Kızlar, bebeğimin gaz sancısı mı var? Ne olur yardım.

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve erkflz tarafından 13 Nisan 2010 başlatılmıştır.

13 Nisan 2010
    Konu Sahibi : erkflz
  1. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, bebişim geceleri resmen kıpkırmızı olup, morarana kadar ağlıyor. Bebişim henüz 23 günlük. Bu gaz sancısı mıdır? Öyle bağırıyorki, bazen saatlerce, bir ağlıyor uzun süre sonra biraz rahatlıyor. Sonra tekrar. Ama resmen mafoluyor yavrum.
    Aklıma acaba başka bir sorunu olabilir mi geliyor?
    Ne olur bana kolik ağlamaları tarif edin?
    Çıldırmak üzereyim, annem, kayınvalidem, eşim herkes üzerime geliyor. Nette herşeyin gaz yaptığı yazıyor. Eşim popo silişime bile karışıyor.
    Nette yazanları yemezsem nasıl sütüm olacak bilmiyorum.Bebişim birde erken doğdu, düşük kilolu.
    Kolik sancılar için lütfen yardım kızlar.

2. 13 Nisan 2010
  3. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğine nane çayı verebilirsin şeker koyma ama ben öyle yapmıştım her emmeden bi 10 dk sonra 1 çay kaşığı verebilirsin zinco damla var gerçi druna gene danış derim
    birde sen sabahları ılık suya bir kaşık bal koy ve çok az da zencefil karıştır iç
    ve her yamağine kimyon dök gaz yapmaz her yemeği pişirirken 1 tane kesme şeker at kurubakliyattan uzak dur, ve bol bol dereotu tüket

4. 13 Nisan 2010
  5. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    malesef kolik bebeğin canım Allah sabır kuvvet versin 4,5 ay neler çektim ben o kolikle hiç ama hiçbirşey faydaetmedi yediklerimi kıstım geçmedi sadece biraz daha az sürdü krizleri her bebeği başka şey etkiliyo oğlum ben kabak yediğim zaman inanılmaz bir krize girerdi birde çikolata çok fazla şey var gaza sebep olan aslında kolik gaz sıkıntısı değil ama gazda o krizi tetikliyo anlayacağın sen o krize girdiğinde sakin olamıyorsan başkasına ver o anda sendende çok etkilenir çünkü battaniyeyle sallarsanız sakinleşebilir arabayla gezince sakinleşir genelde kolik bebekler ben otomatik beşik bile aldım sakinleşsin diye ama bebeğim benim kucağımı istedi hep kucağınızda ritmik hareketlerle gezdirirseniz çok işe yarıyo tabi sakin olabilirseniz dediğim gibi çok zor bi süreç sakin olmak çok önemli

6. 13 Nisan 2010
  7. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    birde sütüm olmaz diye düşünme gaz yapan şeyleri hiç yemedim ki liste çok uzun ama çok şükür sütümde oldu bol bol su iç stresten uzak dur bebeğinin bu durumunda zor ama en çok sütü stres etkiliyoemin ol

8. 13 Nisan 2010
  9. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    buzuki orhan ın bebekler için kolik cd si var onu keşfettikten sonra
    baya bi rahat etmiştim anne karnındaki seslerden esinlenmiş
    benim oğlum fena halde bağırırken birden susup dinlerdi tavsiye ederim
    bir de bebek ağlarken gerçekten sakin olmak çok zor allah kolaylık versin
    biz 2.5 ayda kurtulduk şükür sen de erken kurtulursun işallah

10. 13 Nisan 2010
  11. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    zinco nun bitkisel damlasını kullanıyorum cok memnnunuz
    bide rezene,kimyon verenler var

12. 13 Nisan 2010
  13. Asude05

Asude05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    3 haftalıkken başladı şuan 3 ayı 1 hafta geçti ama hala devam ediyor kolik ağrıları. 15 gündür ara ara azalıyor rahatlıyor birkaç gün ama sonra geri devam ne yaptıysak hiçbirşey fayda etmiyor, sabırdan başka çaresi yok. Allah sanada yardım etsin ama her ağrıyıda kolik deyip atlama. En azından şu şekilde çözebilirsin. Elektrik süpürgesi yada saç kurutma makinesine tepki veriyor susuyorsa koliktir onlarda işe yaramıyorsa çok ağladığı zamanlarda arabaya bindirip gezin kesinlikle işe yarıyor ama tabi gezdiği süre kadar.

14. 14 Nisan 2010
  15. sirga

sirga Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğimde ilkgünden böyle ağlamalara başlamıştı teşhis;çok gazlı bebek. damlalar çeşit çeşit kullandık ama fayda etmedi doktor tavsiyesiyle ağrı kesici fitil kullandım öle rahatladım.Allah sabır versin

16. 15 Nisan 2010
  17. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçen hafta çıldıracaktım ben de 4 haftalık bebeklerde tavan yapıyormuş kolik ama sonra biraz daha azalıyormuş allah a şükür
    milupanın rezene çayını iç canım ayrıca doktor bana nurse harveys şurubu verdi tamamen bitkisel
    ayrıca bir kaşık da kimyon içiyorum
    inşallah daha iyi olucaklar
    yine de rabbime şükür allah yavrularımızın eksikliğini vermesin napalım hepsi geçer inşallah
    bu arada ben sinirlendiğim için ben de susmuyor benim bebeğim babası gezdirince onda sakinleşiyor allah a şükür
    aspiratörde sakinleştiriyor biraz

18. 15 Nisan 2010
  19. pakopuko

pakopuko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Benim kızımda 66 günlük ilk 40-45 gün bizde de böyleydi.Şimdi azaldı.Zinko bize fayda etmedi,Metsil kullandım onu kullanmaya başladıktan sonra kolit krizimiz azaldığını düşünüyorum.Ben kızım krize girdiğinde kucağıma alıp evi dolaşıyordum,bi taraftanda kucağımda sallıyordum,onu telkin edecek sözler söylüyordum.Kendimce çözümü bulmaya çalışıyordum.Her seferinde bu çözüm yeterli olmayabiliyordu.Tek yapabilcceğin en iyi şey senin sakin olman,sabırlı olmam.Çünkü o anda sende gerildiğin için bebekte bunu hissediyor ve dahada hırçınlaşıyor.Allah sabırlar versin zor bi süreç kolit...