kızlar bana yardım edin

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve sekreter18282 tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : sekreter18282
  1. kasım annesiyim bende... ama hala sigaradan vazgecemedim..bana yardım edin..önerilerinizi bekliyorum

2. 29 Nisan 2008
  3. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım senin her sigara çekişinde bebişin nefes alamıyor.almakta zorlanıyor.ve doktorum dedi ki bir nefes bile çeksen bebişinin 3 saat boyunca kan gitmiyor dolaşımı duruyor :KK43: bulantıların başlamadı mı senin?? bende içiyordum bulantılarım baslayınca tiksindim ve artık yanımda da kimseye içirmiyorum..bence dikkat et ya.kocaman insanlar bile sigarayı çekemzken minik bebişlerimiz ne yapsın :KK43:(

4. 29 Nisan 2008
  5. verdigim zararın farkındayım bulantılarım oldugu dönemde bile tiksinmedim aksine daha da canım istedi.cok ters bi durum anlamış degilim dogrusu.cok ugraşıyorum içmemek için ama canım istiyor işte ne yapacagımı bilmiyorum

6. 29 Nisan 2008
  7. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    anlıyorum seni.gerçi benimde tiksinmem olmasaydı belki bende içiyor olacaktım :1no2: çok zor bir durum en azından içerken içine çekmeöeye çalış ve azalt.bir de sana bir tavsiyem olcak buna çok özen göster sigara içerken eşinin tarafından kimse seni görmesin.bende ilk zamanlar kayınvaldemın yanında içiyordum eşimin teyzeleri falan çok kızdı bana bak çocuk senin yüzünden sakat olcak falan die senağlama.sonra onlara bıraktıgımı söyledim ama bırakmamıstım.çünkü allah korusun çocuga birşey olsa senle alakası yoksa bile insanları biliyorsun.bi laf kondururlar yani.buna özen göster.inş en kısa zamanda bırakırsın ama en güzeli de o.allah yardımcın olsun canım :nazar:

8. 29 Nisan 2008
  9. ya eskisine göre tabiki azalttım mümkün oldugunca ama benim istedigim hiç içmemek aslında bir becerebilsem .eşimin ailesinin yanında şu ana kadar hiç sigara içmedim zaten tabi içtigimi biliyorlar şimdi ise bıraktıgımı sanıyorlar ben asıl o lafları kendi annemden duyuyorum valla cok zor ya bir şey olacak minnoşa diye çok korkuyorum aslında

10. 29 Nisan 2008
  11. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kaç tane içiyorsun mesela günde.bende ilk zmanlar 2-3 içerdim.şimdi canım isterse 1tane içiyorum onuda içime çekmiyorum yada yarı atıyorum.okadarda bile içim acıyor içim rahat etmiyor....

12. 29 Nisan 2008
  13. keşke senin kadar az içebilsem... allah kahretsin ya cok sinir oluyorumm 6 7 falan günde bazen dahada fazla işte gercekten cok üzülüyorum ya bile bile zarar veriyorum işte bu yüzden cok korkuyorum ve kendimi hiç iii hissetmiyorum

14. 29 Nisan 2008
  15. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    içmiycem deyince içmiyor insan yaaa.benimde arkadaşlarım içiyor genelde onların yanına gidince aklıma geliyor.ewdede canım istiyor fakat içmiycem deyince içmiyorum....çok içiyorsun arkadaşım yapma..

16. 29 Nisan 2008
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Walla benim yanımda eskiden hamileler sigara içince normal karşılardım.Ama ben ilk öğrendiğimde daha fazla içme isteği oluştu.Biran nasıl bırakacağım daha çok istiyorum dedim kendi kendime.

Sonra ilk 3 ay bebek için çok önemli olduğunu,hele hele önce kalbinin geliştiğini okuyunca.
    Bıraktım ben.Keseyi gördükten sonra bırakacağım demiştim.

Keseyi gördükten sonra sadece bir sigara yaktım bi iki fırt çektim.Sonra söndürdüm(eşim sigara vermez diye yarım sigarayı sakladım, canım çok çektikçe bir iki fırt çektim söndürdüm yine.)

Normalde sönmüş sigarayı hiç içmem.Zaten içincede çok yaktı ciğerimi.

Sonra internette bebekle ilgili şeyler okudukça.Hiç içmedim.

Şimdi sigara içilen yerlerde bile durmuyorum,bebeğimi düşündüğümden.

18. 29 Nisan 2008
  19. parkadas

parkadas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm bende aralık annesiyim düne kadar günde 10 taneye yakın içiyordum. Yani normalde 2,5 pakette zorlamış azaltmış halim 10 adetti. Dün kararımı verdim ve yardımcı olması için akupunktura gittim. Gerçekten yardımcı oldu. Şu an itibari ile iki gündür içmiyorum ve kendime bile inanamıyorum. Kadın doğum doktoruma danıştım bir sakıncası yok dedi. Umarı işinize yarar bir bilgidir

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.