Kizlar bebekleriniz emiyor mu ?????

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ilkay.. tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ilkay..
  1. ilkay..

ilkay.. hayat çiziyor ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    a.s.Merhaba kizlar sükür bir cogumuz dogumu yaptik miniklerimizi kucagimiza aldik ALLAH im bundan sonra saglikli büyütmeyi nasip etsin .:Saruboceq:...

Benim sorunum emzirmekten yana mafoldumben, ilk zamanlar sütüm cok azdi bebek agliyordu simdi sütüm geliyor azda olsa 100ml bazen 50-60 ml:bbo: cikiyor yani ama bebegim memeye gelince iki cekiyor uyuyor , gidikliyorum altini aciyorum ama nafile tekrar aynisini yapiyor bende mecburen makinayla sagip biberonla veriyorum , tabi sütümde fazla olmadigi icin mama takviyeside yapiyoruz :KK43:((( , günde cok az iciyor neden bilmiyorum ilk günler iyidi simdi agzinda meme olsun biberon olsun cocuk uykuya yöneliyor iki cekip birakiyor sebebi ne olabilir acaba sizler emziriyormusunuz ? günde kac defa ve kac saat arayla bana yardimci olabilecek varmi ??????

2. 13 Ekim 2009
  3. seydahancer

seydahancer Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım aynı sorun bendede var biberona alışınca zor bırakıyor malesef ve memeyi almıyor belli bir süre aç bırakmak gerekiyor ondada korkuyorsun ya sarılık olursa diye ama bizim sarılık bayağı azaldığı için ben biraz aç bırakıp memeyi öyle veriyorum o zaman azda olsa emiyor zorlamak lazım sabırla bekliyceksin meme ağzındayken allah yardımcın olsun

4. 13 Ekim 2009
  5. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    ilkaycım bebeğin kaç günlük oldu?
    1)Eğer bebek sarılık olmuşsa daha fazla süre uyuyor ve daha derin uykuya yatıyor,
    çok uyuyunca yada sürekli uykuya dalınca da aç kalıyor,

2)eğer bu durum devam eer ve çok iyi beslenemz ve doymazsa kan şekeri düşüyor ve kan şekeri düştükçe baygınlık boyutunda uykuya dalıyor,bu böyle bir devir daimle devam ediyor

bu yüzden bebeğin neden uyanmadığını bir anlamak lazım,
    ya sarılığı var,yada aç kalıyor daha da uykuya dalıyor,
    eğer sağıyorsan biberonla da olsa vermek de çocuğu doyurmak için bir çözüm,sonuçta senin sütün,ve bebeğinin aç kalmasından daha önemli,

benim de iki bebeğimden biri güzel emiyor,biri emmedi,emmeyen bebeğimi iyice emziricem derken daha da aç kaldı ve sarılık oldu az da olsa.
    Bir de emmeyen 2100 gr doğduğu için çene kasları çabuk yoruluyor ve emmeyi bırakıyor,ama şimdi biraz dehaa büyüdü ve emmesi kuvvetlendi.Senin bebeğin de küçükse çenesi kuvvetli olmayabilir.

Yani kısacası öne bunun sebebini düşünmek lazım..

6. 13 Ekim 2009
  7. ilkay..

ilkay.. hayat çiziyor ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    seydacim amin canim tesekkür ederim

hymaryy tatlim bebegim sarilik gecirdi ama iki 3 gün oda hafiften suan sarilik durumu yok aslinda ceneside kuvvetli geceleri uyumayiz :) bir birimize bakariz yani sürekli uyku halinde degil ama memeye gelince cocuk uykuya daliyor , biberonlada aynisi oluyor iki cekiyor ondan sonra istemiyor , sasirdim kaldim ne yapacagimi bilemez oldum ( kücükte dogmadi suan iki haftalik ama 3570 gr dogdu 38 +1 haftasinda dogum yaptim

8. 13 Ekim 2009
  9. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ilkaycım benim de ilk bir hafta aynı sorun vardı uykudan gözünü acamıyordu ve sarılık olmustu doktor sarılıktan uyuyor zorla burnunu sıkarak uyandırıp emzırecen dedi... denemdim ama uyanmıyordu bi türlü..birkacgündür iyiyiz şükür..ben de sütümü sağıp verdim ilk zamanlar ama biberonla deil kesinlikle...çünkü biberona alısırsa seni emmez demişlerdi ben kasıkla verdim....hatta foruma yazmıstım kasık aldım diye de bazıları dalga gecmişti ne kasıgı daha diye ama şimdi işime yaradı kasıkla az az uyku halinde akıttım bogazından ac kalmasın en azından diye şimdi cok sükür sarılığı geciyor maasallah iki saate birde uyanıp aglıyor hemen veriyorum gögüsümü cuk cuk emiyor maasallah..gögüzzlerim cok yara ama pes etmiyorum emsin yeterki..sen de zorla da olsa ver vaz gecme

10. 13 Ekim 2009
  11. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    benimki de uyuyunca uyanmak bilmio.uyaninca da uyumak akannehir
    uyanikken saatlerce memede kalmak istio.sutumde cok yok.bakannehiros bos emio.agzindan cekince aglamaya baslio.acaba ac midir die mamada veriorum karni doyuyodu buna ragmen memeyi istio yine :sinifsinif: belim kopuo:sinifsinif: goguslerimdeki yarayi anlatmim bile mafoldumben

12. 14 Ekim 2009
  13. askbuya

askbuya oğlum benim sçs Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gene aynı sorun gene aynı sorun=)herkes bu dertlerden yana hepimzn şikayeti hemen hemen aynı ilkay ben dra götrdüm kaşına gözüne bakmıcaksın içi çöker sarılığı artar dedi canm sarılık uyuturmşş.ayağını altına fiske vurcaksın ozamn nasıl uyanıo bak ben kıyamıodum vurmaya ama dr onun iyiliği için dedi babasına vurduruodum artık..yok eğer diosanki sarılığı yok die bırak uyusun benmki üç saat uyudu dr aradım bebek uyucakta büyücek dedi..aç kalınca ağlar saten senn sütün yetmese yada o aç kalsa ağlar sen merk etme hem kilosundan anlşılır dra gidnce dr mama uygun görrse verrsn ama sütün ii yetio derse sıkıntıya gerk yok bekler uyuyark büyücek..

buket kıs sana gelnce öle şey olurmu hiç bi memeden süt gelmemezlk olmas bebk o memyi çekiosa süt gelio demktrr...boş meme çekmes bebk ağlar boş memede..:=))))
    ayrca benmkide az emio kronemetreyi açıom telden bakıom en fazla 6 dk sonra hoop uykuya dalışş:=)))küçükken uyanmıodu şimdi 2 saatte bir uyanıo.ama 6 dk emio ondada 3 kere çekip 5 dk duruo.nası doyuyo anlamıom ama doymasa ağlarmş..aklınzda olsun doymayan bebek uyumaz ve ağlarmşş:)öptm hepinzii.

Son düzenleme: 14 Ekim 2009
  14. 14 Ekim 2009
  15. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Slm kızlaropuyorumnanaktan
    Malesef benim kızım ememiyomafoldumbenmafoldumbenmafoldumben göğüs uçlarım yoktu en baştan beri, şimdi makinayla sağa sağa azda olsa çıkıyo ama kızım genede emmiyo, ağlıyo ağlıyo kızarıyoo korkuyom bendemafoldumben makinayla sağıp biberonla veriyorum mecburen, çok şükür sütüm geliyo bari:Saruboceq:
    kızlar makinayla sağmak sütü azaltmaz dimi bilgisi olan var mı?

16. 14 Ekim 2009
  17. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hayir azaltmaz ne kadar ihtiyac varsa o kadar üretiyor sütü.

18. 14 Ekim 2009
  19. DoraGizem

DoraGizem DORApaşanınANNESİ Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    kıslarr benimkide :nazar: emiyo emiyo sonra kusuyo aradan biraz geçtimi bu seferde acıktım diye gene istiyo meme saka gibikaydirigubbakcemile3