Kızlar, ben bir hata yaptım:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zambakl tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

2 Haziran 2010
    Konu Sahibi : zambakl
  1. zambakl

zambakl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar çok tedirginim,
    Saçlarımı bitkisel boya ile boyatıp üzerine yoğun röfle yaptırdım fakat tutmadı ve 2 cila sonunda saçım koyu renge kimyasal boya ile boyandı.

34 Haftalık ikiz gebeliğim var drum boyatabilirsin deyince kuaföre gittim ama 4 kat işlem yapıldı..En sonundada kesirmek zorunda kaldım..

Bebeklerime saçımın bukadar boyanması bir zarar verecek diye ödüm kopuyor.birde saç kestirme hurafesi...iyice psikolojim bozuldu doğum üzeri...

Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum

2. 2 Haziran 2010
  3. ebru26

ebru26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım neden böyle bişey yaptırdın insallah dua ette bebeğine zarar vermiş olmasın ama bana sorarsan bu kimyasal boyalar bebeği etkiliyor diye duymuştum hangi doktormus o boyatabilirsin demiş doktorların çoğu buna izin vermiyor riske atmamak açısından bence hemen doktoruna git bebişlerine bi baktır aklın kalır şimdi kafana takarsın....bide bence doğal gebeler daha güzel ne gereği var gebeyken süse püse doğal kal en şiirini bu bence

4. 2 Haziran 2010
  5. aysenfatos

aysenfatos mucizem okullu oldu Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence doktorunla en kısa zamanda görüş ve endişelerini dile getir umarım bebişlere bişey olmaz sen doktorunla bir an evel konuşup bizede haber ver aklımız sende kalacak

Son düzenleme: 2 Haziran 2010
  6. 2 Haziran 2010
  7. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm moralini bozma bence yüzmüş yüzmüş kuyrauğuna gelmişsin. ilk aylarda tehlikeli ama son aylarda sorun olacağını sanmıyorum.hurafelere inanıp moralini bozma. bol bol süt iç. bebişlerinle konuş. ünlülerde hamile kalıyor hamileliklerinin başından sonuna hiç dipleri çıkmış gezmiyorlar. bitkisel boyalar amonyaksız olduklarından bazen tutmuyorlar veya beyazları kapatmıyorlar. sen hiiç moralini bozup bebeklerini strese sokma. olumlu düşün. için rahat etsin diye druna gidip bi baktırabilirsin. ama kendini suçlama dediğim gibi başka annelerde boya yaptırıp kesim yaptırıyorlar.

8. 2 Haziran 2010
  9. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    banada dr um naturel boyayla boyatabilirsin demişti boyattım...tabii aşırıya kaçmamak gerekiyor.. eet ünlülerde boyatıyor saçlarını...ilk 3 ay önemliymiş...sen sakın kafanı takma bunlara..içim rahat etsin diyorsan yinede sor dr una...benim yakın tanıdığım eczacı bayan vardı...ilk 3 ay harici devamlı boyatmıştı saçlarını...birşey olmaz hiç korkma....

10. 2 Haziran 2010
  11. justing76

justing76 canım Defnem.... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    o saç kestirilmez laflarıda tamamen hurafe....sakın bu tür şeylere inanma...

12. 3 Haziran 2010
  13. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Allah korusun canım aklına kötü şey getirme olan olmuş artık........kendini yıpratma bu kadar ......sağlıcakla al yavrularını kucağına hurafelerede inanma saç kestirme gibi ..

14. 3 Haziran 2010
  15. sofia

sofia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sac niye kesilmiyormus ki ya?? AA daha ben iki gun once kestirdim..

16. 3 Haziran 2010
  17. nigo

nigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    maşallahh sonuna gelmişin hamişliğinin sağlıkla gelri bebeklerin inşallahh
    hiçç kafana takma bence tamam olan olmuş
    geçen hafta bende saçımı boyattım bitkisel boyayla bide güzelcee kestirdim
    2.hamileliğim benim ilk hamileliğimde pamuk nine gibi gezmiştim tecrübesizlik işte
    şimdi her ay bebekli anne saçı modeli kestiricem
    hepsi hurafe bence saçma
    o zaman tüy kılda almıyalım ,tırnakta kesmiyelim
    sağlıkla gelsin kuzuların inşalalhh

18. 3 Haziran 2010
  19. denizerdo

denizerdo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ya boşuna üzüyorsun kendini. Boya işini ben de çok araştırdım. İlk 3 ay her şey riskli tabi ama sonrasında boya bebeğe zarar verir diye birşey söylenmiyor. Birsürü kitap okudum. Sadece boya kokusundan ve uzun süren işlemlerden tansiyonun etkilenmemesine dikkat edin diyorlar. Tabiki doğal boya kullanmaya çalışmak lazım ama Allah aşkına kim emin olabiliyor ki kuaförün ne kullandığından?

Saç kesitrmeye gelince ben de kestirdim saçımı hamileyken. Bu saçma inanışların hepsine dikkat edelim dersek yerimizden kalkamayız.

Yukarıda okuduğum yorumların bazılarına çok üzüldüm. Biz birbirimize destek olalım diye burdayız değil mi? Allah'tan başka kimse neyin ne olacağını bilemez.

Sen hiç kafana takma canım. Bebişlerini düşün, onlar sağlıkla doğacaklar inşallah. Hamileliğinin sonuna gelmişsin bak. Tadını çıkarmaya çalış.

Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kuzularını:Saruboceq: