Kızlar bir akıl verin..

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve tr_lelli tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : tr_lelli
  1. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    21.912
    Ödül Puanları:
    363
    Selam..
    Benim sorunumda bir çoğunuz gibi lekeler ve sivilce izlerim her gören ne oldu sana diyorlar bi sorunun sıkıntınmı var da dışarıya vurmuş cildin...
    mafoldumben
    Bi sıkıntınmı var diyorlar lekelerim çoğaldı sanki ve geçiremediğim sivilce izlerim yüzümde sanki bir alacalık var renk değişikliği
    Doktora gitmeye karar verdim..
    Benimle aynı dertlerden muzdaripler doktora giden var mı ?
    Bir de dermatolog mu ?
    cildiyeci mi?
    Kafama göre bişiler sürmek istemiyorum sadece yüz temizleme jeli kullanıyorum ama çok mutsuzum yaa yardımcı olursanız sevinirim..

Son düzenleme: 4 Mayıs 2010
  2. 4 Mayıs 2010
  3. GuseLce

GuseLce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bence Kimsenin Söylediğini Yüzüne Sürme Yüzünle Fazla Oynama Sivilcelerin Varsa Sıkma, Cildiyeciye Git Tabii Ki . Sadece Doktorun Dediğini Yap Canım Aynı Sorunları Benim Bi Yakınımda Yaşıyo Şu An Yüzünü Soyuyolar Ve Cildi Düzeliyo Çok İyi Geldi . Ama Lütfeeeenn Doktordan Başka Kimsenin Söylediği Krem Vs. Ürünleri Yüzüne Sürme Lütfeeennnn.. Biz Kızlar Her Duyduğumuzu Yüzümüze Gözümüze Sürüyoruz Başımıza Dert aLıyoruz :eek:lmaz:

4. 4 Mayıs 2010
  5. tr_lelli

Beğenildi:
    21.912
    Ödül Puanları:
    363
    Hiç sorma canım bepanteni sürdüm tüylenme yaptı ve sivilcelerimi lekeye çevirdi kocaman lekeler yaptı
    :KK43:
    Annem bile cildin kötü olmuş yanık gibi diyor git bi doktora dedi
    Öyle sıkıp oynamıyorum kafama takmıyorum aslında ama yoktu böyle bişey 1-2 aydır yüzüm böyle oldu
    Her gören aynısını diyor sivilcem geçiyor iziyle uğraşmak zorunda kalıyorum
    Lekeler öyle..
    Sanki çoğalıyor gittikçe yüzümün rengi değişti alacalık var
    Normal kumralım..
    Cildiye doktoruna gidim dermatolog dedi birisi git diye ama kararsız kaldım
    Düzelsin istiyorum lekesiz sorunsuz bir cildim olsun istiyorum artık..

6. 4 Mayıs 2010
  7. tr_lelli

Beğenildi:
    21.912
    Ödül Puanları:
    363
    Bu arada teşekkür ederim canım hep takip ediyorum okuyorum herkez nasıl geçirmiş diye
    Ama uygulamaya korkuyorum
    Ya daha kötü olursa yüzümm
    Makyaj yapmayan biriyim sevmiyorum
    Ama yapmak zorunda kalıcam bu gidişle

8. 4 Mayıs 2010
  9. GuseLce

GuseLce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bende Makyajsız Dışarı Çıkmıyordum TatLım Senelerdir iLk Defa Bu Gun Fondotensiz Dışarı Çıktım , Kendine Güven Ki Güwendiğin İçin Hiç Makyaj Yapmamışsın a.s , Cildiyeciye Git Sana Dışarı Çıkarken Sürmen İçin Güneş Koruyucusuda Verir . Ama Kimsenin Uyguladığını Uygulama Herkeze İyi Gelen Sana İyi geLmeyebiLir Sanırım Cildin Hassas . Bende Bepanthene Kullanıyorum AMa Her Zaman Değil Cildim Ve Göz Kapaklarımda Aşırı Kuruluk Olunca Bepanthene Plus Kullanıyorum Ama Bana İyi Geldi Diye Sanada İyi Gelecek Değil Ki :) Sen Bi Doktordan Yardım Al . kaydirigubbakcemile5

10. 18 Haziran 2010
  11. estetisyenank

estetisyenank Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar lekelerin nedenleri farklıdır... aldığınız ilaçlar gneş asitli içecekler yiyecekler ve tatilde kullanılan güneş kremleri doğum vs vs... lekeleriniz 7 yılı geçmemişse eğer size tavsiyem düzgün bir güzellik salonuna gitmeniz ve leke tedavisi yaptırmanız.. lekenizin koyuluğuna cilt tipinize ve lekeleriizin yoğunluğuna göre seanlarınız belirleniyor... alacağınız kremler kesin çözüm olmaz.. dr yada estetisyenler bu işi özebiliyolar.. benim tavsiyem önce bi dra ama eper maddi durumunuz iyi ise direk estetisyene gitmeniz.. dr ların ve estetisyenlerin yöntemi farklı oluyo daha doğrusu aşamalar arasında fark oluyo.. ama dediğim gibi kremler geçici çözüm.. çözüm bile eğil hatta.. leke oluşmamaıs için tavsiyem spf li yani güneşten koruyucu kremler kullanmanız..ama kaliteli olması şart.. isim vermemi istersseniz dermolagica yı tavsiye ederim.. biraz pahalı ama gerçekten iyi bir spf dir.. cildinize ve kendinize iyi bakın.. sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım..

12. 23 Haziran 2010
  13. tr_lelli

Beğenildi:
    21.912
    Ödül Puanları:
    363
    Bepanten.. kükürtlü sabun.. Zeytin yağlı sabun..Kil maskesi.. gülsuyu.. oriflame sivilce önleyici (jel tonik krem 3 lüsü)..
    aklıma gelmeyen bir kaç şey daha uyguladım.. hiç biri fayda etmiyor..
    Geçmiyor bitmiyor
    Bıktım artık bakmıyorum bile bıraktım kendi haline sivilcelerimide lekelerimide..
    Hiç bişe fayda etmiyor:gitme:

Son düzenleme: 23 Haziran 2010
  14. 23 Haziran 2010
  15. huzurum

huzurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayy bende umutsuz olucam ya yakında.dr.a gitmeyi düşünüyorum bende.bazan çıkmıyor bazan çok çıkıyor.. akne zaten hep var..hassas ve yağlı bir cilt..offfffffff Allahım ne yapsam yaaaaaaaaaa...........

16. 23 Haziran 2010
  17. tr_lelli

Beğenildi:
    21.912
    Ödül Puanları:
    363
    Benimde aynı öyle
    Daha aklıma geldi dermodetox diadermine temizleme jelini kullandım elma sirkisi limon hiç biri farda etmedi temizleme jelleride temizlemiyor daha beter oluyor hassas sanırım benimde cildim doktor da genelde soyucu kremler veriyormuş gidenler öyle diyor ama tatile gidicem güneşe çıkmamam lazım bu kremleri kullandığım tadirde..
    Nedir bu çektiğimiz ya hiç mi bişi iyi gelmez..
    en son aktara gitmiştim saç bakım yağı almaya naturelin serumunu gösterdi lekeler için (sivilce lekerlerim ve sivilcem var)
    Onunda iyi gelmeyeceğini düşündüğümden almadım..
    Doktor yolumu gözüküyor kararsızım hala ya kafamada çok takıyorum..

18. 23 Haziran 2010
  19. tr_lelli

Beğenildi:
    21.912
    Ödül Puanları:
    363
    bende sivilcesiz.. lekesiz .. aknesiz bir cildim olsun istiyorum..
    makyaj yapmayı sevmiyorum saf duru bi yüz istiyorum üff ya üffboshayallersmile