Kizlar Bazi Seylerin Bilinmesi Ve öğrenilmesi Gerek

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve hayrunisa tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  19 Şubat 2008
  Konu Sahibi : hayrunisa
 1. hayrunisa

  hayrunisa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2008
  Mesajlar:
  34
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Eğer tam birleşme olmadan temas olursa (penis vagina içine girmeden,dışarıdan temasla) gebelik olur mu?

  Erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile temas olması şeklidir.Tam bir birleşme olmadan ve penisin vagina içine girmeden gerçekleşen ilişki sırasında , dışarıya boşalacak spermin vagina ağzı ile teması sonucu ile gebelik

  olabilmektedir.

  Bu şekilde temas gebeliğe karşı tam koruma sağlamadığı gibi HPV ve benzeri cinsel ilişki ile geçen hastalıklara karşı da korumamaktadır.Bu soru daha çok bekar genç çiftler tarafından sorulmaktadır.

  Cinsel birleşme sırasında çok kısa bir süre için vajina içine penisin girmesi ile gebelik oluşur mu?

  Vajina ve penisin temasının bulunduğu tüm durumlarda gebe kalma riski vardır. Eğer bu temas sırasında sperm boşalması (ejekulasyon ) oluşmuş ise gebelik ihtimali yüksektir. Bu birleşme şekli de cinsel temasla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamamaktadır.

  Tam bir birleşme sırasında vajina içine sperm boşalmamış ise de kadının gebe kalma ihtimali var mıdır?

  Bir çok erkekte sperm boşalması (ejekulasyon) olmadan önce az miktarda salgı gelebilmektedir. Erkekler genellikle bu salgıyı fark etmezler. Bu salgı sperm içerebilmektedir ve içinde olabilecek az sayıda sperm dahi bir gebelik için yeterli olmaktadır. Bu şekilde gebelik daha çok dışarıya boşalma (geri çekme) yöntemini kullanan çiftlerde olmaktadır. Geri çekme yönteminin de güvenirliliğinin düşük olmasının başlıca sebebi bu sperm boşalması (ejekülasyon) öncesi gelen sıvının sperm ihtiva etmesidir.

  Eğer kadın orgazm olmaz ise gebelik de oluşmaz mı?

  Maalesef çok yanlış ve yaygın bir inanış.Orgazm ile gebe kalmanın doğrudan belirleyici bir etkisi yoktur. Orgazm olmamak gebe kalma ihtimalini ne belirgin bir şekilde azaltır ne de belirgin bir şekilde arttırır. Gebe kalmak için bazen birkaç adet sperm dahi yeterli olmaktadır. Önemli olan yumurtlamanın olması ve spermin bunu dölleme yeteneğinde olmasıdır.

  Dışarıdan temasta sperm iç çamaşırı geçip gebelik oluşturabilir mi ?

  Dışarıdan temasta tam birleşme olmadan ve sperm boşalmasının (ejekulasyon) kadın iç çamaşırı üzerine olması durumunda çiftler bazen oluşabilecek bir gebelik için endişe duyarlar. Eğer iç çamaşırı tamamen sperm ile bulaşmış ve ıslanmış ise , bu ıslaklık vagina girişi ile temas halinde ise düşük bir ihtimal olsa da gebelik ihtimali mevcuttur.

  Su içinde olan cinsel birleşmede gebelik ihtimali azalır mı ?

  Cinsel ilişki banyo,küvet , havuz veya deniz gibi suyun içinde olduğunda da sperm doğrudan vagina içine boşaldığı için gebe kalmak mümkündür. Sperm doğrudan vagina ve rahim ağzı ile temasta olduğundan spermlerin döllenme yeteneği devam etmektedir.

  Girilen suyun içinde daha önceden kalan sperm var ise gebe kalmak mümkün müdür ?

  Toplumumuzda �Hamamdan Gebe Kalmak�� diye bir yıllardır kulaktan kulağa söylenen bir inanış ,efsane vardır. � Banyo , havuz veya içine girilen su daha önce sperm ile bulaşmış ise gebe kalabilirmiyim ?� diye kadınlarda yanlış inanış ve tereddütler bulunmaktadır. Spermin suyun içinden vaginaya girip yumurtayı dölleme yeteneğinde olması mümkün değildir. Sperm boşalması (ejekulasyon) temiz ve ılık suyun içinde olmuş ise sperm en çok 2-3 dakika yaşayabilmektedir. Eğer sperm sıcak,içinde kimyasal maddeler bulunan (havuz kimyasalları , klor vb.) bir suyun içine boşalmış ise 2-3 saniyede ölmektedir.Bu şekilde gebe kalmak tıp mantığı ve gerçekleri ile mümkün değildir.