kızlar bi bakın hamileyim kanamam basladı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ayyaz tarafından 10 Eylül 2010 başlatılmıştır.

10 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ayyaz
  1. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaslar 6 haftalık hamileyim fakat doktora gittim gebelık gorunmuyo dedı ve iyice incelerken çok küçük gorunuyor olması gerekenden ufak dedi kanda hcg 576.79 cıktı ve sımdıde kahverengı sekılde kanama gıbı bısey basladı birde progtan içiyorum dusuk onleyıcı bundan oncede 2 dusugum var yınemı kurtaj olucam boyle bısey yasayan varmı bi akıl verin nolur:gitme:

2. 10 Eylül 2010
  3. gulsan38

gulsan38 güneş doğuyor.... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    hemen bi dr görünmelisin tedbir olarak. inşallah bebişin iyidir canım:Saruboceq:

4. 10 Eylül 2010
  5. yasekase

yasekase Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm kanaman azsa şimdilik sadece yat ve zorunlu olmadıkça kalkma. Hiç bi işte yapma sakın. Kahverengi leke diosun inşallah çoğalmaz. Ama hafta içi mutlaka bi doktora görün kanaman çok olursa da hemen git zate hafta sonu falan dinleme yane. Benim de SAT a göre bebek 5-6 haftalk hatta 7. haftaya girerken bile hep 4. haftada kaldı gelişmedi ve kahve akıntıla başlayan kanamada her çeşit kan rengini hatta et parçası bile düşerek düşük oldu maalesef. Ama herkeste aynı olucak die bişi yok. Kanaması olup da geçenler de çok var biliosundur. 2 düşük yaptm demişsin incelendi mi peki? Sonuç ne ve bu gebelik de ilaç olarak progestan dışında başka bişi vermiş mi di doktor tedbir olsun die..

Bi de ben de kist vardı pco dum yani ama düşükten sonra kistler de gitti. Sen de pco var mıdı? Benden et parçası geldi 8-10 cm vardı. Doktor kist et parçası olmaz dedi o kan pıhtısıdır dedi ama bilemiorum ya endişelenmiyim die demiş midir? İlk gebeliğimdi çünkü. Bu konuda bilgin var mı? Bi incelemede olmadı. Büyük ihtimal bebek de anomalik vardır ondan düşük olmuştr dedi ama sanki bana kist ters etki yaptı gibi geldi. Ne kadar doktor öle demese de bana. Senin daha öncekiler nasıldı durumların ve bu gebeliğinde. Sanırım 3. gebeliği. Kimisi geriden gelip 10. haftadan sonra gelişimini aynıya göre yakalayabilir yavaş yavaş die biliorum. İnşallah kanaman durur eski rahimdeki kalıntılardır da hem rahmin temizlenir hem de bebeğin gelişmeye başlar tatlm.

Sen yardm istedin ama ben de mrk la bi sürü soru sordm ya inşallah i i olursn.!..

6. 10 Eylül 2010
  7. Fadik

Fadik Yusuf Eymen Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    küçükte olsa gözükmesi iyi bu kimyasal ve dış gebelik olmadığını gösterir...
    belki geç döllenme olabilir bu yüzden küçüktür ...
    kanama için progesteron vajinal daha etkileyici bence...

peki diğer düşükler için araştırma falan yapıldımı...
    eğer kanda pıhtılaşma falan varsa iğne kullanman gerekebilirdi...
    kanama için yapılacak en önemli şey yatmak hatta hiç kalkmamak...
    ne kadar ayağa kalkarsan kanama o kadar artar veya rengi koyulaşır...
    dinlenmek çok önemli..

8. 10 Eylül 2010
  9. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    hayır canım diger dusuklerde hiç bir inceleme yapılmadı diğerlerındede bu sekılde oldu ve hemen gıttım ve doktor dırek kurtaja aldı 2 kere kurtaj oldum yanı sımdı gıdersem yıne kurtaj yapıcak dıye korkuyorum progestan dan baska bı ılac vermedı doktor pco kist falanda yok bılmıyorum nolucak.

10. 10 Eylül 2010
  11. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    senın durumunla ilgilide hiç bilgım yok malesef sende zor seyler atlatmısın insallah rabbım sanada hayıorlı bı evlat nasip etsın

12. 10 Eylül 2010
  13. ayyaz

ayyaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    cevabın için tesekkur ederım canım dıger dusuklerde hıc bı arastırma yapılmadı iğneyı hamıle kalmadan oncemı kullanmam gerekırdı yoksa şimdimi

14. 10 Eylül 2010
  15. Fadik

Fadik Yusuf Eymen Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    iğneyi hamile olduğunu öğrenince başlaman lazım...
    canım aslında bu kan pıhtılaşma testlerini şimdide yaptırırsın....
    bence yaptır....
    ya bide neden hemen kürtaja alıyor anlamadım...
    daha çok ufak en azından 8 haftaya kadar bebeğin gelişip gelişmediğini incelemesi ve kalp atışına bakması lazım....
    ben 3 düşük yaptım üçündede kürtaj olmadım...
    3. de tam 8 hafta bekledik ama bebek 6+3 te kaldı yani gelişmedi ve 8 haftadan sonrada yine kendi düştü...
    sende başka problem varmı bilmiyorum ama bu kürtaj işini dr lar genelde çıkarları için yağıyor....

kanama için hep yat canım...
    fazla oturma bile...

16. 10 Eylül 2010
  17. elixsir

elixsir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    gemiş olsun cnm benimde böle olmustu ama yattım halde hiç kalkmadım halde düştü bebeğim

18. 11 Eylül 2010
  19. yasekase

yasekase Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayyaz kötü şans diolar bazen kalitesiz yumurta ve sperm denk gelio döllenmede üst üste olunca kötü şans işte gebelik devam etmio ama olurda gebeliğin devam etmesse tüm tetkitleri yaptır. Bebekte ve annede oluo sanırım inceleme. Bi de eşin sperm testi ve varikosel muayene olmadısa olsun bence tedbirli olmak lazım. Aynı şekilde senin gebelik için yaptırcağın tüm testleri de tekrarlat derim daha önce yaptırsan bile!. Bir sürü test var hepsini yaptır. Ben tam bilmiorum şu an ama hormon testleri ve diğer bazı testler oluo. İnşallah gebeliğin devam eder de gerek kalmaz..