kızlar bır yorum ne olur.

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Patricia tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Patricia
  1. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar. benı tanıyan bılırkı 3 olumsuz tup bebek denemem olmustu. yumurta rezervı problemımız var.
    en son denememı temmuz ayında yaptırmıstım, biliyorsunuz negatıf sonuc almıstım. adetimize 31 temmuzda gormustum.
    ne hıkmet kı basarısız son denemenın hemen ardından doğal yolla hamıle kaldım. yanı 31 temmuz son aadet tarıhım dersek su an 6 haftalık hamıle olmam gerekıyor. ancak dun gırdığım ayrıntılı renklı usg de dr 5 haftalık olduğunu soyledı. neyse oda problem değil. gec dollenme falan olmus olabılır dıye dusunuyorum ama şu varkı . renklı ultrasonda bıle içinde fetus gozukemedı.
    kızlar ben kafayı yemek uzereyım. okadar senelerce bekledıkten sonra boş gebelıkmı gecırıcem. york kesesını dr gorur gıbı oldu arkaya saklanmıs galıba dedı ama ıcınde fetus olusmamıs . offf boyle bır konuda tecrubelı olanlar varsa yorum yazsın lutfen. normalde 5-6 haftalıkken hem kalp atısı duyuluyor hemde fetus gozukuyor. bende ıkısıde yoktu. bir hafta daha beklıcem yıne usg ye gırıcem. bu bır hafta nasıl gecer hıc bılmıyorum. hım bu arada normal usg de 14mm gozukuyordu ,renklı usg de 12 mm hangısı doğru sımdı bunların.
    nolur sızlerde boyle bı sorun yasayan varsa bana bıraz yazın neler yasadınız ne yaptınız.
    kaç haftada fetusu gordunuz ve kesenız kaç mm dı?

2. 14 Eylül 2010
  3. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    canım 1 hafta daha bekleyıp duzgun bır doktora gıtmenı tavısye edebılırım sadec sana
    kalp atısı ıcınde erken

4. 14 Eylül 2010
  5. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım kalp atışı için çok erken.fetüs de görülmeyebilir.ben 5-6 haftalıkken usg ye girdiğimde ikiz olmasına rağmen fetüs görülmemişti hatta tek kese görülmüştü.dua et sağlıcakla kal.

6. 14 Eylül 2010
  7. soway

soway Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım 1 hafta daha bekle hemen panik yapma lütfen, başka bir doktoroda git görün, her doktorun farklı bir yorumu olabiliyor, bakalım ne diyecekler, umarım boş gebelik değildir, stres yapma sakın, beklemen gerekiyorsa bekleyeceksin....

8. 14 Eylül 2010
  9. zinal

zinal evli mutlu ve çocuksuz :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

patricia arkadaşım dr sakin ol 1 hafta bekle bakalım inşallah kalp sesinide herşeyi görüceksiniz dr un nededi sana açıklamadımı bu sorularını :KK43::KK43: sen ama sakin ol panik yapma bak stres nekaadr zararlı biliyosun lütfen bütün dularım bebişinle inş 9 ay karnında saglıkla kalsın 9 aydan sonra kucagında olsun Rabbim arkadaşıma güç ver bebegi onunla olsun

10. 14 Eylül 2010
  11. masterbully

masterbully Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle tebrik ederim. Ben foruma aktif olarak pek katılmadığım halde, seni hatırlıyorum patricia. Benim de rezerv azlığım var ve aynı dönemde tüp bebek yaptırmıştık yanlış hatırlamıyorsam..

Yaşadığının benzerini ben de yaşadım. Farklı olarak umarım seninki güzel biter. Ben de negatif tüp bebekten sonra doğal yolla hamile kalmıştım. Olması gerekenden azdı beta hcg. SAT'a göre 6 hafta olması gerekti, değerlerim uymuyordu. 1 hafta beklyelim dendi kese için, o ara düşük yaptım zaten. Ama böyle olup devam eden çok oluyor, geç döllenme olmuş oluyor kese geç görünüyor vs. İnşallah kalpten diliyorum ki sağlıkla devam eder gebeliğin ve kucağınıza almayı nasip eder Rabbim. Bir daha gerek kalmasın tüp bebeklere, tedavilere, o umutsuz günler çok geride kalsın inşallah. Senin ve tüm bebek hasreti çekenler için bu dileğim..

12. 14 Eylül 2010
  13. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    dostlarım, çok teşekkur ederım cevaplarınız için. dun geceden beri internetten arastırdığım kadarıyla zaten kese 20mm olması lazımmıs fetus gorunebilmesi için. dehşet bı dr rastladım. alay eder gibi konustu. o yuzden feleğim şaştı. tabı dua etmekten ve beklemekten baska caremıs yok. rabbımıze sığınıyoruz. rabbım hepimizin yar ve yardımcısı olsun kızlar.

14. 14 Eylül 2010
  15. muhte

muhte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım rabbım sana çok buyuk bır mucıze vermış gerısını hıç duşunme ben çok emınım bebegın vardır ve çok saglıklıdır sen rahat ol hamılelıgının tadını çıkar ve bızlerede çok dua et

16. 14 Eylül 2010
  17. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    boş gebelik olduğunu düşünmüyorum çünkü 5.hafta fetus görünmesi için erken bir hafta.benimde o haftada dr.kontrolüm vardı ve iki keseyi görrmüştük ama içi boştu.6.haftada tekrar gittim ve hem bebişleri hemde kalp atışlarını gördük.bence endişelenme canım,İnşallah herşey iyi olur..

18. 14 Eylül 2010
  19. aymilewya

aymilewya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şimdiden tebrik ederim umarım sağlıklı bir hamilelik geçirirsiniz
    biraz fazla aceleci ve panik davranıyorsunuz
    benim günü gününe tam 5+6 iken fetus 2.5 mm olarak ölçülmüştü
    ama sizde doğal bir gebelik var ve geç döllenme olmuşsa çok daha geç görmeniz doğaldır