kızlar bebeğim 3 aylık ek gıdaya başladık...!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve duygukardelen tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : duygukardelen
  1. duygukardelen

duygukardelen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar kızım henüz 3 ay 1 haftalık fakat ek gıdaya başlamak zorunda kaldık doğrumu yapıyorum bilmiyorum. kızım beni sadece 1 ay emdi gaz problemi de olduğu için doktorumuz conformil mama önermişti son 20 güne kadar düzenli yiyiyordu sonra mamayı yememeye başladı tadını beğenmiyor herhalde dedim değiştirdik mamayı yine aynı başka mamalarda denedik yine aynı bu ayın 24 ünde doktora gittik iştahsızlığından bahsettim idrar yollarında iltihaplanma olabilir dedi test yaptık birşey çıkmadı doktor birşeyi yok can sıkıntısından yemiyor dedi ek gıdaya başlayayım dedim 1 ay bekle dedi ama ben dayanamadım denemek amaçlı kavanozda olan meyva püresinden aldım yaladı yuttu muhalebbi yaptım onu da yedi bebe bisküvisi sebze püresi derken ek gıdaya geçmiş olduk bile ve hala gece bile biberon mamasını zorla yiyor bu ay çok da az kilo almış ne yapmam lazım benim gibi olan anneler var mı akıl verin ne olur şaşkınım çok şaşkınım kız şimdiden ne yemek istediğini kendi belirliyor benim için sorun değil onun bağırsaklarına falan zararı olur mu acaba çok uzun oldu biliyorum ama off yardım edin lütfen!

2. 27 Ekim 2008
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    canım bizde 3.ayda 300 gr aldı diye doktorun demesi üzerine 3.5 aylıkken başlamıştık ek gıdaya. insan bir hevesle başlıyor bişeyler yedirmek onunda yediğini görmek hoşuna gidiyor.. keşke başka bir doktora daha götürüp fikir alsaymışım .. bebeğimin beslenmesi konusunda en büyük hatayı yapmış oldum. daha sindirim sistemi gelişmemiş olduğundan kabızlık problemimiz ağlamalarımız çok oldu. aslında ek gıdaya en erken 4. ayda başlamanın sebebide sindirimin gelişmesi..

ilk zamanlar herşeyi yiyen kızım sonraki aylarda aşırı iştahsız bir çocuk oldu. iştahsızlığı için birkaç doktora götürdüm sözleşmiş gibi doktorların dediği tek sonuç "ek gıdaya erken geçmenin ceremesini çekiyorsunuz..." mamalardan sadece Sma gold u içebildi.. onu da geceleri içti. kilo alımıda 300 gr şeklinde devam etti..
    bence kendince bukadar küçükken bebişin ek gıdalara iyice alışmadan başka doktorların da görüşünü al derim. yada hiç olmadı ek gıdaya devam ettin muhallebisine çorbasına mutlaka formul mama ekle.. çünkü bu aylarda ona gereken vitaminleri bu şekilde takviye yapabilirsın..

4. 27 Ekim 2008
  5. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda 3 aylıkken emmeyi bıraktı bende kızım 3 buçuk aylıkken meyve suyu ve yoğurt vermeye başlamıştım hergün 4/ 5 kerede kendi sütümü sağıp veriyordum emmiyor diye anne sütünden asla mahrum bırakmadım şimdi kendi kendine tekrar emmeye başladı 10 aylık olacak..
    bence biberon maması değilde kaşık maması dene birde .kaşık maması yoğurt meyve suyu verebilirsin bence..

6. 27 Ekim 2008
  7. denevst

denevst Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    3 aylık bebege ek gıda için çok erken arkadaşında dediği gibi kaşık maması verin yazık küçücük bebek sindirim sistemi yeni gelişen bir bebege tam anlamıyla ek gıdayla geçilirmi sizinki ek gıdadan çıkmış tamamen ana ögün yapmışsınız 3 aylık bebegin yediklerini. dr lar 6 aydan önce mecbur kalmadıkça ek gıda önermiyor varki bir bildikleri önerilmiyor ek gıda erken olunca

8. 27 Ekim 2008
  9. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızımda3.ayında 400gr.aldı biz sadece mamızı deiştirdik bence sende öyle yap bende4.ayda başladım ek gıdaya erken bence ve halen kızımda okadar kilo almıyor yani...

10. 27 Ekim 2008
  11. duygukardelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bilgileriniz için çok teşekkür ederim bu durum beni fazlasıyla yordu ne yapacığımı şaşırmıştım biraz önce kızımın doktoruylada konuştum yumurta tuz bal harici herşey yedirebilirsin dedi ama ben günlük menümüzde biberon maması ağırlıklı ek gıdalara devam edicem nettende az önce araştırdım ek gıdalara geçişte ilk adım sütlü unlu mamalar ve yoğurt olmalıymış ama buğday unu tavsiye edilmiyor şimdilik böyle umarım herşey yolunda gider

12. 27 Ekim 2008
  13. duygukardelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım birde muhallebisine nasıl ekliycem mamayı tarif edebilir misin

14. 27 Ekim 2008
  15. sxuxeyda

sxuxeyda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    3 aylık bir çocuk nasıl yiyor onları doktorun önerdiyse bişey olmaz heralde ama çok merak ettim bir daha sorsana doktoruna allah korusun bişey falan olur sonra pişman olursun benimde 27 günlük bir oğlum var sütümle doymuyor mecburen biberon maması veriyorum memeyi bırakmasından korkuyorum iştahı çok iyi maşallah eğer kaşık mamalarının zararı yoksa ilerde bende kullanmak isterim daha tok tutar biberon maması dayanmıyor hemen acıkıyor sen bi daha doktoruna sorsana

16. 27 Ekim 2008
  17. duygukardelen

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben mecbur kaldığım için erken başlamak zorunda kaldım ek gıdaya yoksa doktor kontrolunde 4. ay geçilmeli ek gıdaya tabii ki zaten bugün de doktorumuzdan onay aldım mama ağırlıklı devam ediyoruz ve bu yazdıklarımdan az az yiyor ayrıca sana meme ağızı ufak olan avent yada dr.browns marka biberonları tavsiye ederim yeni doğan bebekler için memeni bırakmaz o zaman bebeğinle mutlu günler canım

18. 27 Ekim 2008
  19. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    yaa 3 aylık bebeğe ek gıda verilir mi?
    verme arkadaşım bence
    formül mamasını yesin sadece