Kızlar bebeğinizin nörolojik muaynesi yapıldı mı?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve akimera tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

5 Ekim 2010
    Konu Sahibi : akimera
  1. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar.ben 3 haftalık 1180 gr.ağırlığında bi bebek dünyaya getirdim.45 gün küvezde yatttı.çıktıktan snr hem iki gözünden rop ameliyatı hemde iki kasığından fıtık ameliyatı oldu.şimdi bir ameliyatı daha var ama o yaşını doldurduktan snr yapılacak.asıl sormak istediğim bebklerinizin nörolojik muaynesi yapıldımı??doktorum bana 2 ay önce yaptırmamı sölemişti ama özellerde çok pahalı sadece muyne 150-200 civarlarında.ben anadolu yakasında oturuyorum burdada sadece bildiğim kadarıyla göztepe ssk çocuk bölümünde yapılıyo ama onada randevu bulmak ne mümkün.iki aydır uğraşıyorum bitürlü bulamdım.şu an 6 aylık ama düzeltilmiş 4 aylık kilosu 7000 gr.boyu 62 cm.baş çevreside 40 cm.doktorum gelişiminin normal olduğunu söledi.tutma refleksi yeni yeni gelişti henüz tam olarak tutmayı beceremiyo.destekli oturabiliyo gülüyo takip yeteneği var ama henüz kendini döndüremiyo yürümeye dönmekten daha hevesli.asıl sorumsa şu; doktorum bu nörlojinin bebek için önemli olduğunu çünkü prematüre bebeklerin bir takım fizik tedavi hareketlerine ihtiyacının olduğunu buna yönlendiren kişininde nöroloji doktorlarının olduğunu söledi.ve bunu bana yeni sölediği için açıkcası bozuldum doktora.eğer bu hareketler gerçekten gerekliyse pahalıda olsa gerekirse özeline giderdim.ama bunu niye fizik tedavi doktoru deilde nöroloji doktorları yaptırıyo anlamadım.sizlerde bebklerinizin nörolojik muaynesini yaptırdınızmı.fizik tedavi hareketleri verdilermi bebeğinize.verdilerse nasıl hareketler bunlar ve gerçekten sizcede gereklimi.bebeğim geç kaldığım için gelişimini geridenmi takip edecek endişelenmeye başladım.bana fikir verirseniz çok sevinirim arkadaşlar...

2. 5 Ekim 2010
  3. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    pardon kızlar 3 hafta yazışım 30 haftalık diycektimkaydirigubbakcemile3

4. 5 Ekim 2010
  5. nihaal

nihaal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba öncelikleAllah bağışlasın ve çok geçmiş olsun,tüm prematür bebeklerden tedbir amaçlı isteniyor bu tetkikler.nöroloji muayanesi dediği çocuğun kafasına ultrasonla bakılması.yani kısa ve basit bi işlem.bakırköy yenimahallede yapılıyor .bende orda yaptırdım..olumsuz çıkan duymadım hiç korkma.

6. 5 Ekim 2010
  7. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bu bakırköyde yenimahalle dediğin yerdeki özel bi hastanemi??peki fizik tedavi hareketleri verdimi doktor size..

8. 5 Ekim 2010
  9. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    selam benım kılerde 28 haftalık dogdu kuvezde havale gecırdı ıkısı norolojı dr kuvezden cıktıktan sonra mutlaka gorucem dedı eeg lerı cekılıdı sorun yok cok sukur sedanın bı eeg sı daha cekılecek bısey yok ama tam sonuç ıcın gercekten cok pahalı .nadır bulunan oldukları için cok para alıyolar ..bende anadolu yakasındayım aslında marmara hastanesınde yapılıyo ama randovular dolu .........benım dr goztepe sskda da calısan bı dr aydan hanım..........gelışmelerı cok ıyı cok sukur sıkıntımız yok bıze fızık tedavı onermedı o yuzden sadece gunn ıçınde masaj onermıstı onu bıle yapamadım üç tanbe olunca sadece banyo sonraları masaj yaptım bebeklere gelısımlerınde sıkıntı yok duzeltılmıse gore gıdıyopruz goz dr munzda ozel ınş bu ay onada gıdıcez altı ay sonra gelın denmıstı.......sadece işitme testlerı var ınş sıkıntınınz yoktur benımde yok ama ıçım rahat ets dıye gıdıyorum hep ılerde neden demım dıye..........muayenesı 300 lıra ..........bızden azcık uçuz ındırımı yapıyo eeg ıse 250...............rabbım yardımets herkese ınş

10. 5 Ekim 2010
  11. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    yorumun için saol cnm.sen nerde doğum yamıştın merak ettim

12. 5 Ekim 2010
  13. nihaal

nihaal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    akimera bakırköy yenimahalledeki ssk kadın doğum ve çocuk hastanesi .umarım yakındır sana.özeller çok pahalı

14. 5 Ekim 2010
  15. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben anadolu yakasında oturuyorum hatta kadiköye bile 30 dk.bi mesafede ama çocuğum için olmassa orayada giderim burdada zeynep kamil var orda öle bi bölüm yok malesef sadece göztepede var ordanda randevu bulunmuyo

16. 5 Ekim 2010
  17. nihaal

nihaal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    anladım akimera fakat işin güzel tarafı bakırköy ulaşımı çok kolay bir semt...ve burası yılların hastanesi kadın doğum ve çocuk üzerine, çocuk nöroloğu bulmak çok zor,var olanlarda 300 tl den kapı açıyor muayene ücreti olarak ve birde ultrason bedeli muallim bahsetmiş zaten yani nerden baksan 500-600 tl yi buluyor, ben senin ekonomik şartlarını bilemem fakat bu hastane ssk'ya ait ve sigortan varsa yol parasından başka bir bedel çıkmaz cebinden , aklında olsun.karar senin,çocuğun için en doğrusunu sen bilirsin bir anne olarak ama bütçede önemli bir faktör değilmi..Allah şifa versin,ertelemeden çöz kısa zamanda bence

18. 5 Ekim 2010
  19. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    evet cnm.yok beni yanlış anlaın ben sadece öncelikle tekrar burdan randevu bulmaya çalışıcam yine bulamassam ozaman tabi giderim önemli olan çocuğumun sağlığı.şimdi metrobüslerde çıktı yol yakınlaştı bitane daha oğlum var oda 3 yaşında kuyruğum benim.kimsede durmuyo onuda taşımak zorunda kalıcam çanta gibi o yüzden zor olacak ama katlanıcam artık napim.bide bişey daha sorucam cnm orasıda randevulumu bakıyo.kaçta orda olmam lazım.bu arada sskmız var durumumuz öle süper deil heleki prematüre annesiysen zengin bile olsan bütçen baya sarsılır heralde