kızlar bebek evliliği nasıl etkiliyor??

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve pxixrxixl tarafından 27 Şubat 2007 başlatılmıştır.

27 Şubat 2007
    Konu Sahibi : pxixrxixl
  1. pxixrxixl

pxixrxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar çevremde bebek sahibi olup bebeğe bakmaktan gece gündüz onunla uğraşmaktan harap olup birbirinin gözüne bile bakamayan arkadaşlarım var artık aralarında karı koca ilişkisi kalmıyor bebek yüzünden aynı yatakta bile yatamıyorlar hep uykusuz ve sinirliler artık eskisi gibi birbirlerine ne vakit ayırıyorlar ne de duygusal bir paylaşımları oluyor eşim ve ben onları gördükçe çocuk sahibi olmaktan ürküyoruz.

bebek gelince her şey kayboluyor galiba di mi?? :KK43:((

2. 27 Şubat 2007
  3. onetimes

onetimes Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    genelde iyi yönde etkileri oluyor diye biliyorum. şuan bizim ilk bebeğimiz yani bebek ortada bile değil henüz 21 haftalık hamileyim. bu konudan korkmuyorum desem yalan olur.

4. 27 Şubat 2007
  5. gxuxlor

gxuxlor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tabiki her güzelliğin bir zorluğu var. Bukadar kötümser bakma o olayın içine girdiğinde çok farklı oluyor. ilk etapta tabiki zorluklar yaşanıyor. Ama sen bebeğe ve o sana alıştıktan sonra herşey düzene giriyor.

6. 27 Şubat 2007
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Tam aksini yaşadım ben. 2 çocuk sahibiyim, eskiye göre daha çok dikkat ediyorum kendime. Önceden makyaj çok yapmazdım, saçlarıma çok özen göstermezdim.Ama şimdi evde bile olsam makyajımı yaparım, saçım her zaman fönlüdür düzenlidir, daha bir kadın oldum diyebilirim.:1yes2: bence insanın kendisinde biter olay. Nasıl hissedersen öyle davranırsın. Kötü giden evlilik çocuklara bağlanmamalıdır .Çocuk evliliğe anlam katar, kısırlaşmasına neden olmaz. Çoğu kadın anne olduktan sonra salıyor kendini. Büyük hata. Hem kendinize olan güveniniz için hemde eşiniz için lütfen kendinize kadın dikkat edin.

lady1234 bunu beğendi.
  8. 27 Şubat 2007
  9. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Valla bu biraz çocuğa bağlı biraz kadına biraz da eşine. Benim oğlum ilk dönem çok gazlıydı sabahlara kadar oturduğumu uğraştığımı günlerce aynı eşofmanı çıkarmadan gece gündüz ettiğimi biliyorum. Ama ilk bir kaç aydan sonra hayatımın artık onunla olduğu ve bu şekilde bir düzen kurmam gerektiği gerçeğine alıştım. Şimdi kuzum'un da dediği gibi daha bi özenliyim kendime. Bu bence biraz insanın kendini ihmal ettiği, 9 ay boyunca kilo aldığı kendini beğenmediği dönemlerin intikamı. Giyin süslen, anne ol, kadın ol hoş bişi.
    Eşle ilişkilere gelince... Burda eşin tutumu önemli. Eşiniz size yardımcı oluyorsa, çalışan bir kadınsanız stresinizi paylaşıyor, çocukla gereği kadar ilgileniyorsa ilişkilerinizin bozulması için bir sebep yok. Ama hem ev, hem eşiniz hem de çocuk sizin üzerinize ise eşinizle de ilişkileriniz bozulur kendinizle de. İç dengeniz, psikolojiniz herşey.
    Evlilik de çok önemli çocuk da ikisi de ihmale gelmez bu dengeyi de kurabilmek lazım. Ama bu dengeyi hiçbir kadın kendi başına kuramaz eşin desteği şart.

10. 27 Şubat 2007
  11. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende aksini düşünüyorum..bebiş olunca tam bir aile oluyosunuz ve eşinizle aranızda sevgiden daha güçlü bir bağ oluşuyor...

12. 27 Şubat 2007
  13. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Wallahi Pırılcım ben de çok merak ediyorum bu konuyu. İyi ki açmışsın. Yukarıdakilere teşekkür ediyorum ve daha çok kişinin tecrübelerini merak ediyorum.

14. 28 Şubat 2007
  15. kardelen76

kardelen76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben çoçuksuz bir aile düşünemiyorum her zorluguna ragmen mütiş bi,şey evet zorlukları var eşinle iki dakka yalnız kalamıyorsun sürekli evde bir aglama sesi nedenli nedensiz çığlıklar ama benim fikrim çocuk eşleri birbirlerine daha yakınlastırıyor eşinle evi beraber temizliyemesin yada çok nadir beraber iş yaparsın ama çocuk olunca onun herşeyiyle beraber ilgileniyorsun yemeyinden tut banyosuna kadar aynı şeyleri hişsediyorsun aynı kaygıları duyuyorsun aynı anda sevinip aynı anda üzülüyorsun kısacası birbirine daha yakın oluyorsun bu tabi benim düşüncem.rabbim tüm çocuk istiyenlere nasip etsin hiç bir yuvayı ve hiçbir annne kucagını çocuksuz bırakmasın.

16. 28 Şubat 2007
  17. DeveKuxsxu

DeveKuxsxu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben sanki bu konuda yorum yapmıştım. ama yanlış hatırlıyorum herhalde deyip başlamak isterim.evlisin çalışıyorsun birde çocuk olunca hayatının en yoğun ve yorgun zamanları oluyor. tabiki eşinile eskisi kadar ilgilenemiyorsun. ama bağlar dahada güçleniyor. hele birde eşin sana yardımcı olmakta çekinmiyor ve seninle çocuğun sorumluluklarını alıyorsu değme keyfine.

18. 28 Şubat 2007
  19. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bizim evliliğimizi olumlu yönden etkiledi.eskiden bazı şeylerin kıymeti bilmiyormuşuz.mesala baş başa sessiz bir yemek ne harika birşeymiş:)