Kızlar bebekleriniz hangi kelimeleri ve hareketleri yapabiliyor

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 10 aylık bir kızım var ona bay bay yapmayı öğreticem diye göbeğim çatladı ama malesef bi türlü yapmıyor sanki biliyor ama işin egelmiyor gibi atta demeyide öğretemiyorum niye yapmak işstemiyo anlamadım nedense etrafındaki nesleler ilgilenmeyi daha çok seviyo beni takan yok yani zarzor gel gel ve ver ver diyo el şaplatmayı yeni öğrendi haa birde televizyonda müzik çıktığında tempo tutuyo bişeye sevindiğinde ellerini çırpıyo eeee tabi bende insanım bütün gün işi gücü bırakıp hanfendiye konuşmayı öğretecek değilim yoksa öylemi olmalıyım bilemedim sizler bebeklere neleri nasıl öğretiyorsunuz ayrıca yukarıda yazdıklarım 10 aylık bir bebek için yeterlimi sizce sizlerin bebekleri neler yapıyor lütfen yazın kızlar.

2. 6 Ekim 2009
  3. esc_

esc_ kaan'ım canım oğlum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlumda 10 aylık ben de hiç birşey ögretemiyorum ne zaman oturup bişiyler ögretmek için çabalasam kaan etrafı karıştırmak için kaçıyor konuşuyor ama anne baba dede mama diyor
    galiba bişiyler ögtrenmesi için erken açele ediyoruz biz delikafadulden

4. 6 Ekim 2009
  5. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ay benim oğlumda aynı ya biara anne baba derdi şimdi unuttu onları sadece dede diyor alkış yapmasını öğretmeye çalıştım baybayı falan yok gel deyince geliyor birde topu at deyince atmaya çalışıyor onuda yeni öğrendi öğretmeye çalışıncada sürekli kaçıyor

6. 6 Ekim 2009
  7. esc_

esc_ kaan'ım canım oğlum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bugün bay bay yapmayı ögrendi şükür

kaydirigubbakcemile3

8. 6 Ekim 2009
  9. kutaylin

kutaylin mutluyum çünkü anneyim;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim afacanda alkış yapıyor,müzik çalınca oynuyor,topu atıyor yuvarlıyor,koltuğa tutunup ayağa kalkabiliyor ,ver deyince veriyor,yediklerini bizede yediriyor,tarak verince saçlarını tarıyormuş gibi yapıyor,kaşık verince tabağından yemeye çalışıyor tabi ortalık batıyor:) daha aklıma gelmeyen birkaç şey daha:)
    bay bay yapıyor ama ancak kendi emekleyip bir yere giderken biz isteyince yapmıyor haylaz:) baba,anne,dede derdi ama şimdi demiyor arada bir kaç kez söylüyor,bol bol hadi,evet, al ,bebe diyor ...bizimki adda yerine hadi diyor:)

ben kutayla bütün gün konuşuyorum ve kalabalık ortamlara çok sokuyorum bu yüzden duyduğu kelime haznesi çok fazla...ama şu var öğretin ama inat etmeyin çünkü inanın zamanı gelince onlar herşeyi yapıyorlar..

10. 6 Ekim 2009
  11. LiLiPuT

LiLiPuT İşTe "HAyAT" bu!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben gün içinde çok meşgul isem hiç konuşma fırsatı bulamıyorum açıkcası..
    ama kızım abisi ile daha hızlı iletişim kurduğunu farkettim ...
    onun öğrettiği kelimeleri daha çabuk kavrıyor nedense:))
    alkış yapıyor bay bay yapıyor ver diyince veriyor al deyince elini uzatıyor
    dış kapıyı açınca bay bay yapmaya başlıyor söylemeden...
    baba dede anne abbe diyorr
    ama şu bi gerçekki konuşma yeteneği yavaş yavaş kazandığı gibi kimi bebekler de bu durum daha hızlı da olabiliyorrr

12. 6 Ekim 2009
  13. zeynep vural

zeynep vural GÜZEL KIZIM BÜYÜYOR Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda gel diyor baybay yapıyor biz deyince alkış yapıyor müziği duyunca oynuyor elinden tutunca hemen ayağa kalkıyor dolap kapaklarını açabiliyor anne baba dede hadi atda gelgel mama al suiççem ağlıyom aloo acıdı gibi bircok kelime söyleyebiliyor uyurken ninni çekiyor kendine örtüyü üstüne örtüp ceee yapıyor bize bebeklerini ahhh yapıyor birde kızınca fena birşekilde ısırıyor
    ama ben sabah 5-6 gibi bir başlıyorum konuşmaya gece 12-1 kadar sürekli konuşuyorum ne yapıyorsam anlatıyorum

14. 18 Kasım 2009
  15. maydanoz

maydanoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
  16. 6 Aralık 2009
  17. sihri

sihri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    benimde 11 aylık oğlum var..herşey yapıyo maşallah...cee yapıyo..bye bye yapıyo..baba diyo..ablası var 3 yaşında aba diyo..burnunu gösteriyo...alkış yapıyo...müzk duysa hemen oynuyo...eline bişey versem ablaya götür dersem götürüyo..babaya götür diyincede götürüyo..bişey isteyince veriyo...hayır yapma dediğimizde ağlıyo kızdığımızı anlayıp...ablasıyla top oynuyolar...topu ablasına atıyo...getiriyo...tabi hem ben hem kızım ilgileniyoz...ablasından çok şey öğreniyo..erken de yürüdü zaten...maşallah...zeka küpleri varya hani şekiller var,içine uygun şekli atıyosunuz...ondan daire olanı atanbiliyo..diğerleri karmaşık geliyo tabi..tahta puzze larımız var...yerleştiremiyo yerine ama eline alıp koymaya çalışıyo herhangi biyere...ablasından görüyo hep..o ne yapsa oda yapıyo...

18. 7 Aralık 2009
  19. gulcinf

gulcinf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda 11 aylık..6 aylıkken anni demeye başlamıştı sonra bıraktı..birsüre sonra dedeyi öğrendi onu bıraktı baba demeye başladı yani her yeni kelimede eski kelimeyi bıraktı ama şimdi hepsini söylüyor mama ,atta ,bebe ,top(opp diyor),baba,abba,anne vs.koltukta sıralıyor..elinden tutunca yürüyor,çirkin oluyor,öp deyince yanağımı öpüyor,el sallıyor,topu atıyo ve alıyor,elindeki veriyor,yaramazlıklarını saymıyorum...iç içe geçen oyuncakları birleştirip açıyor..ceee yapıyor,arabasını eliyle ileri geri yapıyor,kitapta hayvanları tanıyor...şimdilik aklıma gelenler bunlar..