Kızlar bebeğimin sürekli gaz problemi var ne yapsak olmuyo

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 4 Ocak 2009 başlatılmıştır.

4 Ocak 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar lütfen gaz probleniyle ilgili bildiğiniz ne kadar çözüm varsa yazın yoksa çıldırıcam ne yapsak olmuyo sürekli gazı var ve çoğunlukla bacaklarını karnına çekip ağlıyor napıcam bilmiyorum sinirlerim altüst oldu çok üzülüyorum napabilirim lütfen yardımmm bebeğim daha 18 günlük bu kadar gazlı olması normalmi . Doktora götürmeye bıktım zaten her götürdüğümde gaz sancısı deyip eve geliyoruz.

2. 4 Ocak 2009
  3. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba canım şimdi yeni mesajlara bakarken yazını gördüm sanki 4 ay öncesine gittim kabus gibi günlerdi senin de aynı durumda olduğunu hissetitğim için hemen cevap yazmak istedm

öncelikle bebeğini güle güle büyüt canım Allah bağışlasın
    gaz sancısı için birçok öneri var ama şunu bilki hiçbirisi kesin çözüm değil en az 1 vay 1,5 ay bunu çekeceksiniz ilaçlar ve alternatif yötemlerle biraz hafifletebilirsin belki...
    ilaç olarak doktorların bize tavsiyesi sab simplex damla, zinco damla veya nurse harveys şurup en etkilileri bunlar ama bizim derdimize çare sab simplex olmuştu diğerleri bizde işe yaramadı ama her çocuk farklı oluyor sizde işe yarayabilir

bazı bitkilerden de faydalanabilirsin belki bunlar rezene, anason (ayrıca anason çok süt yapıyor), gaz san

bir de ii geceler çayları var bazı markaların sakın onlardan deneme çünkü hiçbir işe yaramıyorlar

4. 4 Ocak 2009
  5. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben düzenli olarak rezene çayı içiyorum sallama poşet çay sanırım bende çok işe yarıyo bebeğim sütümden alıyo herhalde şimdilik çok şükür problem yok gibi dene istersen.

6. 4 Ocak 2009
  7. byata

byata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim oğlumun da birkaç gündür gaz problemi var. Ayıca perşembeden beri kaka yapamıyordu. Bugün mecburen kansuk fitil ve metsil damla verdim. Şimdi yorgun, perişan uyuyor. Ne zamana kadar böyle sürecek bilmem?

8. 4 Ocak 2009
  9. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle bebeğin hayırlı olsun sağlık ve sıhhatle büyütürsünüz inş. bebeğin daha 18 günlükmüş bebeklerde gaz sancıları 2 haftalıkken başlar genelde 4-6 haftalık oluncaya kadar devam edermiş bizdede öyle oldu ve halada arada devam ediyo mesela gece 12 03 nöbetini tutuyoruz resmen ağlaya sızlaya öncelikle sen yediklerine çok dikkat et kesinlikle asitli şeyler yeme özellikle portakal mandalin kola falan aşırı gaz yapıyor bebekte ve baharatlar özellikle acı falan hem gaz yapıyor hemde pişik bizde öyle oluyo.aceleyle yazmaktan cümlelerim bile devrik kusura bakma. ben care olarak metsil kullanıyorum ve birkaç damla limon da işe yarıyor. mamasına katıyorum özellikle limonu ve metsili ayrıca her akşam yatırmadan önce hemen hemen tüm vücuduna zeytin yağıyla masaj yapıyorum özellikle karnını ters u şeklinde parmaklarımla ovuyorum ki hemen gazını cıkarmaya başlıyo ve rahatlıyo.ayaklarının altına ve karnına elma yağıda sürmek işe yarıyo ama en iyi şey tüm bunları yaparak sabırla zamanın geçmesini beklemek sabret canım birkaç hafta daha geçsin en azından kırkı cıkınca oda sende rahatlarsınız rabbim şifalar versin...

10. 6 Ocak 2009
  11. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.438
    Ödül Puanları:
    238
    canım öncelikle hayırlı olsun bebişin. ben bir siteden öğrendiğim bilgiyi paylaşmak isitiyorum.

Zeytinyağını elinizi değdirebilecek sıcaklıkta ısıtıyorsunuz ve bebeğin karın ve kasık bölgesine sürüyorsunuz. Ardından sıcak bir havluyla -havlu bebeğin bezinin altına gelecek şekilde- kapatıyorsunuz. 5-10 dk içerisinde bebek rahatlıyor...

çok sabırlı olmak gerekiyor gerekiyor canım. bu yöntem benim oğlumda çok işe yarıyodu. inşallah seninde işine yarar... bol sütlü gazsız günler diliyorum bitanem... a.s.

12. 6 Ocak 2009
  13. ademel

ademel mutluluğun doruk larında Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben çareyi sab simplex isimli damla da buldum
    diğer yöntemlerle oğlum ağlamaktan yorgun düşüyordu 1 hafta denemediğimiz şey kalmadı
    şimdi rahatız umarım senin bebeğinde de işe yarar
    tamamen doğal merak etme
    allah yardımcınız olsun

14. 6 Ocak 2009
  15. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim 2 ayı geçmesine rağmen geceleri özellikle karın ağrısı yaşıyor, bu da uykusuzluğa sebep oluyor benim halimde ortada, sab var 3-4 damla veriyorum bi etki etmiyor siz ne kadar veriyorsunuz?

16. 7 Ocak 2009
  17. zeynep58

zeynep58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    bebeğin hayırlı olsun canım benim bebeğim 45 günlük her gece aynı nöbet sattlerimizde ayaktayız gece onbir sabah dokuz kolik ağrısı deniliyormş bu hep aynı saatte olan ağrıya ben metsil damla veriyorum günde 4 kere 8 damla ve son bir kaç gündür rezene çayı aldım hem ben içiyorum hemde uyumadan bir iki kaşık ona veriyorum rahatlıyor birde bezini açıp bacaklarını karnına doğru itince gaz çıkartmasını sağlayınca biraz daha ağlaması duruyor sanki rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun bize sabır meleklerimize şifa versin inşallah

18. 7 Ocak 2009
  19. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar doktorumuz bu kontrolde olur da gaz problemi yaşarsanız sizin bahsettiğiniz gibi masaj yapmamızı önerdi. eger hala geçmiyorsa ılık havlu ile karnına masaj yapmamızı söyledi. karnı yumuşuyormuş. ve bize de metsil damlayı yazdı. Aldık ama çok şükür daha problemimiz olmadı. inşallah da olmaz:)