kızlar bir derdim var:(

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve sevgi006 tarafından 25 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

25 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : sevgi006
  1. sevgi006

sevgi006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ben ankaralıyıım esımın aılesı kayserıde kayserıde dugunumuz olcak ben burda nıkah olsun dıyorum nısanlım kabul etmıor bes dakıkalık ıs dıe basıte alıoo benım burda bır suru cevrem var aılemın var babam cok sınırlendı nıkah ıstemıolar deyınce haklı olarak suan nısanlımla hergun kavga edıoruz ztn bı ay oldu nısanlanalı ekımdede dugun yapcaz ve aılesı hıcbırseye karısmıoo bazen kayınvalıdemle konusuorm allah yardım eder evlenene dıorr edıoo rabbım cok sukur calısıorm ama bunlara ragmen deger gormemek kafamı karıstırıooo bu aralar cok bunaldım gercekten erkek tarafından bırıde benı arasında sorsun naptınız dıee ama yok gözumde degerlerı sıfır ogulları evlenıo ceplerınden bı kurus cıkmadı cıkmayacak da sadece saygı duyarım esımın aılesı dıe okdar.. soguudum sankı ben bu aralar nısanı atmayı bıle dusunmuo degılımmm bunaldımmmmalsanaalsanasmile

2. 25 Ağustos 2010
  3. sssccc

sssccc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    canım öncelikle sakin ol eğer bir karar vereceksen iyi düşün.
    eğer evlendiğinizde eşinin ailesi sizden uzakta olacaksa sen kayseriye onların yanına gitmeyeceksen bunları sorun etme çok fazla. eğer nişanlın anlayışlı, senin değerini bilen, önemseyen, saygı duyan ve seven biriyse ve sen onunla bir hayatı gerçekten paylaşmak istiyorsan bazı şeyleri görmezden gelmelisin.

4. 25 Ağustos 2010
  5. sssccc

sssccc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    ama ankarada nikah istemekte çok haklısın sonuçta onlar çevresi kayseride olduğu için orada düğün istiyor ama seninde ailen ve birçok tanıdığın ankarada. düğününde çoğu olamayacağı için en azından nikahını görmek istemeleri en doğal hakları.
    ayrıca bizde büyükler hep derki kız baba evinden gelinlikle çıkar. 5dklık bir şey olabilir nikah ama sonuçta hiçbir aile kızının nikahının uzakta bir yerde olmasını istemez.
    bence nişanlına ankarada nikah olmasının senin için ne kadar önemli olduğunu anlatmalısın.

6. 25 Ağustos 2010
  7. sssccc

sssccc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    inşallah en kısa zamanda herşey yoluna girer sorunsuz dertsiz bir şekilde nikahını da düğünün de yaparsın canım.

8. 25 Ağustos 2010
  9. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    zor bir durum umarım en kıza zamanda düzelir. böyle durumlarda arada sizin kalmanız yerine aileniz konuşsa bence daha etkili olur. çünkü olan hep çiftlere oluyor onlar zarar görüyor. baban annen alır nişanlını anlatır, nişanlının annesini babasını arar. böyle özel konular her zaman çiftler arasında çözülmezki.

10. 25 Ağustos 2010
  11. sssccc

sssccc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    ewet ailelerin konuşması daha etkili olabilir.

12. 25 Ağustos 2010
  13. oske.06

oske.06 Afakanlar basıyor :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanırım aynı sıkıntıları bizde yaşayacağız
    bende Ankarada nikah olsun istiyorum
    ama bakalım İstanbulda düğün gibi bişeymi olcak yemek mi olucak
    ona bi karar verilsin
    ona göre ankarada ne yapılacağına karar verilecek

14. 26 Ağustos 2010
  15. sevgi006

sevgi006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bıraz da kısa bı zaman kaldı dugune sanırım ondan belkı gergınlık yasıyourz nolcak bılmıorum su duugunu atlatsaydık hayırlısıyla ıste bastan konusulmadı erkek tarafı basıte alıoo herseyı bıze bıraktılar ben ne kdarını halledebılırım ztn calısıoruz ıkımızde valla akısına bıraktım artık benle konusma dugun ısını dedım babamla konus yoruldum.... allahtan aılesı kayserıde bız sevdıcegımle ankaradayızzz ztn:)))))

16. 27 Ağustos 2010
  17. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    iki aile farklı şehirde sizin çevreniz hep ankarada ee o kadar kişi kayseriye gidemez gitse nasıl kalıcak falan en doğrusu nikah ankarada olsun düğünde kayseride eşit olmuş olur herkes görür böylece.siz bu şekilde ikna edin

18. 27 Ağustos 2010
  19. sssccc

sssccc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    nişanlının ailesinin uzakta olması çok büyük bir avantaj senin için bence:)