Kizlar bir akil verin

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve nnurayy tarafından 14 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ekim 2008
    Konu Sahibi : nnurayy
  1. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Nihayet dogumdan sonra 6.aya yaklasirken adet oldum cok mutluyum simdi sorunum su bir arkadasim spiral taktirmis memnun baska bir arkadasimsa memnun degil hatta yerinden oynarsa hamile kalina biliyormus ustelikte 2cesit var dediler biri hormonlu biri hormonsuzmus adetken takilmasi gerekiyor da adetlerin uzun surmesi ve fazla kan kaybida spiralin eksi taraflari zaten benimki normalde uzun suruyor birde bu yuzden uzarsa yandim simdi onumde kisa bir sure var karar verip adetliyken takilacak yada hapa basliycam ama emziriyorumda kafam karisti sizler ne yaptiniz korunma yonteminiz ne fikirlerinize ihtiyacim var hap mi yoksa spiral mi ?:uhm:

2. 14 Ekim 2008
  3. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben yabancı bır maddenın vucudumda durmasına soguk bakıyorum ve hıc dusunmedım taktırmayı.bır tanıdıgım ıkıncı cocugu yasına gelmeden spıral kaydıgı ıcın 3.cocuguna hamıle kaldı.bunlarda olabılıyor.ama cevremde kullanıp memnun kalanda var.eger baska bır cocuk kaderde varsa hangı yontemle korunursan korun oluyor

4. 14 Ekim 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kericim bende sana katiliyorum o yabanci bir madde fikri benimde icime sinmedi surekli kaydimi hamile kalirmiyim korkusu yasamakta insani gerer en az 3 4yil cocuk fikrim yok zaten

6. 14 Ekim 2008
  7. bircanEY

bircanEY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    abimin hanımı da yeni doğum yaptı daha 2 aylık
    emzirdiği için dr hap kullanma demiş ya iğne ya da spirall
    o da bize sordu ve çoğu kişi spiral karşı çıkınca iğneye karar verdi 3 aylık iğnelerden kullanacak

8. 14 Ekim 2008
  9. bircanEY

bircanEY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    bende olsam iğne olurdu tercihim
    tabi son karar senin

10. 14 Ekim 2008
  11. PALOVERA

PALOVERA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende doğum yapalı 1,5 ay oldu ve etrafımdakiler spirali önerdi bana göre hap kullanmaktan daha mantıklı yakın örnek annem olunca

12. 14 Ekim 2008
  13. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende hiç düşünmedim sipirali benimde memnun olan arkadaşlarım var yanlız bi tanıdığım da kayma yapmış 2. çocucuğuna hamile kalmıştı sürekli kontrol ettirmek gerekiyormuş sanırım

14. 14 Ekim 2008
  15. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben de bugün dr a gittim,doğum sonrası muayene için...
    dr ultrasonda 1-2 hafta içinde adet olabileceğimi söyledi(nasıl anlıyorlarsa),adet olurken spiral taktırmaya gel dedi...açıkçası ben istiyorum çünkü tekrar hamile kalmaktan çoook korkuyorum...bi kere hamile kalınca 2.si daha kolay oluyormuş...
    ama eşim istemiyor,ordaki hemşireyle biraz sohbet ettik onun eşi de istemiyormuş,o gizlica taktırmış ve eşi farketmemiş bile...ben spirali düşünüyorum çünkü hap kullanmak istemiyorum,malum kilolar dert bi de o kilo aldırmasın,iğneler de çok güvenilir değil diyorlar,spiral takınca 5 sene falan rahatsın...sonuçta bütün yöntemler de risk var..

16. 14 Ekim 2008
  17. balpetegim

balpetegim küçük prensin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    nuraycım peki adet olunca zayıfladın mı?:asigim: :eek:
    benim de derdim bu...birisi anlatmıştı,arkadaşı doğumdan sonra ilk adet olduğunda tam 5 kilo gitmiş.:1shok:
    acaba sende nasıl olacak?bize haber ver olur mu tatlım? :1rolleyes:

18. 14 Ekim 2008
  19. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadasım ben burda daha once yazdım gozunden kactı sanırım.ben dogumdan sonrakı ıkıncı ayda hastalandım ama tek gr zayıflamadım.adete guvenmeyın zayıflamak ıcın.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.