Kızlar, beslenmeyi abartmak...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve erkflz tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

9 Şubat 2010
    Konu Sahibi : erkflz
  1. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar, ben çok fena şekilde beslenme olayını abartmış durumdayım.cokacimcoook
    Yok sanmayın iştahım çok açık, şunu bunu istiyor canım.
    Sadece sanki az yersem bebeğim beslenemeyecek korkusu sardı beni. eyvahedigeldismile
    Aslında biliyorum dengeli beslenmek önemli, çok yemek değil. Ama yok olmuyor, annelik güdüsü sürekli bebeğimi besleme psikolojisi.:icecream:
    Sizlerdede var mı bu durum?

2. 9 Şubat 2010
  3. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    bu durum bebişin doğunca daha da artıp son noktaya vuracak.ben de ilk çocuğumdan biliyorum.ama doktorlar normal zamanki öğünümüzden sadece 2 kaşık fazla yememizin yeterli olduğunu söylüyorlar.süt,yoğurt,yumurta,balık ve meyveyi öğün atlamıycaz tabi

4. 10 Şubat 2010
  5. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende bir ara öyleydim ama şimdi iştahsızlık başladı. pek bişey yemiyorum zaten 2haftam kaldı artık

6. 10 Şubat 2010
  7. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, kesinlike öyle ama gelde bunu anlatamıyorum kendime. Bir bakıyorum şu yararlı, şu şöyle derken sürekli yiyorum.
    Cevizi iki yada üç tanesi yeterli imiş ama ben bir avuç ceviz, bir avuç fındık, bir avuç badem ve kuru üzüm yiyorum. Sanki iki üç tane ne biliyim işe yaramazmış gibime geliyor.:kedi:

8. 10 Şubat 2010
  9. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım kaç kilo aldın peki şimdiye kadar?

10. 10 Şubat 2010
  11. three__

three__ sağlıkla gel oğlumm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende senin gibiydim canım, bebeğe yarayacak diye duyduğum şeyleri hep yedim , az yesem yada yemesem suçluluk hissediyodum sanki bebeğim beslenemiyomuş gibi geliyodu şimdi 36. haftam bitiyor ve ben 25 kilo aldım:sinifsinif: oğlumda 36. haftanın başında 3.100 gr dı şimdi nasıl veririm bu kiloları diye düşünüyorum :1no2:
    abartmamakta fayda var ...

12. 10 Şubat 2010
  13. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    çocuk doğunca da zorla yedirme çocuğu :ecrin_bebek: şimdi yediklerin sana ama doğunca çocuk beslenmiyor diye diye obez olur çocuk kendini şimdiden kontrol etmen gerek :eek:lmaz:

14. 10 Şubat 2010
  15. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Aynı duygu bendede var maalesef. sanki az yesem bebeğim aç kalacakmış gibi. hele ben daha hamile kalmak istediğim ay kilo almaya başladım ve bebeğim 5 haftalık olduğunda ben 5 kilo almıştım bile kaydirigubbakcemile3 şimdi 19 haftamdaydım ve 13 kilo almış durumdayım. 63ten 76ya çıktım. çok korkunç !!!!!!! aynaya bakmak istemiyorum kızlar ya ama yemektende kendimi alamıyorum. hiç yemesem günde 1 büyük bardak süt içiyorum, 2 ceviz yiyorum, sımsıkı bir kahvaltı yapıyorum bu bile bana bir gün yeter aslında ama ben yatana kadar yiyorum. normalde hiç kahvaltı alışkanlığım yoktu ama şimdi geceden düşünmeye başlıyorum sabah olsada kahvaltı yapsam diye ohaoldumsmile

16. 11 Şubat 2010
  17. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben hayatım boyunca rejim yapmış bir insanım, şu göbeği de bir türlü eritemedim. hatta hamile kaldığımda artık legal bir göbeğim var diye arkadaslarla geyik yapmıştık :) 64-65 kilodayken hamile kaldım ve inanmayacaksınız ama suan 72 kıloyum. ustelık bebeğimin kılosu da gayet iyi. ekmek sadece kahvaltıda yıyorum. tatlı genellıkle sütlü tatlılar. hamur işi ara ara. iştahı doğru şekılde yönlendirmek lazım yoksa malesef fazlası bize kalacak...

18. 11 Şubat 2010
  19. dilekdilek

dilekdilek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    off yaa offf bende 23 haftalık hamileyim ve 10 kilo almışım sinir oluyorum kendime. Nasıl vericem ben bu kiloları diye.