetsizlik formu doldurdum, aynı gün gelip makineyi aldılar, taksitleri de kartıma iade ettiler.

arçelik bu konuda gerçekten duyarlı davranıyor.

14. 8 Ocak 2010
  15. DerinSu

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    canım sorma çok pişman oldum..bu akşam gelirken sordum ve hiç sanmıyorum yardımcı olacaklarını:KK43:(sagol yorumun için.Şeniz
    yaa ne güzelll...bosch marka fırınım bosch ürünleri çok iyi oluyor..ya uygun olsun dedim işte ama pişman oldum:KK43:indesit ve regal den başka marka da yok magazada:KK43:bu arada aldıgım regal.vestelin ürünüymüş.
    evet canım yaaa..konuşucam.şuanda da eşim diyo ki ben sana dedim acele ettin diyo..biraz daha verir iyisini alırdık diyo çok üzüldüm ya:KK43:sagol.
    çok haklısın valla..inan şimdi eşimede okudum yorumlarınızı..çok dogru diyor...bende düşündüm zaten hem çok su harcayacaktır bu süre içinde hemde elektrik harcayacak off offff.
    evet kesin dedigin gibi elden çıkarmak içindir..ben nasıl düşünemedim bazı şeyleri..oysaki çok ince eler sık dokurum bu konularda...bakalım inşallah sorun çıkarmazlar.
    ahh canımm bi bilsen nasıl pişman oldum arçelik almadıgımabilmiyorumkismileüstelik yengem arçelik bayisinde çalışıyor 12 yıldır..onunla bile görüşmedim işte acele ettim..bugünde kardeşim diyo arçelikte 890 a düşen ürünler varmış:çok üzgünüm:

kızlar çok sagolun yaa..ilgilendiginize çok memnun oldum..yarın adam orada olacakmış..sabah işe giderken görüşücem..bakalım neler olacak..:çok üzgünüm:

16. 8 Ocak 2010
  17. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    hadi inşallah yardımcı olurlar. onlar yardımcı olmazsa da vestel'in sitesinden iletişim bilgilerini bulun, genel merkezle görüşün. vestel de müşteri memnuniyetine önem verir. iletebildiğiniz en üst makama kadar şikayetinizi iletin. şikayet var sitesine de yazın
    ucuz aldım, ne yapalım diye düşünmeyin, 650 tl az para mı, insan ne zor kazanıyor o parayı. peşini bırakmayın. bu süreçte biraz sinirleriniz bozulabilir ama o makineyi evde gördükçe daha çok bozulacak.

18. 9 Ocak 2010
  19. DerinSu

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    evet canım yaa öyle valla...şimdi bide karşıma geçip eee ucuz olunca öyle oluyo gibi laflar ederseler hepten çıldırırım valla..satarken öyle denmiyor çünkü..evet bende daha pahalı ürünlerin daha güzel oldugunun bilincindeyim ama iyicede kötü olmamalı yani...satarken diyo ki fiyatı 700 kusür dü düşmüş hali diyo..