kızlar bebeğimin makatında çatlak varmış tuvaletini yapamıyo acil yardım

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve beybi34 tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : beybi34
  1. beybi34

beybi34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebğim düzeltilmiiş 20 günlük ama şimdi yaklaşık 15 gündür tuvaletini yapamıyo hergün ağlayıp durmayınca be kulak çöpüne pamuk sürüp makatını uyarıyom girişini uyarıyom yani ilk zaman yapamayınca korkup doktora götürdüm bağırsakta bişey yok ama büyük ihtimal maktta çatlak vardır dedi gliserinli fitil kullanın dedi ama fitil erimiyo içine yarısını sokuyom hemen uyarılmış oluyo fitil erimeden tuvaletiyle birlikte aynen çıkıyo o yüzden bende 1 haftdır fitil yerine kulak çöpüyle yapıyom aynı sorunu yaşıyanlar yardım etsin lütfen ilacı milacı yokmudur olmazsa pazartesi yine doktora götürecem çok moralim bzuluyo yanlız bebğim kabız değil pisliği gayet yumuaşak yardımınızı bekliyorum

2. 3 Temmuz 2010
  3. SAMSS

SAMSS ağlarken içim güldü gözle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    öyle bir sorun yaşamadım ama fitil taraftarı değilim hiç bir zaman fitil kullanmadım hiç bir konuda ama bende bebe yağları varya ben genelde ondan sürerdim gerçi her yerine sürüyorum ama makatınada sür ki orda bir yumuşama yapıyor çocukta rahatlar tuvalete de çıkar eğer gerçek zeytin yağ varça çay kaşığıyla z.yağ ver biraz ama ç. kaşıgına koy..

4. 3 Temmuz 2010
  5. hiram06

hiram06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben o çatlağı 3 aydır çekiyorum malesef sürekli sıcak su banyosuna otutuyorum birde kremi var 2 tane onu karıştırıp sür çok işe yarıyor fitili sokunca 1 dk elinle tut dışarı çıkmasın bizim bebiş 3 aydır kabız malesef duphalacla yeni yeni yapıyor dediğin gibide cıvık hemde

6. 3 Temmuz 2010
  7. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    canim sen bebegini önce ne ile besliyorsun??
    anne sütü emiyorsa sadece 10 gün bile yapmasa normal canim.benim oglumda sadece anne sütü ile besleniyordu.tam 10 birsey yapmadi.doktora gittim.anne sütü ile beslenen bebeklerde normal dedi.
    poposuna hortumla soktu ve dedigin gibi sivi sekilde kakasi dedi bak normal.
    sende sadece anne sütü ile besliyorsan düsündügün gibi bir kabizligi yok hem sende sivi diyorsun.
    gaz sancisi oluyordur.fitil yada kulak cöpü ile uyarincada kaka yapiyor dogol olarak.bende hep gazini cikarmakda zorlandigi icin.popo derecesini koyuyordum.öyle rahatlayip cikariyordu.ama baktim bir gün bezi kanla beraber kaka.acile gittik.dedi.derece ile yapinca yirtilmis dedi.sende sürekli kulak cöpü yada fitil koyarsan yirtiga sebep oluyor canim.sen kendi haline birak.

8. 4 Temmuz 2010
  9. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    kulak çöpü derece filan sakıncalı..gliserinli fitil bir nebze..ama çatlak varsa, oturma banyosu tavsiye edilir..sıcak suyun içine 1-2 yemek kaşığı miktarında baticon veya biokadin koyup 5-10 dk kadar tutarsan günde birkez..birde makata hematen veya bepanten merhem uygularsan günde 1-2 defa faydası olur..yine de bir dr.görünseniz iyi olur.geçmiş olsun..

10. 7 Eylül 2016
  11. 43rr077

43rr077 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    1

12. 7 Eylül 2016
  13. 43rr077

43rr077 Yeni Üye Üye