Kizlar bebeğiniz için yediklerinize dikkatediyor musunuz...özellikle gaz için...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elif445 tarafından 31 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : elif445
  1. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    KIZLAR BENİM KIZIM 2 AYLIK OLDU AMA HALEN ŞİDDETLİ GAZ PROBLEMİMİZ VAR VE BENDE MECBURRİYETTEN GAZ YAPICI ŞEYLERDEN YEMİYORUM AMA HEMEN HEMEN HER ŞEY GAZ YAPIYORMUŞ ... BENDE BEBEĞİMİ BESLEYEMİYORUM BUYÜZDEN VİTAMİNİNİ ALAMIYOR BEBEĞİM HER ŞEYDEN SİZLER NELER YAPIYORSUNUZ NELER YİYORSUNUZ...:uhm:

2. 31 Temmuz 2008
  3. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben ılk 2 ay dikkat ettim kolik oldu bebegim doktorum dediki istedigini ye hicbisey olma
    sonra istedigimi uedim bende
    arada fark oldugunu dusunmuyorum
    en azından bizde pek fark olmadi

4. 31 Temmuz 2008
  5. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canim kolikle ne ilgisi var yemenin içimenin anlatirmisin...benim kizda da var gibi bu aralar cadiarzu...

6. 31 Temmuz 2008
  7. ozzdennn

ozzdennn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    fasulye falan gaz yapar tabii ki onları yeme. zaten koliği varsa iyice azdırır bu onu. 3 ay dikkat edeceksin zaten. etini falan ye sen. onlar gaz yapmaz ki...

8. 31 Temmuz 2008
  9. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    baklagiller tum sut ve sut urunleri sogan kereviz kuru uzum kayisi erik suyu lahana havuc brokoli b.lahanasi lahana karnibahar ve bugdaydan elde edilen gidalar asitli icicekler soda cola vs turp koklu sebzeler soya fasulyesi yagli gidalar kizartmalar kremali ve soslu yiyecekler ve toz icecekler bunlar bilinenler ben bu konuda sansliyim kizimda gaz kolik olmadi yinede bunlari yememeye ozen gosteriyorum gazi yok diye yersem yinede rahatsiz olabilir

10. 31 Temmuz 2008
  11. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebegimin çok şükür pek gaz problemi olmadı ama yinede dikkt ettim,gazlı içeceklerden uzak durdum halada druyorum,yemeklerden pek ayırt etmedim birde ayaklarımı sıcak tuttum anneler üşüttügünde bebeklerde gaz oldugunu duymuştum bunlar dışında pek bişy yapmadım......

12. 1 Ağustos 2008
  13. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    anladım dakızlar kızım pek iyi beslenemediği için çok üzülüyorum.......zaten bu yüzde de sütüm artık çok azaldı ne yapacağı şaşrdım sütüm artık neredeyse kesilecek ne yapacağım ben....senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

14. 1 Ağustos 2008
  15. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kayisi suyu, su, bol bol az sekerli komposto ic ,tahin helvasi ye dereotu birde ama en onemlisi emzir izgara balik ye salata bu tarz seyler gazda yapmaz yilma bir kez biraktin mi kesilir emzirmeden ilik dus al kafana takma duzelir uzulursen iyice kesilir :teselli:

16. 1 Ağustos 2008
  17. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben gazlı yiyecekler yesemde gazlıyı yemesemde gazlıydı (çünkü kolikti) ee bende yedim ama öyle abartılacak şekilde değil kısıtlı yedim 3 aya kadar sonra ALLAH vere yiyorum kzım 4 aylık koliğide bu aya kadar azaldı rahatım ama yinede bazen yapıyor gazdan dolayı eziyet

18. 1 Ağustos 2008
  19. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canım yediklerimizden kolik olmuyorlar fakat kolik olduklari donemde insna panik oluyor ve acaba yedklerim de etkiliyor mu diye dusunuyor
    ama benim doktorum etkilemedigini herseyi yiyebilecegimi soylemisti
    ben de herseyi yedim :)pek zararini da gormedim!
    kolik farkli bir olay bir donem ve o donem gecene kadar bisey fayda etmio bebislere
    benimkine tek fayda sokakta arabayla tur attırmaktı