kızlar bebişleri gece nasıl uyutuyorsunuz?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve PirayeHira tarafından 13 Aralık 2008 başlatılmıştır.

13 Aralık 2008
    Konu Sahibi : PirayeHira
  1. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    piraye geceleri çok güzel uyuyor sadece emzirmek için uyandırıyorum yine uyuyo fakat uyutana kadar canım çıkıyo.her türlü uyutmayı deniyorum kollarımda sallıyorum,ayağımda sallıyorum .önceden emerken uyuyodu şimdi öyle de uyumuyo. gece 2yi buluyo uyuması.saat 2den sonra sorun yok o saatte uyumayı alışkanlık etti.siz nasıl uyutuyosunuz kuzucukları kızlar???

2. 13 Aralık 2008
  3. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi pirayecim bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum.

her gece değil ama çoğu gece uzun saatler uyumuyor.Benimkide genelde gece 2 de kalkıyor.Sonr şansıma emip uyuyabilir yada sabaha kadar uymayabilir.2 yi daha çok yapıyor.Emerken uyuyordu eskiden dediğin gibi.şimdi çok ta fayda etmiyor.Gündüz süper tam istediğim gibi.gece tam tersi.sallaıyorum emziriyorum pışpışlıyorum.yok.ışığı açıyorum kapıyorum.altını değiştir vs...

sanırım zamanla çözeceğiz.Bir de geceleri konuşup oynmayın diyorlar..

4. 13 Aralık 2008
  5. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Piraye onlar canları istediği zaman değil sallama dümdüz yatağına koysan uyurlar, canları istemeyince de amuda kalkıp sallasan gene uyumazlar. Aynı şekilde benim kızımda çoğu geceler 2 den önce uyumuyor. Ama sabahları mesela emzirdikten sonra uyanık ama hafif uykuluysa yatağına koyuyorum ve biraz mırıldanıp uyuyor. Geceleri genelde emdikten sonra memede uyuyor. Bazen uyumuyor ve deli oluyorum. Ama yapacak bişey yok. Şimdilik onlar bize değil biz onlara uyma zorundayız. Ben 3 aydan önce uyku dahil hiçbir şeyine kısıtlama getirmeyi düşünmüyorum. Kucak istiyorsa kucak, uyanık kalacaksa kalacak. Eğer bunlara alışırsa da vay halime :) Mesela benim kızım 10 günlükten itibaren beşiğinde uyumayı hiç sevmedi. Benim yatağıma ve kucağıma bayılıyor ama beşiğini sevmiyor.

6. 13 Aralık 2008
  7. PirayeHira

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın cnm bazen öylesine yatırıyorum bi bakıyorum uyumuş bazende sallıyorum neler yapıyorum ama yok uyumuyo gece 2 yi bekliyo saat 2den sonra benden iyisi yok:)

8. 13 Aralık 2008
  9. PirayeHira

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    diloksçum geceleri konuşup oynamıyorum ama kızımı bi görsen gözler cin gibi fıldır fıldır evde her yere bakınıyo cadı.ayy bunada şükür napalım saat 2ye kdar evde dolanırız bizde kızımla sonra uyuyo zaten :ecrin_bebek:

10. 13 Aralık 2008
  11. diloks

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim OĞLUMDA BEŞİĞİNİ SEVMİYOR.ama yanıma da alamıyorum yatağım tek kişilk çünkü.şimdilik şu port beşiklerde yatıyor..park yatağını açacağım bu hafta bakalım .onda uyur inşallah.

bi de derlerki bebek annenin yanında yatınca kokusuna alışır hep yanında yatmak istermiş.

12. 13 Aralık 2008
  13. diloks

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yaa ne güzel 2 den sonra uyuyorsun.bende 2 ye kadar bir şekülde uyumaya çalışıyorum ki 2 den sonra sürpriz yapabiliyor,uyumamak gibi:))

14. 13 Aralık 2008
  15. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeklerimde genelde gece 2-3 osaatlerde uyuyor.busaatlerden sonra bir sorun yok fakat uyuyatana kadar baya bi zorluk çıkartıyorlar.2tane olunca zorluklar ikiye katlanıyor.

16. 13 Aralık 2008
  17. EU3

EU3 Guest

allah kolaylık versin canım bizden iki kat fazla yoruluyorsun her anlamda, tabi sevecek iki tane lokumun var oda mükafatı:içelim:

18. 13 Aralık 2008
  19. EU3

EU3 Guest

benim oğluşum kendine göre bir düzen kurdu kendine şuan uyuyor mesela 11, 11.30 gibi kaldırıyorum mama+ emzirme + bez değişimi, bez değişirken çiş yapma ve tekrar bez değişimi saat 1'i buluyor sonrada eğer gaz veya kaka problemimiz yoksa beşiğine koyuyorum ve uyuyor kendi kendine sonra duruma göre saat 4'e 5'e kadar uyuyor:nazar::nazar::nazar:, mamasını yedirip bezini değiştirip tekrar yatırıyorum ışığı fazla açmamaya çalışıyorum gece farkını anlasın diye gece lambasıyla idare ediyorum ,
    hiç sallayarak uyutmadım oda öyle bir talepte bulunmadı hatta bazen emzirirken hafif hafif sallıyorum o zaman bile hoşlanmıyor

ben bu saatlerde değişiklik yapmak istiyorum çalışmaya başlamadan önce bugün ilk denemeleri yapıyorum bakalım becerebilecekmiyim
    hepimize kolay gelsin